Záchvaty žravosti

154
14.7.14 20:06

Záchvaty žravosti

Ahoj všichni, potřebovala bych poradit..už nějakou dobu se snažím držet dietu, jenže mám problém, vždy to vydržím jen pár dní, pak se šíleným způsobem přežeru všeho možného, sladký, slaný, mastný, prostě všechno splácám dohromady. Další den mam hrozný výčitky, takže jedu s dietou nanovo. Ale mám pocit, že spíš než bych hubla, tak kynu a kynu. A přitom mi zdravá strava baví a chutná, ale pak trochu podlehnu nějaké chuti a pak se to strhne jak lavina, připadám si jak závislák, co neví kdy má dost. Už nevím co dělat, už jsem ztratila veškerou sebedůveru, protože vím, že to prostě nedokážu vydržet a vždycky těm chutím podlehnu. Nemáte někdo nějakou radu, už fakt nevím jak dál. Díky J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.7.14 20:09

Je to jednoduché, když se snažím zhubnout tak jíš špatně a málo. proto příjde to přejezení. Přidej na jídle, hlídej si živiny a hned to půjde.

• Citovat
  • Nahlásit
26297
14.7.14 20:09

Ahoj, a žiješ sama? Není někdo v tvém blízkém okolí, kdo by do toho hubnutí šel s tebou a podporoval tě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2973
14.7.14 20:11

To vypadá, že nemáš dobře sestavený jídelníček, jinak by se to stávat nemělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.14 20:11

Ahoj, měla jsem stejný problém. Záchvat žravosti, pak výčitky, dieta (nebo nejedení), cvičení. A tak pořád dokola. Po třech letech jsem na to dostala papír: mentální bulimie (upozorňuju, že jsem nikdy nezvracela). Tak bacha na to.

• Citovat
  • Nahlásit
14.7.14 20:12

Můžeš jíst vše na co máš chuť, ale v třetinových dávkách co obvykle. Pokud si něco odpíráš, tím větší máš na to chuťˇ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2283
14.7.14 20:14

Možná to s tím omezováním přeháníš. Měla by sis všechny ty neřesti do jídelníčku zařadit, ale samozřejmě v „řízeném“ množství. Nesmíš mít pocit, že tě ta dieta nějak extrémně svazuje, to jinak nikdy nevydržíš. Spíš je lepší změnit stravovací návyky natrvalo. Kdybys držela dietu a pak se vrátila k normálnímu stravovaní, na jaké jsi zvyklá, šla by váha nejspíš zase nahoru. Takže s rozumem to promyslet a někde něco málo ubrat. Mně například pomohlo to, že jsem místo příloh jedla zeleninu. A to ve velkém množství, takže hlad jsem neměla. Pečivo jsem si snížila na polovinu. Zezačátku jsem nejedla ani sladké, tím jsem se zbavila závislosti na něm a přešly mě ty šílený chutě. Když se ale např. něco slavilo, tak jsem si dala do nosu pořádně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
14.7.14 20:15

Jo jo, žiju sama..když jsem „na dietě“, tak jim předpisově. Přesně dodržuju časy jídel, nosím si s sebou do práce svačiny, večeřím zeleninové saláty, ale nenutím se do toho, naopak jsem štastnější, mam více energie, prostě mam ze sebe radost a pak to vždycky podlehnu, že si tady zobnu, támhle ochutnám a pak už to jede…potom si řeknu, že už jsem stejně zklamala a tak už je to jedno…je to jako kdybych vypla mozek a jenom žrala a žrala..ja se pak nenavidim. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
14.7.14 20:18
@Anonymní píše:
Ahoj, měla jsem stejný problém. Záchvat žravosti, pak výčitky, dieta (nebo nejedení), cvičení. A tak pořád dokola. Po třech letech jsem na to dostala papír: mentální bulimie (upozorňuju, že jsem nikdy nezvracela). Tak bacha na to.

aha, tak to je husty, ja už jsem se kolikrát snízila k tomu, že jsem šla to vyhodit, ale „bohužel“ to mi nikdy nešlo. a jak si to překonala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
14.7.14 20:22
@Malaga píše:
Ahoj, a žiješ sama? Není někdo v tvém blízkém okolí, kdo by do toho hubnutí šel s tebou a podporoval tě?

Jo to je, s kamarádkou jsme sli do toho spolu, vazime se, merime se, jenže já díky těm mým stavům mam porád stejně, néli víc. Radsi už k ní ani nechodim, je to blby, ale asi se jí i vyhýbám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7014
14.7.14 20:29

@Justinka tak si „povol“ jeden hříšek denně, ale mělo by to být dopoledne, tuk se dopoledne vstřebává méně, sacharidy se během odpoledne stihnou spálit. Nenech to zajít tak daleko, abys do sebe tlačila věci nazdařbůh, i hřešení se dá plánovat.
Předpokládám, že doma nemáš zásoby chipsů a čokolád, když dietíš, co třeba si brát s sebou jen tolik peněz, kolik nezbytně potřebuješ, nebudeš mít za co to koupit. Nákup naplánovat dopředu do poslední položky a toho se držet a nic nepřihodit?

A když žiješ sama, jsi spokojená, že jsi sama? Vyhovuje ti to, nebo toužíš po vztahu? Jídlo pak může být náhražka za naplnění ze vztahu, tak se alespoň naplní břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
14.7.14 20:29

Tak to bude špatně sestaveným jídelníčkem. Tělo si tak nahrazuje určitý nedostatek. Třeba salát na večeři je málo. Večeře by měla obsahovat i bílkoviny a trochu i cukry. Pokud ti na zhubnutí opravdu záleží, poraď se s výživovým poradcem. Ale opravdovým, ne někým, kdo nabízí nějaké nesmyslné zázračné preparáty na hubnutí, odkyselení a podobné kr.viny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8782
14.7.14 20:34

@Justinka Jsi si jistá tím vzorovým jídelníčkem? Máš konzultováno s nějakým odborníkem? To je v tomhle případě základ. Pokud je redukční jídelníček sestavený špatně, tak to ovlivňuje prostě úplně všechno, včetně těchhle zvířecích pudů..

A propos - proč máš to jídlo v dosahu? Máš to doma, nebo se prostě sebereš a jedeš vyluxovat fastfood a supermarket?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
14.7.14 20:39
@Bibi239 píše:
@Justinka tak si „povol“ jeden hříšek denně, ale mělo by to být dopoledne, tuk se dopoledne vstřebává méně, sacharidy se během odpoledne stihnou spálit. Nenech to zajít tak daleko, abys do sebe tlačila věci nazdařbůh, i hřešení se dá plánovat.
Předpokládám, že doma nemáš zásoby chipsů a čokolád, když dietíš, co třeba si brát s sebou jen tolik peněz, kolik nezbytně potřebuješ, nebudeš mít za co to koupit. Nákup naplánovat dopředu do poslední položky a toho se držet a nic nepřihodit?A když žiješ sama, jsi spokojená, že jsi sama? Vyhovuje ti to, nebo toužíš po vztahu? Jídlo pak může být náhražka za naplnění ze vztahu, tak se alespoň naplní břicho.

Jo to jsem spokojená, že žiju sama. Zní to asi divně, ale ted chlapa nechci ani videt, nedavno jsem se s jedním rozešla a ted si užívám samotu. V tom to fakt není. Jenže mám ještě jeden problém, pracuju v restauraci a tam je tolik žrádla kolem, že je to jako kdyby fetak pracoval v lékárně. Potřebovala bych něco co mi ty chutě trochu zkrotí..Ted jsem se přes internet objednala k výživovému poradci, zítra mi zavolají a domluvíme schůzku. Snad to k nečemu bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.14 20:39

@Justinka terapií, samozřejmě jsem během té doby přibrala asi 20 kilo, které jsem si vyhladověla, protože postupně fáze nejedení (diety/cvičení) narůstaly. A taky jsem si to prostě musela sama srovnat v hlavě. No ale takové to přemýšlení nad jídlem mi asi zůstane navždy :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat