Záchvaty vzteku na mateřské

Anonymní
18.9.21 16:11

Zachvaty vzteku na matersky

Maminky už jsem trochu vyčerpaná a upřímně, poslední dobou si říkám jestli si nenechat napsat nějaký antidepresiva. Od té doby co jsem byla poprvé těhotná mám nastalé záchvaty vzteku a jsem hrozně naštvavací.☹️ všechno mě hned naštve, nemám vůbec trpělivost, děti me obcas dohání k šílenství a na chlapa jsem taky neustále hnusná. Já nevím vůbec čím to je, ze by nedostatek spánku? Nemáte to některá taky? Takový záchvaty vzteku jsem v životě neměla. ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16343
18.9.21 16:16

Spánkova deprivace je opravdu hrozná tim to byt muze. Dost holek taky špatně snasi ten stereotyp a „male“ starosti (ve smyslu, ze furt resis jidlo, přebalování, spani, hřiště…). Mně docela pomohlo Aha! Rodičovství. Jsou tam rady, jak z naštvaní „vystoupit“ i jak zjistit, proc jsi vlastně tak vytocena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18258
18.9.21 16:22

Únava, hormony, nedostatek spánku, rutina, nedostatek prostoru pro sebe samotnou…

Antidepresiva úplně nepomůžou, spíš hlubší porozumění sobě samotné a nalezení cest, jak jednak mírnit frustraci/tenzi (sebepéče, dělba práce, kompenzace stresu) a druhak jak ji ventilovat tak, aby si neubližovala svým blízkým.

Zkus začít třeba s touhle knížkou. Nebude tě zaplavoat vinou za to, co prožíváš, pomůže s pochopením a nabídne cesty, jak to proměnit do konstruktivní pdooby.

https://obchod.portal.cz/…hnevana-zena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2399
18.9.21 20:23

Zajdi si k obvodni na odber krve, zjisti ti jestli ti neco nechybi…muze to byt jen nedostatkem zeleza, horciku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
18.9.21 23:02

Pokud jsi jen vzteklá a „naštvávací“, tak mi AD přijdou jako ne úplně dobrá volba, tohle nevyřeší. Co nějaká knížka, nebo přímo terapie nebo konzultace s odborníkem?

Málo spánku, stereotyp a nová role, hormony, to všechno hraje roli. Možná by i pomohlo nějaké hlídání, aby ses vyspala nebo měla hcvilku jen pro sebe? Zapojuje se do péče i manžel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 15:55

@Proseccová zapojuje ale ne moc často má náročný zaměstnání a je často pryč…

• Citovat
  • Nahlásit
169
19.9.21 20:53
@Anonymní píše:
@Proseccová zapojuje ale ne moc často má náročný zaměstnání a je často pryč…

Jasný, to se dá pochopit, že se třeba zapojuje v tomhle případě míň. A myslíš, že by ti něco konkrétního pomohlo? Máš třeba nějaké přání, které by ti náladu zlepšilo a vytrhlo tě ze stereotypu? Co třeba hoďka dvě jednou, dvakrát v týdnu, kdy by sis dala koupel, zašla si zacvičit, na kafe ven, nebo tak?
Případně nemáte nablízku babičky?

Myslím si, že jsi hlavně unavená a ta rutina člověku může fakt solidně lézt na mozek, věřím, že se najde nějaké řešení a hlavně neboj, ona ta mateřská taky netrvá věčně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat