Záchvaty vzteku a zuřivosti u 26 měsíční dcery

26.11.19 22:41

Záchvaty vzteku a zuřivosti u 26 měsíční dcery

Maminky potřebuji radu. Mám doma malou vzteklinu a nevím co s ní. :nevim: Malá má 26 měsíců a bohužel se začíná u ní projevovat záchvaty vzteku a zuřivosti. Dám příklad. Jdeme si lehnout a pustíme pohádku. Po půl hodině řeknu poslední pohádka a jdeme spinkat, malá mi odpoví že ano a když vypnu telefon začne neskutečný křik, kouše mě, štípe, tahá za vlasy, propíná se jako luk. Točí se v posteli a má nervy v kyblu. Někdy mám pocit že potřebuji vymítače ďábla :cert:… Nepomáhá domluva, dát jí na holou. Zkrátka nic. Začala jsem z ložnice odcházet a čekám až se uklidní a začne mne volat, pak za ní jdu a to dítě je jak vyměněné. Je hodná, hladí mě, dá pusu. Jsem z toho v pasti :,( Prosím pokud máte některá zkušenost jak na tohle chování, pište, ráda se poučím a vyzkouším nové finty. Děkuji, zdar a sílu všem maminkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3481
26.11.19 22:46

Protože je z toho telefonu úplně zblbla… Co číst z knížky nebo vykládat z hlavy… syn 4.5 s dcera 2 roky ještě telefon ani tablet v ruce neměli. Pouštím jim TV pohádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
936
26.11.19 22:49

@Mallorka
Já osobně nevidím moc rozdíl mezi pohádkou pustenou v telefonu nebo v tv. Ale mozna zkusit knížku není špatný nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 22:57

Já souhlasím s příspěvkem nademnou - i já udělala tu chybu a dala do ruky dceři ve třech letech telefon na pohádky.. A byla to největší chyba.. I když je unavená, padají ji oči tak pokud ho vezmu, i když je to té doby milionova, tak vztek, histericky pláč.. Trvalo čtvrt roku než jsem se s tím naučila pracovat, nekompromisně telefon prostě večer nedávám. Vykoupu ji, zazenu do postele, jdu udělat kakao nebo čaj, lehnu si k ní, chvilku se mazlime, povídáme pohádky, zpíváme ukolebavky a do 20 minut spí. Když mě náhodou někdy uprosi že aspoň jeden díl pohádky, tak vážně jen výjimečně za odměnu a to proste opravdu za čtvrt hodiny beru telefon, občas ještě zkouší brek, tak na ni V KLIDU tichým hlasem mluvím, že nemá důvod brečet, že na pohádky můžeme koukat druhý den ráno u snídaně společně, že už je čas jít spát. Jakmile zvýším hlas, reaguje tím, že taky přidá. Ale čtvrt roku to bylo jak píšeš ty, takže jakmile vztek, odešla jsem, v klidu jsem ji řekla, že až se uklidni, tak zase přijdu, do dvou minut už mě volala, pritulila se, chvilku pofnukavala a usnula. Telefon večer nedávej. Nám taky mámy četly pohádky, mobily jsme neměli. Mobil a tablet je skvělá chůva, ale má to velkou daň. A řeknu ti jedno - ten dopad teď nevidíš, ale já se za to teď proklinam, protože moje malá ve třech letech souvisle nemluví, díky debilnimu YouTube které odkoukala od otce barvičky všechny zná, ale ne česky, ale anglicky, takže začínám od začátku, protože z toho za pár týdnů kdy jsem se jí nedokázala naplno věnovat a nevěděla, že ji odbyva i ex a radši ji zapne televizi než aby si hráli vážně zblbla..
Anonym, citlivé info, vážně se za tohle nenávidím a přijdu si jak neschopná kráva, co zanedbala vlastní dítě..

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.19 23:07

Ta chyba není jen v mobilu. Ona se takto umí chovat i při jiných situacích kde mi ubližuje a nebo kouše sebe do ruky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 23:32

To je prostě období vzdoru… Starší syn byl taky hodně impulzivní, zažila jsem s ním dost vyhrocené situace. Co můžu říct, chce to důslednost. Já to podcenila a pak jsem si to pěkně vyžrala. A dlouho trvalo, než jsme to napravili. Takže třeba s těmi pohádkami, dopředu říct, že bude o Krtkovi a o Mašince Tomášovi a konec. A dodržet to. Nenechat se ukecat, protože to příště bude jen horší. Když bude scéna, příště pohádka nebude. A tak se vším. Některé děti jsou pohodáři, jiné potřebuji jasně daná pravidla, jinak se z nich stávají malí satánci, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 23:36

Období vzdoru, mohla bych vyprávět :zed: zrovna ho se synem taky prožívám a můžu říct, že jsem přečetla 1000 diskusí na tohle téma i pár knih a rady brala vážně a je mi to houby platné…možná jenom ten záchvat trvá kratší dobu když se mi podaří zachovat si chladnou hlavu a nezvyšuju hlas atd. Malý se po mně začal i ze dne na den ohánět a když něco chce mluví jako generál…Soucítím s tebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
451
27.11.19 00:19
@Tonick19 píše:
@Mallorka
Já osobně nevidím moc rozdíl mezi pohádkou pustenou v telefonu nebo v tv. Ale mozna zkusit knížku není špatný nápad :palec:

Je to rozdil. Televize je jen v obyvaku, mobil je vsude. Clovek si pak na sebe uplete bic. Taky by v posteli mel byt jen klidovy rezim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
27.11.19 08:07
@Mishule FM píše:
Maminky potřebuji radu. Mám doma malou vzteklinu a nevím co s ní. :nevim: Malá má 26 měsíců a bohužel se začíná u ní projevovat záchvaty vzteku a zuřivosti. Dám příklad. Jdeme si lehnout a pustíme pohádku. Po půl hodině řeknu poslední pohádka a jdeme spinkat, malá mi odpoví že ano a když vypnu telefon začne neskutečný křik, kouše mě, štípe, tahá za vlasy, propíná se jako luk. Točí se v posteli a má nervy v kyblu. Někdy mám pocit že potřebuji vymítače ďábla :cert:… Nepomáhá domluva, dát jí na holou. Zkrátka nic. Začala jsem z ložnice odcházet a čekám až se uklidní a začne mne volat, pak za ní jdu a to dítě je jak vyměněné. Je hodná, hladí mě, dá pusu. Jsem z toho v pasti :,( Prosím pokud máte některá zkušenost jak na tohle chování, pište, ráda se poučím a vyzkouším nové finty. Děkuji, zdar a sílu všem maminkám

Mne neda se nezeptat. Proc je v nadpisu napsano u 26 mesicni dcery? Nestacilo by bapsat u dvoulety? :think: :lol: taky nerikam, ze mi je 420 mesicu :zed: (chapu, kdyz diteti neni jeste rok, udavat vek v mesicich)

K dotazu. Nebylo by od veci ji srovnat trochu rucne a prestane se ti propinat jak luk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3481
27.11.19 08:33
@Mallorka píše:
Protože je z toho telefonu úplně zblbla… Co číst z knížky nebo vykládat z hlavy… syn 4.5 s dcera 2 roky ještě telefon ani tablet v ruce neměli. Pouštím jim TV pohádky.

Tu Tv jsem zmínila, abys věděla, že nezakazuji vše. Oni by i naše do toho telefonu dokázali koukat klidne hodinu. Pouštím jim tam dětské písničky a vždy na to cuci úplně mimo svět. Pustím to a dám na policku, aby to nevideli. U Tv vydrží 20minut, jednu pohádku Tlapkovou patrolu nebo Masinky a jdou si po svém, déle je to nebaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
27.11.19 08:34
@Mishule FM píše:

Obecne zaridit, aby nebyla přetazena, hladova, zizniva, aby ji nebylo treba vedro-proste tyto fyzicke priciny. Kdyz vam funguje odejit z pokoje, tak bych odesla hned, co to zacne. Nenechat si ublizovat. Chytit za ruku, ktera chce ublizit a rict ne. Nam funguje, ze ho chytnu a drzim, tak, ze se nemuze hybat a behem male chvilky reknu, uz te muzu pustit? Uz me nebudes kopat(bouchat atd.)?A kdyz souhlasi, tak hned pustim a je klid. Vecerni ritual, bych udelala jiny-v posteli jen cist.Tam uz muze pracovat unava/pretazeni, takze neco klidnejsiho. Ukoncovani cinnosti predem avizovat-jednu dobu nam krasne fungoval budik(minutka).Napr.: Az zazvoni budik, tak se pujdou uklidit hracky. V obchode predem dohodnout, jak to bude probihat, co si bude moci vybrat. Treba: koupim pecivo, maso a pak si vyberes sama jogur, ktery chces. Nic sladkeho dnes kupovat nebudeme. Pomuzes mi davat rohliky do pytlicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 12:30
@Anonymní píše:
Období vzdoru, mohla bych vyprávět :zed: zrovna ho se synem taky prožívám a můžu říct, že jsem přečetla 1000 diskusí na tohle téma i pár knih a rady brala vážně a je mi to houby platné…možná jenom ten záchvat trvá kratší dobu když se mi podaří zachovat si chladnou hlavu a nezvyšuju hlas atd. Malý se po mně začal i ze dne na den ohánět a když něco chce mluví jako generál…Soucítím s tebou :hug:

Zajímá mne jak dlouho období vzdoru trvá. Chápu, že každé dítko to má jiné ale jestli je to třeba věkem, že když bude starší, např. kolem tří let jestli se její chování změní a bude opět hodné, nekousajici, prostě miláček :D půjdeme za chvíli spinkat takže vyzkouším vaše rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
27.11.19 12:51
@Mishule FM píše:
Zajímá mne jak dlouho období vzdoru trvá. Chápu, že každé dítko to má jiné ale jestli je to třeba věkem, že když bude starší, např. kolem tří let jestli se její chování změní a bude opět hodné, nekousajici, prostě miláček :D půjdeme za chvíli spinkat takže vyzkouším vaše rady :palec:

Ve ctyrech uz si da spoustu veci vysvetlit, ale zase furt knoura, fnuka kvuli vsemu a nicemu a poklada porad dokola otazky, na ktere kolikrat neni odpoved. Milacek byl akorat jako mimco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 13:35

:mrgreen: tak s tím souhlasím, že jako mimino byla boží. Ale malá spí. Řekla jsem ji několik pohádek a stejně i tak mne škrábala a štípala. A to v klidečku ležela a dívala se na mě jak vypravím pohádku… Tak potom mě už napadá… nosit doma triko s dlouhým rukávem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: děkuji za Vaše odpovědi, chce to klid a pořádnou hromadu trpělivosti. A dnes večer půjde uspávat tatínek :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1267
27.11.19 17:06

@Mishule FM my pred spanim cteme pohadky, dcera 24 mesicu ma od sestinedeli svuj vlasti pokojicek. Je zvykla na dve pohadky a ne vic. Po precteni jedne vzdy odsouhlasi, ze jeste druhou a ze pak bude spinkat. Nekdy se po druhe zavrta a usne, nekdy zacne brecet a vynucovat si dalsi. Popreju ji dobrou noc a odchazim, chvilku breci a pak usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama