Záchváty vzteku u syna po návštěvě u tchýně

2471
10.4.16 23:13

Záchváty vzteku u syna po návštěvě u tchýně

Chci vedet jestli mel nekdo podobny problem a jak jste to resili.

Příspěvek upraven 20.05.16 v 23:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

441
10.4.16 23:23

A není tam ve stresu? Nebo není pro něj třeba nějaké chování babičky stresující? Ona si to třeba možná ani neuvědomuje a dělá to nevědomky. Ale pokud je tvůj syn trošku citlivější a ona mu řekne i když ne ve zlém, že mu to jídlo hodí na hlavu tak to na něj může nějak negativně zapůsobit. Asi bych si v klidu sama za tchyní zašla a požádala jí ať takové věci před ním neříká. Ono nikdy nevíš co se dítěte dotkne. Manžel jednou před synem z prvního řekl a to zle nemyslel, že si ho teď bude brát trošičku méně, protože měnil práci jen na ranní s volnými víkendy na třísměnný s pracovními víkendy a to jsi neviděla co se pak dělo…a taky mu v té době byly 4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27244
10.4.16 23:23

@Sardinka03 Těžko říct. Ale děti jsou někdy pěkně vyčůrane, když z tebe cítí nějaké „napětí“ z návštěvy u babičky, může si realitu ještě přibarvovat, abys ho konejšila, uklidňovala, mazlila atd. Zvláště, když má teď mladšího sourozence. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2471
10.4.16 23:36

@nela812 ja myslim, ze ve stresu je. vidim to na nem. syn ma pred babickou respekt. je to byvala ucitelka, ale vztah maji hezky. pekne si hraji. vidim, ze neni uplne uvolneny jak kdyz je treba s tetickami nebo s druhou babi.

Příspěvek upraven 20.05.16 v 23:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
10.4.16 23:39

Moje dítě po návštěvě u babičky jakoby „zkouší“ jestli pravidla nastavená předtím doma a nebo potom i fungující u babičky, po jeho návratu domů pořád ještě platí. Takže se i trochu víc vzteká.
Jak reaguješ doma, když dítě plivne jídlo na zem? Zarazilo mě, že si to vůbec dovolí ve 4 letech udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2471
10.4.16 23:46
@witwe píše:
Moje dítě po návštěvě u babičky jakoby „zkouší“ jestli pravidla nastavená předtím doma a nebo potom i fungující u babičky, po jeho návratu domů pořád ještě platí. Takže se i trochu víc vzteká.
Jak reaguješ doma, když dítě plivne jídlo na zem? Zarazilo mě, že si to vůbec dovolí ve 4 letech udělat.

doma to nedela uz hodne dlouho. kdyz ted neco ochutna a nechutna mu to, tak to vyplivne na talir, do kose nebo ubrousku. pred tim jsem ho na to vzdy upozornila a rekla kam to ma vyplivnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
11.4.16 00:01

@Sardinka03 tak určitý respekt mít musí u každého dospělého, ale jestli třeba na něj babička nebude trošku více přísnější. Neříkám, že je nějak zlá nebo tak, ale jestli s ním takto mluví když něco provede tak se klučinovi nedivím, že se takto chová. A nebojí se jí třeba? Ono to dítě ne vždy vše řekne. Spíš bych to nějak sledovala jak je syn s babičkou jestli tam fakt není něco co ho může k tomuto chování vézt když s jinými příbuznými je uvolněný. A tchyni bych narovinu řekla, že si nepřeji, aby se s vnukem takto bavila. Je to čtyřleté dítě a tato slova si opravdu myslím, že nejsou na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
11.4.16 00:10

@Sardinka03 pokud tam chce spát, tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2471
11.4.16 00:24
@nela812 píše:
@Sardinka03 tak určitý respekt mít musí u každého dospělého, ale jestli třeba na něj babička nebude trošku více přísnější. Neříkám, že je nějak zlá nebo tak, ale jestli s ním takto mluví když něco provede tak se klučinovi nedivím, že se takto chová. A nebojí se jí třeba? Ono to dítě ne vždy vše řekne. Spíš bych to nějak sledovala jak je syn s babičkou jestli tam fakt není něco co ho může k tomuto chování vézt když s jinými příbuznými je uvolněný. A tchyni bych narovinu řekla, že si nepřeji, aby se s vnukem takto bavila. Je to čtyřleté dítě a tato slova si opravdu myslím, že nejsou na místě.

urcite ji reknu co rikal a ze ho to trapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2471
11.4.16 00:30

@adam75 zda se mi, ze kdyz mu ted dospelak polozi otevrenou otazku, tak on proste vzdy odpovi ano. jestli neco chce nebo ne proste ze se to ocekava.

Příspěvek upraven 20.05.16 v 23:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
11.4.16 07:30

Mně říká syn věci spíš trochu s odstupem, treba 2., 3. den před spaním. Čteme pohádku, pak dám detem dobrou noc. Většinou když měl neco na srdci, rozpovídal se v tu chvíli. Zkusila bych naťuknout, jak to příště uděláte - že když říkal, že tam spát nebude, tak nemusí, že budeš ráda, když bude s tebou.

Většinou jakoby dám na výběr ze dvou alternativ - spinkej tu se mnou, když nechceš u babičky nebo co bys radši - s tím, že dám duraz na tu druhou, o kterou mi nejde. A čekala bych, že bude reagovat ve smyslu dobře, to jsem rád. A nasleduje otázka proč. Nebo opačně - ne ne, chci k babičce (tchýni) a nasleduje otazka, co ho tam minule rozčílilo, jestli byla babi na něj hodná nebo někdo jiný?

Řekla bych, že to asi bude jen nějaká reakce na to plivání, nic závažného. Ale určitě to zjisti. A pokud je to jen to, dala bych ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
11.4.16 08:58

Zeptala bych se ho normálně, jestli chce nebo ne a třeba bych zakomponovala jestli chce někdy příště, až si sám řekne. To ho hodně uklidní, pže bude vědět, že to jeho volba, zároveň bude vědět, že se to úplně neuzavře jako negativně vůči babičce a tím pádem to bude podle jeho přání. Ovšem bych dodala, že babička vnuka jistě miluje, a dítě si musí zvyknout na to, že vznikají nové a neznámé situace a různí lidé reagují různě a to, že ty ho upozorníš, aby jídlo plival do ubrousku neznamená, že babičku pliváním jídla nevytočí do běla. Já bych ho spíš učila jídlo neplivat vůbec teda s tím, že nic špatného mu snad nedáváš, aby to nemohl ani polknout. Ale každého věc. Můj syn miluje mou mámu, mazlinkají se spolu a dělají blbosti a tak, ale vždycky se u ní počurá. myslím, že v podvědomí má jistý strach se při spaní zvednout a jít sám na záchod a tak to zaspí a počurá jí postel, což se samozřejmě neobejde bez babičiného láteření a zveličování, jak to proteklo matrací durch atd atd…on je z toho vždy strašně smutný, sám nám to na sebe řekne, my se ho ptáme, jestli nechce na babičku zavolat aby šla čurat s ním a atd…on to zazdí a příště nanovo… :nevim:
Děti to tak někdy mají, ty nové situace zpracovávají jako nepříjemné, ale i to patří k vývoji a poznávání světa. Babička mu jistě neubližuje :kytka: a jestli jo, tak jen malinko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jako každá tchyně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
2471
11.4.16 09:57

@Levandule121 @kdochcekam dobre diky, hodne mi to pomohlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
11.4.16 15:38
@Sardinka03 píše:
@Levandule121 @kdochcekam dobre diky, hodne mi to pomohlo ;)
:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
15.4.16 14:26

@Sardinka03 -ne to trápilo Tebe. Proč ve 4 letech nic neděláš s tím pliváním jídla na zem? Přijdeš mi divná Ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama