Záchvaty pláče a Modrání 2tydenního miminka

3.6.20 01:50

Záchvaty pláče a Modrání 2tydenního miminka

Dobrý den, mám problém
Mám doma 2týdenního novorozence.
A má časté záchvaty pláče
doprovázené modralostí a přestává u toho i dýchat, a stále na něm pozoruji zaškuby, nadměrnou lekavost,
třesení rtů, stále po každém kojení i když si odříhne zvrací, a spí
maximálně jen půl hodiny..
už nevím co dělat.. ????
Prosím poraďte mi co s tím
Nemohly by to být příznaky epilepsie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1784
3.6.20 03:00

No jestli ti rve tak dlouho až modrá… Rty se třesou, když je zima, nemá hlad? Chováš ho? Pořádně nakrmit, zabalit do zavinovačky a houpat nepomáhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1784
3.6.20 03:02
@Emanuella03 píše:
Dobrý den, mám problém
Mám doma 2týdenního novorozence.
A má časté záchvaty pláče
doprovázené modralostí a přestává u toho i dýchat, a stále na něm pozoruji zaškuby, nadměrnou lekavost,
třesení rtů, stále po každém kojení i když si odříhne zvrací, a spí
maximálně jen půl hodiny..
už nevím co dělat.. ????
Prosím poraďte mi co s tím
Nemohly by to být příznaky epilepsie?

Jinak lekavost a takové ty skuby rukama jsou normální. Přečti si, jak zavinout miminko, aby nehazelo rukama, bude ti spát lépe. A když k tomu ještě pustíš bílý šum, doporučuji. Blinkani po mliku je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.20 04:05

@mamina89
Děkuji za odpověď a rady..

Jinak hlad nemá, každé 2 hodiny přikládám k prsu až pokud nezaspí a nepustí prso..
A v zavinovačce je zabalený též skoro celý den a ani se nepohne.
Stále ho chovám, mazlím se s ním a mluvím na něj aby mě cítil a byl v klidu.

Jenže ten klid dlouho netrvá.
Zničeno nic zrudne, a začne brečet a to potom přichází do fáze zmodrání kde přestane dychat. Přestane to až v tu chvíli, když se s ním zvednu a začnu ho houpat na rukou.
Jenže to taky někdy nepomáhá takže ho potom musím pokropit studenou vodou.

Příspěvek upraven 03.06.20 v 04:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
3.6.20 04:30

Zkus mu ve chvíli kdy takhle hodně pláče fouknout do obličeje, na syna to zabíralo, vykulil očka a přestal plakat. A časem to samo přešlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.20 04:35

@IvetaZ27
Děkuji za další radu.. 🙂
určitě to vyzkouším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9362
3.6.20 06:22

Řekla bych že je to všechno naprosto normální. Ten pláč může značit třeba bolest bříška, ta většinou přijde takhle znenadání. Modraly mi u pláče obě děti, stačí jen lehce fouknout do obličeje, on se probere. Trhavé pohyby a lekání je taky normální. A bohužel i to, že děti nespí. Syn mi spal prvních půl roku jedině na ruce nebo u prsa, později zase jen v jedoucím kočáru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
3.6.20 06:38

Máš drazdivejsi, citlivější miminko. V tomhle věku je to ale úplně normální. Pokud by to dělal i po třetím měsíci věku, zkusila bych se poradit s neurolozkou. U nás to teda celkově vypadalo hůř a hlavně se to pořád stupňovalo. Taky doporučím hodně nosit, zavinout, sledovala bych stolici, jestli mu nedělá zle něco v mlíku. A hlavně být sama v klidu, i když to jde teda blbě… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65422
3.6.20 06:50

@Emanuella03 mne teda dite nikdy nemodralo ani nezastavovalo dech, natoz, abych mu ve 2 tydnech musela kropit oblicej vodou. Pro jistotu by si zaslouzil vysetreni srdce podrobne, taky jsme byli, protoze se doktorce zdal modrejsi kolem pusinky. Objevili dve veci, otevrenou botallovu ducej a foramen ovale, ducej se pak uzavrela sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65422
3.6.20 06:53

@Emanuella03 a doporucuji knihu Nejstastnejsi miminko v okoli od Harvey Karp, neni tlusta, dobre se cte a pomuze Ti hodne, co se tyce spanku a jinych zvyklosti miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hux
4
4.6.20 01:31

Souhlasím v podstatě s příspěvky dam přede mnou, když mě po těžkém porodu (kdy jsem dceru viděla až po 3 dnech), začala nepatrně fialovět, nemohla jsem sama popadnout dech a hned volala pomoc (i když mimčo bylo pro mě nepochopitelně v ledovém klidu), a sestra se na mě chtě nechtě jen pousmála, že je to normální, ať se zaměřuji v první řadě na teplotu (rytmus) hrudníčku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
5.6.20 21:57

Já bych zkusila miminko maximálně zklidnit. Zkoušela jsi perinku od Kiedronove? Taky se miminku teď budou rozjíždět bolesti bříška, je třeba vytipovat kapičky, které mu budou vyhovovat. Pokud je donošený, ty záškuby bych viděla na souvislost s pláčem a dozráváním nervové soustavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
7.6.20 19:23

Nám malá taky jednu dobu tak řvala až modrala, bylo to období, když jí byl třeba měsíc. Řekla bych, že bolelo bříško. Vždycky jsem jí lehce foukla do tváře, úlekem se nadechla. Ono to přešlo, byla to otázka pár týdnů :) Ale neměla modrý rty ani ruce, to mi doktorka říkala, že by koukla na srdíčko, ale vše v pohodě, byla jenom díky tomu pupíku plačtivá. Ty záškuby přejdou, mimina normálně rozhazují rukama, měla jsem je pevně v zavince, aby se mi nebudily, jinak taky rukama házely obě. To blinkání/ublinknutí je většinou taky normální, pokud nezvrací nějak extrémně a obloukem, vypodlož matraci pod hlavičkou, ať ji má výš. Epilepsie bych se nebála, je ještě malinký, bříško bolí, uvidíš, že jak bude větší a větší, že vše přejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat