Záchvatovité přejídání - jak na něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 15:30
Záchvatovité přejídání - jak na něj?

Ahojte,
prosím, nemáte někdo podobný problém? Jak s tím bojovat? Asi půl roku mám pořád strašný hlad, pořád jím, přibrala jsem 10 kg. Nechci rady typu „tak nežer“ protože to se snadno řekne, ale hůře dělá. Snažím se hýbat se, ale bohužel ten půl rok, co se přejídám, mám i hrozné svalové slabosti, takže do fitka místo 6-krát týdně, jak jsem chodila předtím, chodím tak max 2-krát a stejně to najednou nedávám. Strašně se za to nenávidím. V minulosti jsem 2-krát prodělala anorexii (jednou jsem byla na psychiatrii krmená sondou s přikurtovanýma rukama, abych sondu nevyndavala) a pak bulimii a teď se to zvrhlo do tohohle. A pro mě je to paradoxně z těch 3 typů poruch příjmu potravy ta nejhorší.
Jak bylo lichotivé, když mi lidé říkali, jak hubnu, když jsem se vešla do XS. Teď mi každý říká, jak jsem přibrala, ať nejím sladké… Přijde mi, že pro silnější lidi není pochopení, že je každý odsoudí za to, že se vyžrali sami, ale někdy ta chuť, nebo u mě i hlad, prostě nejde ničím překonat. Snažím se jíst zeleninu, saláty, ovoce, jogurty, ale pak se stejně nacpu čokoládou, sušenkami… Když to nemám doma, tak si to letím koupit, nebo to kradu doma ostatním. Prosím, co vám pomohlo? Já si tolik přeji zhubnout a nejde to.
Omlouvám se za anonym - info o zdravotním stavu. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21389 příspěvků 05.11.18 15:36
@Anonymní píše:
Ahojte,
prosím, nemáte někdo podobný problém? Jak s tím bojovat? Asi půl roku mám pořád strašný hlad, pořád jím, přibrala jsem 10 kg. Nechci rady typu „tak nežer“ protože to se snadno řekne, ale hůře dělá. Snažím se hýbat se, ale bohužel ten půl rok, co se přejídám, mám i hrozné svalové slabosti, takže do fitka místo 6-krát týdně, jak jsem chodila předtím, chodím tak max 2-krát a stejně to najednou nedávám. Strašně se za to nenávidím. V minulosti jsem 2-krát prodělala anorexii (jednou jsem byla na psychiatrii krmená sondou s přikurtovanýma rukama, abych sondu nevyndavala) a pak bulimii a teď se to zvrhlo do tohohle. A pro mě je to paradoxně z těch 3 typů poruch příjmu potravy ta nejhorší.
Jak bylo lichotivé, když mi lidé říkali, jak hubnu, když jsem se vešla do XS. Teď mi každý říká, jak jsem přibrala, ať nejím sladké… Přijde mi, že pro silnější lidi není pochopení, že je každý odsoudí za to, že se vyžrali sami, ale někdy ta chuť, nebo u mě i hlad, prostě nejde ničím překonat. Snažím se jíst zeleninu, saláty, ovoce, jogurty, ale pak se stejně nacpu čokoládou, sušenkami… Když to nemám doma, tak si to letím koupit, nebo to kradu doma ostatním. Prosím, co vám pomohlo? Já si tolik přeji zhubnout a nejde to.
Omlouvám se za anonym - info o zdravotním stavu. Díky.

To podle mě nemůžeš zvládnout sama, s tvojí historií. :think:

Filzefina
Stálice 53 příspěvků 05.11.18 15:38

Vyhledej psychologa. Myslim ze vzhledem k tvým předchozím problémum to sama nedáš

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11620 příspěvků 05.11.18 15:40
@Anonymní píše:
Ahojte,
Omlouvám se za anonym - info o zdravotním stavu. Díky.

Psychologa zabývajícího se poruchami příjmu potravy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 15:45

Na psychoterapii chodím už dlouho, jen teď měním psychologa, protože moje psycholožka odešla, teď jsem 14 dní bez terapie a jím tedy hrozně moc, asi i jak mám z toho stresy, že hledám nového terapeuta.
A nemáte někdo vlastní zkušenost (nebo z okolí), že někdo se přestal přejídat, zhubl trochu a udržel si to? Já nevím, co v té hlavě přeprogramovat, abych tolik nejedla :nevim:
Jinak díky moc.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11620 příspěvků 05.11.18 15:50
@Anonymní píše:
Na psychoterapii chodím už dlouho, jen teď měním psychologa, protože moje psycholožka odešla, teď jsem 14 dní bez terapie a jím tedy hrozně moc, asi i jak mám z toho stresy, že hledám nového terapeuta.
A nemáte někdo vlastní zkušenost (nebo z okolí), že někdo se přestal přejídat, zhubl trochu a udržel si to? Já nevím, co v té hlavě přeprogramovat, abych tolik nejedla :nevim:
Jinak díky moc.

Je to v hlavě. Nejde o disciplínu jako u jiných lidí. Ty se přejídáním buď snažíš nějak uchlácholit nebo chránit před světem. V životě funguješ normálně? Máš práci, kde jsi spokojená, partnera?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 15:57

Měla jsem to podobně jako ty, za sebou extrémní anorexii, přešlo to bulimie - ale do takové té, kdy máš prostě nadváhu, pořád se točilo přejídání (já jsem teda do všeho cpala sýr, fakt do všeho) a zvracení. Vyžrala jsem se dost vysoko :oops: Pomohlo mi až těhotenství. Porod mám na spadnutí a popravdě se děsím, co bude po něm. Je to celoživotní boj :?

Murka
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 05.11.18 16:10

Tohle těžko zvládneš sama. Pokud jsi v minulosti prošla dalšími PPP (poruchy příjmu potravy), tak by to chtělo, aby tě dlouhodobě vedl nějaký odborník a „dohlédnul“ na tebe. Odborníka myslím někoho, kdo umí opravdu pracovat s PPP a má výsledky. Já kdysi chodila k jednomu psychologovi, který se holedbal, jak se vyzná právě v PPP a uměl houby, akorát se snažil z klientek vytřískat prachy. Radil takové ty všeobecné kecy, o PPP neměl ani potuchy. Mě jeho „péče“ spíš uškodila, než pomohla. Zkus se obrátit na centrum Anabell , pokud nejsi v dosahu některého jejich centra (Brno, Praha, Ostrava), doporučí ti někoho poblíž tvého bydliště, s kým mají zkušenosti.
PPP je na celý život, už je tvou součástí a musíš se naučit, jak s ní žít. Není to vždycky jednoduchý, občas ta potvora vystrkuje růžky, ale jinak musím říct, že se mi daří ji zvládat.

silona
Kecalka 150 příspěvků 05.11.18 18:48

Mam to za sebou, anorexie, bulimie a pak prejidani. Vyzrala jsem se behem dvou let ze 45 na 80 kg. Pomohlo mi prestat drzet diety, najit nove pratele, prestat se na sebe a jidlo tolik soustredit. Zhubla jsem pak na 60kg bez diety, nejak samo to spadlo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 20:36

@silona Děkuji a s tou váhou 60 kg jsi ok? Já jsem si to taky stanovila jako cíl. Psycholožka mi také říkala, že to půjde samo dolů, až to přestanu řešit. Kéž by tedy. Tak moc držím palce, ať si váhu udržíš a už to nejde ani do jednoho extrému.

@Murka Díky, tak to jsem ráda, že to celkem zvládáš, já vím, že je to na celý život, ale alespoň bych chtěla udržet si normální váhu. Anabell znám, chodila jsem tam na svépomocné skupiny, když jsem měla bulimii. Teď bych skupiny nesnesla, protože nechci být někde s anorektičkami. Jinak také jsem chodila k jednomu „odborníkovi“ na PPP, ale ten mi vůbec nesedl a také se platil. Tak moc držím palce, ať u tebe ty růžky PPP vystrkuje co nejméně často, nejlépe vůbec.

@Russet Ta ochrana před světem by možná seděla, jinak život úplně normální nemám, ale snažím se, díky za podnět.

A díky všem, kdo jste ještě napsali.

silona
Kecalka 150 příspěvků 05.11.18 21:38

Ahoj, popravdě tohle se stalo před 15 lety na střední škole, teď mám za sebou tři těhotenství, při kterých jsem se regulérně přejídala a teď mám cca 63, snažím se dostat na 60, míň mít nechci. Jsem šťastná, že i s mou historií se mi daří mít celkem normální váhu i po dětech. Ale záklopku u jídla prostě nemám, ta se někde ztratila před těmi 15 lety…

estrella33
Povídálka 14 příspěvků 09.11.18 15:57

Ahoj, Tvoje situace teď musí být náročná, když ještě hledáš nového terapeuta. Mohu být nějak nápomocná? Mám u sebe ještě dost kontaktů, nedávno jsem někomu mě blízkému pomáhala na podobný problém nějakého odborníka sehnat. Kdybys chtěla, napiš a ráda Ti je zašlu. Jinak, co se týče toho, co by mohlo trochu pomoci. Snažila bych se vyhnout tomu, abych doma měla cokoli, co mi spouští záchvat přejedení. Bydlíš sama, nebo s někým? Pokud sama, je to snazší, pokud s někým, pak je fajn trochu vysvětlit situaci a poprosit příbuzné v tomhle směru o spolupráci. Když to na Tebe jde, zkus zavolat někomu, ke komu máš důvěru, aby rozptýlil Tvoje myšlenky. Změň prostředí, začni dělat něco jiného… Ale vzhledem k Tvojí historii bych Ti moc přála, abys našla terapeuta, který Ti pomůže probrat se tímhle spletitým tématem. Nebuď na to sama, je to moc velký balvan. Držím Ti palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 16:11

@estrella33 Díky moc, jsi moc hodná. Terapeuta už jsem sehnala, tedy byla jsem tam jednou a přišel mi fajn, tak jsme domluveni na další terapii. Řekla jsem mu velmi stručně svůj příběh a co vše řeším (nejen jídlo) a budeme se tím na příštích sezeních zabývat.
Jinak ano, nebudu si moci kupovat ty sladkosti a chipsy a nachos… ale jen zdravé věci. Také bych si asi měla začít víc vařit, protože jsem to dosud moc nedělala, jen někdy. A když mě chytne chuť jíst, tak jít něco dělat, jak píšeš.
A můžu se zeptat, ten tvůj blízký také trpěl záchvatovitým přejídáním, nebo jinou formou PPP?
Ještě jednou moc děkuji.
Zakladatelka

estrella33
Povídálka 14 příspěvků 10.11.18 19:28

To je moc fajn, že jsi už terapeuta našla, myslím, že je to základ toho, aby se Tvoje situace mohla zlepšovat. Co tak slýchám, není to v terapii skutečně prvotně o jídle, ale o jiných problémech, ze kterých pak poruchy příjmu potravy vznikají. Moc Ti držím palce, je skvělé, že to řešíš, opravdu Ti fandim, protože už se s PPP potýkáš delší dobu a pořád z Tebe cítím velkou vůli s tím něco udělat. Měla jsem kolem sebe víc lidí s PPP a jednou z nich bylo i záchvatovité přejídání. Začalo to tedy anorexií a postupně se z toho vyvinulo přejídání. Kdybys cokoli potřebovala, třeba jen si s někým napsat, nebo podpořit, či se na něco poptat, klidně se ozvi. ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 19:53

@estrella33 Ahoj, moc si vážím tvé pomoci, díky moc. Ano, chci s tím něco udělat, jak jsem psala v úvodním příspěvku, tak záchvatovité přejídání je pro mě horší, než když jsem byla se sondou na psychiatrii, cítím se úplně strašně, když jsem měla podváhu, tak mi bylo líp. Vím, že spousta anorektiček by mi řeklo, že jsem blbá, ale já to tak prostě vnímám, jenomže nejíst už nevydržím. Dnes jsem si třeba šla koupit kozačky a všechny mi byly malé přes lýtka, musela jsem si koupit XL a to mě totálně dorovnalo. A můžu se tě zeptat, ta osoba z tvého okolí, která trpěla záchvatovitým přejídáním, se z toho dostala? A jak? Já mám pořád hrozný hlad. Dnes jsem si tedy ještě nepřejedla, ale už na mě jdou zas večerní chutě, tak mám strach, že tomu podlehnu zas. Na terapii jdu hned příští týden, tak se tomu mimo jiné chci věnovat. Ještě jednou ti moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >