Záchvaty zuřivosti u čtyřletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1pipa
Kelišová 6093 příspěvků 06.05.18 10:31
Záchvaty zuřivosti u čtyřletého

Ahoj, řešily jste některá záchvaty zuřivosti u 4,5 letého dítěte? Dneska v noci to byl půl hodinový záchvat, kdy řval fakt z plných plic a zuřil. Nebyl to pláč ani zuřivý pláč, byl to vyloženě řev jako kdyby ho někdo vraždil :-(. Vzteklost jsme u Pepíka řešili už dříve, většinou v noci ho popadaly vzteky, utekl do obýváku a zuřil. Nebylo to ale takhle intenzivní a odeznělo to. Když mu byly dva roky, přestěhovali jsme se a dvakrát mi při pláči omdlel. Navštěvovali jsme neurologii, kde vyloučili epilepsii a bylo nám sděleno, že má afektivní záchvaty. Teď už asi měsíc se opět v noci budí a zuří. Někdy to zvládneme, lehnu si vedle něj, pomazlíme a ono to odezní, jindy je to horší.
Minulý týden takhle hrozně začal zuřit i odpoledne a řval a řval a řval. V tu chvíli nepomůže dát na zadek, opláchnout studenou vodou ani nic jiného, všechno ho rozzuří ještě více. Jde vidět, že už je to pak vyloženě nezvladatelný řev, že sám neví, co se sebou. Když přestane řvát, pláče a chce být u mě. Říkal mi, že ho v noci trápí jeden strašný sen o vlkodlakovi, který ho chce sežrat a proto že tak strašně řve a nikoho nechce. Že to dělá jeho mozek :nevim:. Jinak je zdravý, chytrý kluk, hodně upřený a trucovitý. Rozmazlovaný není. Má ještě sedmiletého bráchu, na kterého občas žárlí.
Už se koukám po nějakých dětských psycholožkách, ale čekačky jsou strašné, tak píšu ještě tady, abyste mi případně napsaly vaši zkušenost, popř. jak reagovat na tyto běsnění.
Děkuji.

Reakce:
Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 06.05.18 11:03

Pokud se neovládá, je potřeba ho z toho nějak dostat. Jenže to víš asi i sama, pokud byly vyloučeny neurologické příčiny, tak zkus nějaká homeopatika na uklidnění a když je v pořádku, zkus s ním cvičit nějakou náhražkovou věc, na kterou by se snažil soustředit, třeba roztrhat kus papíru nebo něco takového.
Pokud nefungují vnější reakce, asi bude muset zvládat sám. Je už docela velký, tak když ho naučíš něco neškodného, jako je ten papír, třeba by pak pomohlo ukázat mu ho a pokud by to měl zafixované, mohl by si tím popadnutím a roztrháním pomoci sám, dokud nebude schopen ještě více ovládat sám sebe.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 06.05.18 11:27

Nevím, ale to noční běsnění mi fakt přijde, že je pod vlivem noční můry. To měla dcera taky, ale jako starší a projevovalo se to jinak než vztekem. Pomáhalo ji úplně vzbudit a pak teprve uchlácholit. A řešili jsme to kinezí, ale to už byla starší a tak terapeutka pracovala přímo s ní u mladších dětí pracuje přes rodiče. Kamarádka si zas chválí Bachovy esence.

Bebuše
Echt Kelišová 7907 příspěvků 06.05.18 13:23

A je opravdu v noci vzhůru? Není to noční běs? Zažila jsem jen jednou u dcery a probíhalo to podobně. Uklidnila se až když se po cca 30 minutách opravdu vzbudila i když vypadala že je vzhůru. Odpovídal by tomu útěk i to, že nechce chovat. Dcera ječela, že chce maminku a chovat od maminky a já byla celou dobu u ní…

Bebuše
Echt Kelišová 7907 příspěvků 06.05.18 13:26

Způsobilo to obrovské radostné rozrušení před spaním. Od té doby si s ní povídám před spaním o celém dni a vypustili jsme večer televizi… zatím ok.

Bebuše
Echt Kelišová 7907 příspěvků 06.05.18 13:28

Jinak je taky „na pérkách“ celý den, pořád taková napružená a velmi lehce přechází do vzteku…

Kakachna
Extra třída :D 11064 příspěvků 06.05.18 14:19

Zkus tradiční čínskou medicínu. Na tohle by to mělo zabrat dobře.

1pipa
Kelišová 6093 příspěvků 08.05.18 13:31

Děkuji všem za rady. Včera si Pepík nachystal k posteli papír, budeme zkouše, zda by to roztrhání pomohlo.

O homeo uvažuji také. @Kakachna máš nějaký tip z čínské medicíny? Používám produkty od Energy, nemáš nějaký tip?

@Bebuše připadá mi, jakoby napůl spal a napůl byl vzhůru, každopádně ví, že jsme u něj, protože nás vyhání ven. Ta jeho zuřivost nastává vždy v noci, jednou to bylo po odpoledním spaní. Říká mi, že už nespí ale má pořád v hlavě ten jeho strašný sen o vlkodlakovi a zuří, protože ho neumí vyhnat. On se vzteká i přes den, většinou když ho rozzuří brácha nebo se mu zdá, že si z něho někdo dělá srandu. Ale to je úplně jiné vztekání. Krátké a dá se s ním komunikovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >