Záchvaty vzteku a pláče u 16mesíčního batolátka

2471
23.6.13 22:07

Zachvaty vzteku a place u 16 mesicniho batolatka

Ahoj, potrebovala bych poradit jak na nase 16 mesicni batolatko, aby se nevztekalo kdyz mu neco zakazu nebo nedovolim, obvykle totiz zacne strasne plakat a kricet, klekne si na vsechny 4 a nekdy dokonce busi hlavickou o podlahu. Tohle se stalo kdyz jsem mu nedovolila sahat na spinavy talir v mycce. Dalsi problem je ten, ze posledni dobou kdyz jdeme na prochazku, tak nechce sedet v kocarku, ale ani chodit, chce abych ho nesla v naruci (ma uz asi 12kg), kdyz ho posadim do kocaru, tak celou dobu neustale rve, krici a jeci, az to nakonec nevydrzim a vezmu ho do naruce. Mozna by pomohla manduca nebo nositko, ale radsi bych pouzivala ten kocarek kdyz to jeste nedavno slo. Mozna mu vadi teplo, protoze i vloni v lete nechtel byt v kocarku, ale cely podzim, zimu ani jaro mu to naopak vubec nevadilo.

Vim, ze bych mu nemela ustupovat a pevne urcit hranice jeste dokud je maly, ale zaroven mu nechci odepirat mou blizkost a pritomnost, kdyz chce abych ho nesla, tak asi chce byt se mnou v tesne blizkosti. Odpoutat pozornost necim jinym na nej uz neplati.

Vetsinou mi lide radi nechat vyplakat a stat si za svym, ale me je ho strasne lito kdyz posloucham jak hrozne place a citim, ze trpi a vubec neprestava, naopak zesiluje svuj rev. Diky za odpovedi a vase nazory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
23.6.13 22:13

S tím nic neuděláš, je to období. Pokud budeš ustupovat, tak zaprvé budeš mít rozmazlenýho fracka a za druhý přijde období, kdy dítě revoltuje i proti povoleným a oblíbeným věcem, zkrátka najednou je všechno špatně a řve ať už mu vyhovíš nebo ne :lol:
Nechat vřískat a nedělat mu obecenstvo, když kolem něj budeš skákat a uklidňovat, bude tě mít brzo omotanou kolem prstu.
Můžeš zkusit odvést pozornost ještě předtím než spustí, na některé děti to platí, ale některé děti se zkrátka zahltí tak, že jakýkoliv pokus je odměněn ještě větším řevem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
23.6.13 22:16

Mám 15mes dvojcata a delaji to samy.
Ja je tedy nevyndavam z kocaru, nemůžu oba nést a ještě tlacit kocar…a ono je to po chvilce prejde…
Já k tomu všemu ještě řeším to, že jak začne řvát jeden, začne i druhej a k tomu když už je nahodou nekdy klid, tak se navzajem mlatej vsim, co je po ruce a kousou se…
Tak si třeba rikej, že může být i hůř ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 22:20

A k tomu nošení, batolecí nosítko, manduka je v tomhle věku už malá. Nošení bych mu klidně poskytla, stejně je kočár jen krám navíc, ale teda určitě na záda, takhle velký dítě si na břiše nedokážu představit. V tomhle věku mi tam prvorozený klidně dvě hodiny spal, já jsem oběhala, co jsem potřebovala a nemusela jsem řešit, jestli mi někdo pomůže s kočárem do busu, přes nějaký schody atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
23.6.13 22:25

Taky mame to samy-mezi 14 a 18 mesicem to bylo peklo-mala ve vzteku tloukla hlavou o zem nebo o zed a to opravdu hodne, takze to jsem zakrocit musela a nenechala jsem ji, aby si do ty hlavy triskala. Vzdy jsem ji polozila do prostororu na zada a poodstoupila a delala jsem, ze ji nevidim. Behem par vterin prestava. Ted uz je to lepsi (19 mesicu), nebusi hlavou, ale rve, nafoukne se. Zacala ted pro zmenu zkouset me ve vzteku bit rucickama nebo kousat. Nikdy jsem ji nebila, vubec nechapu, jak na to prisla, kdyz od nas zadny fyzicky trest nedostala. Nicmene ji, kdyz je v takovy agonii, dost vynadam, ruce ji chytnu, aby me nemohla plesknout a hodin ji do postylky, at se vyvzteka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
23.6.13 22:26

Tak ja ho u toho vztekani zatim jen tak pozoruju a snazim se odpoutat pozornost, neco mu ukazat. dneska jsme sli na prochazku a nechala jsem ho rvat asi 10 minut v kocarku. slysel to cely nas barak, vsichni lide na ulici i v parku a rval tak desne jako bych ho tyrala a vsichni na nas zirali :oops: fakt se to nedalo prehlednout. byl cely rudy a doslova vriskal zlosti, mela jsem pocit, ze snad skonci na jipce jak byl rozcileny.tak po tech 10 minutach jsme ho z toho kocaru vyndala a nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
23.6.13 22:28

Náš syn s tím v tomhle věku taky začal. pokud spustí tak si ho přestanu všímat. chvíli zvyšuje intenzitu a za chvíli uraženě odkráčí. fakt nechápu proč by mi mělo být líto, že ječí jak lodní siréna. pokud mu něco nechci dovolit tak k tomu mám svůj důvod a on musí pochopit, že si to prostě nevyřve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
23.6.13 22:32
@Sardinka03 píše:
Tak ja ho u toho vztekani zatim jen tak pozoruju a snazim se odpoutat pozornost, neco mu ukazat. dneska jsme sli na prochazku a nechala jsem ho rvat asi 10 minut v kocarku. slysel to cely nas barak, vsichni lide na ulici i v parku a rval tak desne jako bych ho tyrala a vsichni na nas zirali :oops: fakt se to nedalo prehlednout. byl cely rudy a doslova vriskal zlosti, mela jsem pocit, ze snad skonci na jipce jak byl rozcileny.tak po tech 10 minutach jsme ho z toho kocaru vyndala a nesla.

ja nesoulhasim, nechat vyrvat. Uz jsem to tu psala driv, je to o KOMUNIKACI. To dite ti neco sdeluje, co neumi vyjadrit jinak nez silenou scenou.
Jestli ho sere kocar, mas tri moznosti:

Nech ho doma, a nut ho chodit. Kup mu treba takovy to, co tlaci pri chuzi pred sebou, jestli to nemas. Nebo odrazedlo!!!

Nebo mu kup JINY kocar nebo si ho pujc. Treba hov nem neco tlaci, blbe vidi ven, sere ho barva, co ty vis.

Nechod s nim ven. Par dnu ho nech doma, treba se uklidni.

ja jsem za to, nic nenutit, netlacit, nenechat deti rvat, oni nervou, aby zlobili, ale protoze to neumi lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11150
23.6.13 22:34

Snažím se těmto situacím předcházet, ale máme je taky (dceři je 22m) - netluče hlavou, ale ječí jak tejraná. Začala s tím taky asi v 16m. Dneska zrovna chtěla vylévat vodu v kuchyni, jako to dělala u babičky na zahradě, tak prostě byla scénka… V hodně věcech se snažím vyhovět, ale někdy přesto nejede vlak, tak ji musím nechat.

Ono když za chvilku nabídneš hračku nebo jinej zajímavej podnět, tak on toho nechá.

S tím nošením nepomůžu. Třeba dcera byla v tomhle věku v zimě a odmítala chodit, ječela a brečela, až jsem zjistila, že problém je v kombinéze; tak jsem ji holt posílala i v mrazu ven v tlustejch manšestrákách, vestě a třech vrstvách, a pak chodit začala. Možná to je taky něco co mu vadí na oblečení nebo kočárku… jinak mě nic nenapadá. Pokud by nic nezabralo, asi bych taky zkusila nosítko na záda. Každopádně držím palec, ať to brzo přejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16057
23.6.13 22:36

@Gladys přesně jak píšeš :lol: Když vyhovím, vztekne se proto, že jsem vyhověla. Bych tu malou můru občas nejradši vyměnila za štěňátko :P

Hranice jsou přesně to, co právě hledá. Ty ho necháš 10 minut řvát a pak ho vezmeš. Příště bude řvát znova a klidně ještě dýl, protože minule to vyšlo, tak proč by to nevyšlo znova… Určitě poznáš, kdy potřebuje tvoji blízkost a kdy si z tebe chce dělat poskoka. Ta moje potvůrka je hrozná vyděračka, v sprnu jí budou dva roky a už by jí vzali snad i do národního divadla, jaká je to herečka. Během vteřiny se ze vzteku změní v hihňajícího ďáblíka…to když zjistí, že už stejně ztratila obecenstvo. Je pravda, že chvílemi neslyším ani vlastní myšlenky, ale u kluka to taky za čas přešlo a teď je z něj milionové zlatíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.13 22:38

@Sardinka03 Máme 15ti měsíční holčičku a právě si procházíme stejným obdobím…slova NE, NECHEJ, NEBER, NEDĚLEJ…jsou na denním pořádku…v kočárku jí udržet už téměř nelze a cokoliv zakážu, seberu nebo nedám, tak spustí jedák…někde jsem četla, že čím jsou děti starší, pláče ubývá…mě připadá, že u nás je to naopak…ale beru ohled i na to, že nám do toho všeho ještě rostou stoličky…zavedla jsem metodu, odvádět pozornost ještě než spustí, jak bylo psáno výše…někdy to vyjde…nebo zahájím metodu nevšímavosti…tím myslím, že mě tím jedákováním neohromí…většinou do pár minut přestane a začne se lísat :mrgreen: ;)…někdy je to opravdu na :zed:,ale myslím si, že když vydržíme a nepovolíme výsledky se dostaví… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16057
23.6.13 22:47

@CarollinkaElla jo, pláče ubývá, když přibývá slov. Když se naučí obratně komunikovat, už se dá většina věcí diplomaticky vyřešit ;) U kluka to bylo až na 3,5 letech :roll:

Jinak magicky působí právě to NE… (nedělej, nelej, neber, nesahej…), to dítě identifikuje slovo ne v jakémkoliv podání, takže základem je, co nejvíc NE odstranit. Vylévání vody z vany…to naštve každého, takže místo „nelej tu vodu ven“ dám do vany malý kýbl a ukážu „tady budeme lít vodu“ a první dávku naleju já. Venku běhá do kaluží „neběhej do kaluže“ spustí jekot, tak vesele pobízím „poběž okolo, pozor na vodičku“…atd. Je to těžké, spoustu věcí mám vytrénováno od staršího, ale spoustu věcí se musím ještě doučit :P Odvádění pozornosti bohužel zabírá jen na začátku, teď je blbé období, kdy si to prostě odvztekat musí. Později začne zabírat popis pocitů „tobě to je hrozně líto, že musíme jít domů“ (dítě začne vnímat, sice fňuká, ale už se dá okecávat…ale na to je potřeba aby už dobře chápalo a aspoň trochu umělo mluvit…to nám ještě nehrozí :zed: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
23.6.13 22:48
@Sardinka03 píše:
Tak ja ho u toho vztekani zatim jen tak pozoruju a snazim se odpoutat pozornost, neco mu ukazat. dneska jsme sli na prochazku a nechala jsem ho rvat asi 10 minut v kocarku. slysel to cely nas barak, vsichni lide na ulici i v parku a rval tak desne jako bych ho tyrala a vsichni na nas zirali :oops: fakt se to nedalo prehlednout. byl cely rudy a doslova vriskal zlosti, mela jsem pocit, ze snad skonci na jipce jak byl rozcileny.tak po tech 10 minutach jsme ho z toho kocaru vyndala a nesla.

takže si to nošení vlastně vyřve. Asi nejhorší varianta, naučit si dítě, že ječením něčeho dosáhne.
Na lidi kolem se vybodni. Pokud si někdo dovolí poznámku, tak ignoruj, je to tvoje dítě a ty s ním musíš žít a ty ho musíš naučit se chovat jako člověka a ne jako zvířátko. Lidi, kteří čumí či dokonce mají blbý kecy, tak buď děti nemají, nebo měli to štěstí a měli způsobné ovladatelné andílky, i takoví jsou a beru to tak, že tihle lidé by temperamentní vzteklé dítě ukočírovat nezvládli, tak bylo holt přiděleno mě, abych si s ním poradila :mrgreen: V mém případě prozřetelnost naznala, že jsem natolik povolaná osoba, že zvládnu polidštit hned několik vzteklých kusů najednou :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
23.6.13 22:57

@agora

Ja jsem taky proti metode vyrvavani, ale na stranu druhou, to co pises ty, me prijde jako druhy extrem-aby bylo vzdy vse dle ditete-to podle me taky neni zrovna dobra cesta-dite si zvykne, ze si vsechno vyrve. Nemyslim si, ze je to o komunikaci, ale o kompromisu-jednou je to podle prcka, nekdy holt podle rodicu. Bohuzel, v zivote je to taky tak, ze neni vzdy vse podle nasich predstav :nevim:
Kupovat novy kocar za tisice, odrazedlo, nechodit s ditetem ven-to pro me osobne nejsou zrovna idealni reseni pro zlepseni komunikace mezi rodicem a ditetem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
23.6.13 22:58

Nase Bara mela kolem 19-20.mesice taky „vzteklinu“, nastesti ne moc na verejnosti, spis při unave, ale kvůli desnejm prkotinam. Sla si rvat třeba na gauc a vylozene me odhanela, nez se sama uklidnila za 5 minut. Tak koukam, ze sme to měli ještě dobry… Ted uz se to skoro nestava, samo ze si brekne nebo říká nechci na kde co. Tak proste obratim list na jinou aktivitu nebo ji reknu, at si teda poradi sama a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat