Reklama

Záchvaty zuřivosti u čtyřletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
1pipa
Kelišová 6085 příspěvků 06.05.18 10:31
Záchvaty zuřivosti u čtyřletého

Ahoj, řešily jste některá záchvaty zuřivosti u 4,5 letého dítěte? Dneska v noci to byl půl hodinový záchvat, kdy řval fakt z plných plic a zuřil. Nebyl to pláč ani zuřivý pláč, byl to vyloženě řev jako kdyby ho někdo vraždil :-(. Vzteklost jsme u Pepíka řešili už dříve, většinou v noci ho popadaly vzteky, utekl do obýváku a zuřil. Nebylo to ale takhle intenzivní a odeznělo to. Když mu byly dva roky, přestěhovali jsme se a dvakrát mi při pláči omdlel. Navštěvovali jsme neurologii, kde vyloučili epilepsii a bylo nám sděleno, že má afektivní záchvaty. Teď už asi měsíc se opět v noci budí a zuří. Někdy to zvládneme, lehnu si vedle něj, pomazlíme a ono to odezní, jindy je to horší.
Minulý týden takhle hrozně začal zuřit i odpoledne a řval a řval a řval. V tu chvíli nepomůže dát na zadek, opláchnout studenou vodou ani nic jiného, všechno ho rozzuří ještě více. Jde vidět, že už je to pak vyloženě nezvladatelný řev, že sám neví, co se sebou. Když přestane řvát, pláče a chce být u mě. Říkal mi, že ho v noci trápí jeden strašný sen o vlkodlakovi, který ho chce sežrat a proto že tak strašně řve a nikoho nechce. Že to dělá jeho mozek :nevim:. Jinak je zdravý, chytrý kluk, hodně upřený a trucovitý. Rozmazlovaný není. Má ještě sedmiletého bráchu, na kterého občas žárlí.
Už se koukám po nějakých dětských psycholožkách, ale čekačky jsou strašné, tak píšu ještě tady, abyste mi případně napsaly vaši zkušenost, popř. jak reagovat na tyto běsnění.
Děkuji.


Reklama

Reakce:
 
Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 06.05.18 11:03

Pokud se neovládá, je potřeba ho z toho nějak dostat. Jenže to víš asi i sama, pokud byly vyloučeny neurologické příčiny, tak zkus nějaká homeopatika na uklidnění a když je v pořádku, zkus s ním cvičit nějakou náhražkovou věc, na kterou by se snažil soustředit, třeba roztrhat kus papíru nebo něco takového.
Pokud nefungují vnější reakce, asi bude muset zvládat sám. Je už docela velký, tak když ho naučíš něco neškodného, jako je ten papír, třeba by pak pomohlo ukázat mu ho a pokud by to měl zafixované, mohl by si tím popadnutím a roztrháním pomoci sám, dokud nebude schopen ještě více ovládat sám sebe.

 
lamicina
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 06.05.18 11:27

Nevím, ale to noční běsnění mi fakt přijde, že je pod vlivem noční můry. To měla dcera taky, ale jako starší a projevovalo se to jinak než vztekem. Pomáhalo ji úplně vzbudit a pak teprve uchlácholit. A řešili jsme to kinezí, ale to už byla starší a tak terapeutka pracovala přímo s ní u mladších dětí pracuje přes rodiče. Kamarádka si zas chválí Bachovy esence.

 
Bebuše
Echt Kelišová 7857 příspěvků 06.05.18 13:23

A je opravdu v noci vzhůru? Není to noční běs? Zažila jsem jen jednou u dcery a probíhalo to podobně. Uklidnila se až když se po cca 30 minutách opravdu vzbudila i když vypadala že je vzhůru. Odpovídal by tomu útěk i to, že nechce chovat. Dcera ječela, že chce maminku a chovat od maminky a já byla celou dobu u ní…

 
Bebuše
Echt Kelišová 7857 příspěvků 06.05.18 13:26

Způsobilo to obrovské radostné rozrušení před spaním. Od té doby si s ní povídám před spaním o celém dni a vypustili jsme večer televizi… zatím ok.

 
Bebuše
Echt Kelišová 7857 příspěvků 06.05.18 13:28

Jinak je taky „na pérkách“ celý den, pořád taková napružená a velmi lehce přechází do vzteku…

 
Kakachna
Extra třída :D 10727 příspěvků 06.05.18 14:19

Zkus tradiční čínskou medicínu. Na tohle by to mělo zabrat dobře.

 
1pipa
Kelišová 6085 příspěvků 08.05.18 13:31

Děkuji všem za rady. Včera si Pepík nachystal k posteli papír, budeme zkouše, zda by to roztrhání pomohlo.

O homeo uvažuji také. @Kakachna máš nějaký tip z čínské medicíny? Používám produkty od Energy, nemáš nějaký tip?

@Bebuše připadá mi, jakoby napůl spal a napůl byl vzhůru, každopádně ví, že jsme u něj, protože nás vyhání ven. Ta jeho zuřivost nastává vždy v noci, jednou to bylo po odpoledním spaní. Říká mi, že už nespí ale má pořád v hlavě ten jeho strašný sen o vlkodlakovi a zuří, protože ho neumí vyhnat. On se vzteká i přes den, většinou když ho rozzuří brácha nebo se mu zdá, že si z něho někdo dělá srandu. Ale to je úplně jiné vztekání. Krátké a dá se s ním komunikovat.


Reklama

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >