Záchrana vztahu, co mám udělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
michal2014
Povídálka 23 příspěvků 21.10.14 08:06
Záchrana vztahu,co mám udělat?

Krásné ránu přeju. Předem upozorňuji, že je mozné, že se trochu rozepíšu, takže nezaručuju, že to bude čtení na minutu…Už nevím, co mám dělat, tak se obracím na Vás milé slečny, ženy,maminky.Se svou přítelkyní jsme už 5 let, zrovna nedávno jsme měli výročí. Po 1. roce se ke mě přítelkyně přestěhovala a od té doby žijeme spolu. Zatim úplně každý rok jsme spolu byli na dovolené u moře. Opravdu nám to klapalo, skoro žádné hádky, uměli jsme se spolu krásně smát, jezdili jsme každou chvíli na různé výlety, i v postely nám to ohromně klapalo. Nikdy jsem svou přítelkyni nepodvedl, celých těch 5 let jsem jí bez problému věrný a nikdy mě ani nenapadlo s tim začít. Už od první chvíle, co jsme se spolu seznámili na akci Tour de Bier u nás ve městě, jsem na ní mohl oči nechat. Zkrátka ji těch 5 let nepřetřžitě miluju z celého svého srdce (troufnu si říct že ona mě taky) a udělal bych pro ní cokoliv na světě, jen aby byla šťastná. Už od začátku vím, že s ní chci být celý život a prostě jsem si vůbec neuměl představit, že by se mezi námi něco stalo.Byli jsme prostě ideální pár. Ale poslední dobou jsem měl pocit, že se něco děje. Už jsme spolu nespali tak často, začali jsme se hádat kvůli každé hlouposti atd. Nejdřiv jsem si myslel, že je to tím, že moje přítelkyně teď dostala novou, celkem prestižní práci, ještě do toho chodila 2× týdně na kurzi anglického jazyka, takže toho měla opravdu hodně. Před pár dny přítelkyně zrovna myla nádobí a já prošel kolem jejího otevřeného notebooku, kde měla otevřený facebook a já jsem prostě jen ze zvědavosti sklonil hlavu a nahlídl a všiml jsem si, že ji píše jistý kluk a hned podle těch pár řádků, co ji psal, tak jsem věděl že to neni jen nějakej kamarád. Jen tak ze zvědavosti jsem se ji zeptal, kdo je jistej,,kluk´´ a ona že to je její bejvalej spolužák. Nikdy bych přítelkyni nečetl, co si píše s ostatními lidmi, toto byla prostě náhoda, že jsem se podíval když jsem šel zrovna kolem. Chtěl jsem po ní nějaké rozumné vysvětlení o co jde. Nejdřív zapírala, ale pak na chvíli ztichla a uvedla věc na pravou míru. To co jsem se dozvěděl, mě okamžitě vhnalo slzy do očí a nemohl jsem uvěřit svým uším. Ta osoba, kterou neskonale miluju mi řekla, že posledních pár týdnů už neví, jestli mě ještě miluje, že teď ty poslední týdny na sex normálně měla chutě stejně, jako dřív, jenomže né se mnou a že se jí ten kluk líbí a chvíli už si s nim píše. Pár minut jsem po téhle informaci zůstal ztuhnutě stát a najivně si myslel, že to je třeba jen sen a nechtěl jsem nic jiného, než se probudit. Jenže zanedlouho jsem si uvědomil, že to je opravdová realita. Už jsem v životě zažil hodně věcí, spoustu bolestí, ale tohle bylo to nejbolestivější co mě kdo řekl. Bylo to jako by mě někdo rozerval srdce na tisíce kousků. Jakkoliv jsem velkej chlap, tak po tomhle jsem se rozbrečel, jako malé dítě. Vím, že jsem ji občas nepomáhal tak, jak bych měl, že jsem ji řekl občas pár ošklivých věcí, ale jakkoliv mi to není nic platný, strašně toho lituju a rád bych ji dokázal, že můžu být lepším člověkem i partnerem.Prej ji teď mam dát čas, než si vše srovná v hlavě a musí si prý uvědomit, jestli ke mě ještě něco cítí a nebo jstli mě bere už jen jako kamaráda. Nejhorší na tom je to, že ji musim dát čas a nemůžu pro to prý vůbec nic udělat. A to já prostě nemůžu. Nemůžu jen tak sedět, nic nedělat a koukat, jak se to vyvine. Ještě horší je, že ona si dál píše s tím klukem. Už jsem úplně zoufalej, denně toho vybrečim tolik, že kdybych brečel do vany, tak ušetříme za vodu. :,( Tímto se na Vás obracím milé dámy a strašne moc prosím, abyste mi někdo poradili, co mám dělat, nebo co si o tom myslíte. Poslední dny se opravdu snažim. Uklízim jako nikdy dřív, starám se o domácnost, když je moje láska v praci, chodim ji naproti než skončí v práci a prej si toho moc váží a že jsem moc hodnej.No jo. Ale je mi to něco platný? Předem se omlouvám, že jsem vás tímto mým,,slohem a vylití srdce´´ zdržel a že jsem se tak rozepsal.Budu moc rád za jakoukoliv radu, pomoc, názor od Vás. Mockrát děkuju kterékoliv z Vás, která bude mit tu chuť si to přečíst.(Jinak mě je 22 a mé přítelkyni 24).S pozdravem Michal

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 21.10.14 08:14

@michal2014 trosku jste se prechodili…za me, hlavne ze sebe nezacni delat onuci..drz se a ukaz ze jsi chlap :mavam:

Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 08:15

@michal2014 Michale, člověče, to je v háji. Je mi líto, ale tohle nevypadá dobře. Být tebou, trochu se stáhnu a tak přehnaně okatě se nesnažím (např. to chození naproti do práce - to je příjemný, když je vztah v pohodě, ale v krizi, kdy bych se rozhodovala, zda zůstat nebo odejít, by mě to naopak odrazovalo ještě víc). Nesmíš se stát štěňátkem, které bude na povel dělat všechno, tím si jí fakt neudržíš. Že osamotě brečíš, je úplně v pořádku, ale zkus se neponižovat před ní. Ono v situaci, kdy už není zamilovaná a přemýšlí, že tě opustí, je důležitý se neponižovat, ale dát jí prostor, jakkoliv je to pro tebe těžký.
Na mě osobně platí upřímnost, ale taky by člověk měl mít trochu hrdosti a nedělat protějšku pejsánka, jestli víš, jak to myslím.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 21.10.14 08:23

Je mi to líto, ale souhlasím, že vztah je asi přechozený. Hlavně se před ní neponižuj a nepros ji. Musí se opravdu rozhodnout sama co chce dál. Tvým přehnáním nadbíháním své přítelkyni se ji akorát tak zprotivíš. :nevim:

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 21.10.14 08:24

@michal2014 Tobě je 22 a jste spolu 5 let? Po roce se k tobě přestěhovala? To se mi nějak nezdá :think: Jinak všeobecně, lidé se prostě schází a rozchází, než si najdou toho pravého, na tom přece není nic zvláštního. Ale jinak se mi to celé nějak nezdá :think:

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 21.10.14 08:25

@krtek7489 Taky taky :think:

LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 21.10.14 08:26

Sbal jí kufry a postav je za dveře. Chápu, že je to těžké, ale buď chlap. Nedolízej, neponižuj se. Ona se musí sama rozhodnout a tohle jí v tom pomůže (ať už tak nebo tak) Takhle se v tom akorát budete plácat oba. Ona Tě neopustí z lítosti a Ty si budeš dělat pořád marné naděje. A pokud se rozhodne pro toho druhého, tak za to slečna nestojí a toto se stalo jenom proto, že na Tebe někde čeká nějaká lepší, která si Tě zaslouží.
Hodně štěstí, sil a hlavu vzhůru!!! :hug:

aleaa
Kecalka 360 příspěvků 1 inzerát 21.10.14 08:30

Tak pokud jde opravdu o dotaz, tak řeknu jediné: chlape, vzmuž se!!! Má tě jistýho a je ve fázi, kdy neví, jestli chce mít radši doma svoje poslušný štěňátko, nebo si užívat… To, co děláš je sice krásné gesto, ale viděla bych to u staršího páru :nevim:. Jestli dobře počítám, jste spolu od 17. Bohužel, málokdy se stane, že oběma takový vztah stačí. Často si jeden přijde o něco ošizený, nevybouřený nebo naopak moc dospělý na svůj věk a snaží se to dohnat. Za mě: najdi si svoje koníčky, nebuď na přítelkyni tak závislý, vyraz si někam s klukama, užívej si i bez ní. Rozhodnout se musí stejně sama. A pokud chce jít dál, tak tomu nezabráníš. Budou i lepší, co si takovou oddanost zaslouží :palec:

hehehe
Extra třída :D 11594 příspěvků 21.10.14 08:34

@michal2014
Krásně si to napsal, je mi to moc líto, ale vidím to také spíše na konec. Nejhorší, co teď můžeš udělat je to, že se před ní začneš ponižovat… Chovej se k ní dál hezky, ale ukaž jí, že ona bude ta, která může začít později litovat, ona rozbijí váš vztah. :nevim:
Přeji ti hodně síli, drž se, život máš před sebou, ta pravá na tebe možná ještě někde čeká. :kytka:

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 21.10.14 08:36

Myslím že jste v nějaké přelomové fázi, kdy se rozhoduje, zda zůstat s asi prvním (nebo jedním z prvních) partnerem, kdy se přehodnocuje vztah po několika letech, kdy člověk řeší, zda se neusadil moc brzo, zda s tímto jedním může být dalších 50let..Je to náročné ustát (sami jsme to kdysi v 19 neustáli, byli jsme každý trochu jinde a on se bál s první holkou zůstat, že by mu něco uteklo), musíte si dát čas a prostor. 5 let už je dost, i na stereotyp, člověk už i vidí zelenější trávu u souseda. Navíc sám vidíš i svoje pochybení (málo pomoci, ošklivé řeči..). A hodně je taky o komunikaci a důvěře. Moct si o všem promluvit, i o tom, že člověku ve vztahu něco chybí a co s tím.
Drž se. Nevnucuj se jí.

LadyLada
Závislačka 4541 příspěvků 21.10.14 08:45

Ahoj Míšo, to co teď napíšu, bude znít poněkud pragmaticky. Dlouhodobý vztah by měl vyvrcholit splozením potomků. Pokud k tomu z jakéhokoli důvodu nedojde, začne se jeden z partnerů, popř. oba, poohlížet po okolí, zda-li by se nenašel ideálnější partner a spolurodič pro jejich potomka, přestože tak konají spíš podvědomě.
Jsi hodně mladý a dva roky jsou v takovém vztahu dle mého názoru docela velký rozdíl, přičemž, čím budete starší, tím bude méně patrnější. Teď si ale myslím, že tvá partnerka začala (opět spíš podvědomě) uvažovat o zahnízdění a porozhlíží se po okolí, zda-li tam náhodou na ní nečeká něco perspektivnějšího. Jestli to ustojíš/ustojíte záleží jenom na vás dvou, na historii vašeho vztahu a věcí, které vám třeba ani jednomu nemusí být ani trochu zřejmé.

káťa
Extra třída :D 13542 příspěvků 21.10.14 09:10

Míšo,
jestli si chceš zachovat šanci na pokračování vztahu, tak se vzmuž. Žádné brečení před partnerkou, žádné ponižování, žádné naklízení domácnosti, žádné chození jí naproti. Takhle dosáhneš jedině toho, že jí tě bude líto, ničeho jiného.
Chovej se jako chlap - buď na ní příjemný, slušný, ale vůbec se s ní nebav o vašem vztahu, dělej, že je ti to tak trochu jedno, vyraž si zapařit, za koníčky, najdi si taky nějakou kámošku, cokoli, aby viděla, že tě nemá vůbec jistého a že je o tebe zájem i jinde. Vybrečet se můžeš, když budeš sám doma.

Pokud tě má stále ráda, pomůže to. Pokud už se zamilovala jinde, alespoň ze vztahu odejdeš se vztyčenou hlavou…

Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 21.10.14 09:13

Když jsme s mým mužem měli, po čtyřech letech, podobnou situaci, tak nám vztah zachránilo až když praštil pěstí do stolu a řekl, že půjdeme od sebe. V té chvíli mi došlo co blbnu, tohle je moje láska, chlap co se o něj můžu opřít a s kterým chci zůstat zbytek života.
Kdyby dělal to, co ty, tak dneska nemáme roční dceru. Rozhodně ne spolu…

micha.bello
Závislačka 2655 příspěvků 21.10.14 09:22

@michal2014: Jsi hodně citlivý, možná je to tím věkem. Hlavně byla Tvou první partnerkou v životě a bohužel málokdy bývá ten první partner celoživotní. Takových vztahů je velmi málo. Myslím, že jste toho oba moc nezažili, co se týče vztahů… a zklamání v lásce je jedna z věcí, kterou si projde každý člověk bez rozdílu pohlaví a věku. Musíš se přes to přenést, nechat přítelkyni, aby si uvědomila, koho chce. Nedoporučuji za ni věrně chodit, jako pejsek a plnit každé její přání. V této fázi by toho bylo spíš zneužíváno, nebo možná spíš nedoceněno? :think: Pamatuj si, že city druhých nelze ovlivnit… proto bys ji měl nechat volnou cestu, ať už se rozhodne jakkoliv. ;) Přeji hodně štěstí.

LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 21.10.14 09:26

@Alfhugo Souhlasím, kamarádka se rozvedla z velké části kvůli tomu, že chlap nepraštil do stolu. Lítala po všech čertech, zanášela mu a on celou dobu seděl doma a čekal, vařil, staral se o dítě a opakoval jak ji miluje. Kdyby ji „dal pár facek“, probrala by se a uvědomila si, co doma má…a skončilo to rozvodem… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >