Záchvaty vzteku už tak brzy?!

53
10.9.20 06:31

Záchvaty vzteku už tak brzy?!

Ahojte. Mám 16 měsíčního chlapce a poslední dobou se začíná dost vztekat(haze vzteky po mě věci, pokud mám blízko obličej, tak me i liská, tluče se do hlavy, afektovaně řve apod. Impulzem bývá většinou to, když něco zakážu, odepřu apod. Prakticky celý den jen rve a řve…říkám si už ráno, jak ten celý den přežít a nezbláznit se. Odpuzuje mě už myšlenka na druhé dítě, veškerá snaha vlidneho přístupu jde vniveč, mateřství mě přestává naplňovat. Včera při kojeneckém plavání jsem ho ani nedostala do bazénu, jako jediné dítě z 15 řval a řval (a to se celé léto koupal), hrál si na břehu s kelimkama (bral je všem ostatním) a pobíhal kolem (buď jsem jen stala a koukala bezmocně na něj nebo ho honila kolem, aby nespadl do vody, samozřejmě sebou hned prasknul o kachle). Odnasela jsem řvoucí dítě pod paží… Poradíte mi, jak v dané chvíli k dítěti přistupovat, jak se udržet a nedat mu jednu po řiti? Dekuju moc za vyslechnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.9.20 06:41

@besynka zachovat klid, syn se takhle vztekal když měl jít domů/ven…vzteky sebou praštil o zem a začal se kroutit a řvát

prostě jsme ho vzala a šla, pokud se šlo ven

pokud domů, nechala jsem ho válet se na zemi a šla si po svém, jak neměl diváka, tak se brzo uklidnil

nejvíce pomohlo, když sebou jednou tak praštil o zem, že se fakt dost bouchl do hlavy a od té doby sice řval, ale tak nějak klidněji a už sebou netřískal o zem, ale pomalu si klekl a v klidu si na zem lehl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
10.9.20 06:41

Mamka nás když jsme zlobili sesekala dala nám pár na zadek lidi nelidi :lol: ono to možná občas chce, pak si to to dítě rozmyslí, když jsme byli starší tak to už samozřejmě nebylo potřeba. A nebo změnit tón hlasu aby opravdu věděl že se zlobíš…já třeba vidím u kamarádky že je na syna moc hodná a ten pak dělá opravdu naschvál to co mu zakáže a když jsem ho okřikla jako:„Tohle se přece nedělá!“tak na mě koukal jak kdybych spadla z marsu :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.20 06:46
@Meleys píše:
Mamka nás když jsme zlobili sesekala dala nám pár na zadek lidi nelidi :lol: ono to možná občas chce, pak si to to dítě rozmyslí, když jsme byli starší tak to už samozřejmě nebylo potřeba. A nebo změnit tón hlasu aby opravdu věděl že se zlobíš…já třeba vidím u kamarádky že je na syna moc hodná a ten pak dělá opravdu naschvál to co mu zakáže a když jsem ho okřikla jako:„Tohle se přece nedělá!“tak na mě koukal jak kdybych spadla z marsu :mrgreen: :lol:

Když jste zlobili. tady jde o dítě, kterému je 16m. Jak ono má dát najevo, že se mu něco nelíbí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
10.9.20 06:49

@Kazimíra Olejovka paní píše že se vzteká když mu něco zakáže..tak to se mu asi nelíbí ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
10.9.20 07:08

Normalni obdobi vzdoru. Zachovat klid. Dite neumi ovladat impulzy, musis mu pomahat. Kdyz hazi veci, chytnout mu ruce, vzit veci, co muze hodit. To same, kdyz tluce, chytnout za ruce, rict „Nemuzu ti dovolit, abys me mlatil/hazel/xy.“ Umoznit mu, aby se nejak realizoval, kdyz bude cely den poslouchat jen „Ne!“ tak bude samozrejme vyvadet.

Ale jako jo, ja jsem vecer kolikrat taky zrala na flasku vina :lol: Je to zahul, hlavne kdyz je clovek s tim ditetem cely den sam. Vyvetravat frustraci prubezne, vypustit ten adrenalin - pomaha pohyb. Vymysli klidne nejakou blbinu, pust pisnicku a zaskacte si nebo neco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
10.9.20 07:31

@beruska9
Jenže on se vzteka snad u všeho, ráno ho chci prebalit, nechce ani lehnout na prebalovak, pak ho naháním po koupelně, abych mu vůbec dala plinku. To samé u každého jídla… Řev, když ho chci dát do krmici židličky, nejradši by lítal po kuchyni a já za ním se lžičkou jídla a prosila ho, aby něco snědl… Úplně se teď vymyká. A nevím, jestli jít proti němu a vymezit hranice (to pak rve celý den) nebo ho nechat (to pak zase rvu ja😀)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45488
10.9.20 07:46
@besynka píše:
@beruska9
Jenže on se vzteka snad u všeho, ráno ho chci prebalit, nechce ani lehnout na prebalovak, pak ho naháním po koupelně, abych mu vůbec dala plinku. To samé u každého jídla… Řev, když ho chci dát do krmici židličky, nejradši by lítal po kuchyni a já za ním se lžičkou jídla a prosila ho, aby něco snědl… Úplně se teď vymyká. A nevím, jestli jít proti němu a vymezit hranice (to pak rve celý den) nebo ho nechat (to pak zase rvu ja😀)

A proč to děláš? Nechce do židličky, tak nebude jídlo. On to po pár dnech pochopí. Kdyby mě začal mlátit, tak mu jednou řeknu ne, podruhý už dostane. Ale ty jsi evidentně nezačala včas nastavovat hranice a má z tebe akorát tak dobrý den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64563
10.9.20 07:49

@besynka v 16 mesicich davat dite na prebalovak? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
10.9.20 09:14

@besynka : vymezovat hranice urcite. Nahaneni neprovozuji, oznamim, kdyz zdrhaji, popadnu a udelam, co potrebujeme. Ono to chce ale nejaky balans, dite se v tomhle veku snazi byt samostatne, akurat jim to moc nejde, z toho prameni dost te frustrace. Jedna z moznosti je davat diteti na vyber, ale jen z akceptovatelnych moznosti - chces prebalit na prebalovaku, nebo na zemi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
10.9.20 09:17

@Meleys : tobe taky nekdo naseka, kdyz reknes, ze se ti neco nelibi? Dite to rict neumi, tak holt rve. Tim nerikam, ze se mu ma vsechno podridit, ale jak asi pomuze ho mlatit, to nevim. Vzdyt mu neni ani rok a pul, dela uplne presne to, co je v tomto veku normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
10.9.20 10:10
@beruska9 píše:
@Meleys : tobe taky nekdo naseka, kdyz reknes, ze se ti neco nelibi? Dite to rict neumi, tak holt rve. Tim nerikam, ze se mu ma vsechno podridit, ale jak asi pomuze ho mlatit, to nevim. Vzdyt mu neni ani rok a pul, dela uplne presne to, co je v tomto veku normalni.

Já neříkám že ho má zmydlit jak řešeto bože :lol: plácnout po zadku nebo přez paciny není snad žádný týrání dítěte :roll: 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
10.9.20 10:45

Já doporučuju nemít moc velká očekávání. Tohle dětské vztekani me nejvíc vytoci, když si něco naplanuju (půjdeme na hřiště a hezky si tam pohrajeme, pujdeme plavat a bude se mu to líbit, upeceme bábovku a bude to prima…) a dítě to pak celý zruší svým pitomým vztekanim. Prostě vždycky počítej s dopředu s tím, že to možná bude pitomý a neuzijete si to, protože se bude vztekat a nebude spolupracovat.

Míru spolupráce tím nezvýšíš, ale bude se ti to líp snášet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
10.9.20 12:30

@besynka pozvala jsem te do skupiny o vychove ;)

Příspěvek upraven 10.09.20 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2020
10.9.20 12:40
@blumen píše:
@besynka v 16 mesicich davat dite na prebalovak? 8o

a to ho má přebalovat na zemi? :nevim:
@besynka vůbec mi nepřijde, že by 16 měsíců bylo brzy na vztekací scénky :) Já bych mu lískla jednu na zadek (a bylo by, v případě, že opakovaně neposlechne, dělá hysterické scény, jde k silnici a nereaguje, zkouší mě bouchnout atd, těch případů je x. Prostě začíná zkoušet, kde jsou hranice a ty jako rodič bys je měla vymezit.

:lol: Nebo ho můžeš v klidu požádat, jestli by tě nepřestal bouchat tou lopatkou do hlavy a pak ještě jednou a ještě jednou a pak se smířit s tím, že se mu nelíbí, když mu to zakazuješ :lol:
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama