Začíná mi vadit řízení auta

Anonymní
1.9.20 22:30

Začíná mi vadit řízení auta

Ahoj holky, předem bych chtěla napsat, že zde hledám spíš podporu, než nějaký urážky a posměšky. Jelikož potřebuji dodat sebevědomí. Mám řidičák 4 roky, z toho řídím rok. A to jsem na sebe i opravdu hrdá, jelikož jsem se vždy vymlouvala, bála, měla z toho hrůzu. Okolnosti mě ale donutily. Musela jsem začít jezdit, jelikož jsem nastupovala do práce. Řídím jen známé trasy, bez dcery. Dceru vozí manžel, jelikož sám moc nechce, abych jí jako začátečník vozila. Musím jezdit denně, jinak když jsem měla delší pauzu, nebylo to ono. A teď tak cca tři měsíce cítím, že jsem stále nervózní. Na začátku mi to hezky šlo, vlastně po celou dobu, nemyslela na to, co by se mohlo stát. Chtěla jsem si prodlužovat vzdálenosti atd. Teď je to úplně hrůza. Dnes totální špička, já jela po takové době v hustém provozu a bylo mi nic moc. Teď zrovna přemýšlím, že zas ráno pojedu a jezdím v čase nejvyšší špičky, jak to objedu atd. Zkrátka, jako na úplným začátku. Na auto jsem si zvykla, nemiluji ho, ale beru to jako svou nutnost. Dojíždím 7 km do práce a MHD už nechci. Měl jste někdo takto stejně? Ráda bych si o tom popsala

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12649
1.9.20 22:34

Ja se bala dlouho…pak jsem byla ve fazi, ze jsem se az tak nebala, a po zase delsi dobe jsem si to zacala I docela uzivat. Ale potrebuji automatickou prevodovku :D Trvalo to…mno, kdyz tak pocitam, dobrych 4-5 let temer denniho rizeni. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 22:36
@beruska9 píše:
Ja se bala dlouho…pak jsem byla ve fazi, ze jsem se az tak nebala, a po zase delsi dobe jsem si to zacala I docela uzivat. Ale potrebuji automatickou prevodovku :D Trvalo to…mno, kdyz tak pocitam, dobrych 4-5 let temer denniho rizeni. Drzim palce!

No to jsi mě moc neuklidnila. A řídíš i dálky? Mě přijde, že jsem nějaká zablokovaná v hlavě. Již jsem měla plán, že si trasy budu prodlužovat a nejde to

• Citovat
  • Nahlásit
6437
1.9.20 22:38

Já dostala automat a bezpečné auto a musím říct, že nejspíš jen díky tomu jsem začala jezdit a to i s dětmi. Jezdím necelý rok, rozhodně ne denně, ale ten divný pocit u žaludku už dlouho nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 22:41

Neuklidním tě, já to vzdala. Mám řidičák 17 let a posledních 5 let neřídím vůbec. Chytá mě panika, jen musím sednout za volant.
Zkoušela jsem kondiční jízdy, jezdit s manželem, bez dětí, známé trasy, třeba jen po okreskach do lesa… Nejde to. Bojím se, velice rychle mi klesá pozornost a dělám chyby. Štve mě to, ale asi se už nezměním.
Naštěstí do práce můžu pěšky nebo na koloběžce. Ke kolu mám též špatný vztah.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 22:47

Ja mam ridicak 13 let a posledni 3-4 roky ridim naprosto minimalne, temer vubec. Vzdala jsem to. Neuveritelny stres. Celou dobu jsem se potila a po dojezdu do cile jsem byla zrala si dat panaka a to temer nepiju.
Bohuzel, sva omezeni to nese :roll: naštěstí maji děti rádi bus/vlak a nebo ridi muz.
Tobe ale radim se nevzdavat, ja jsem celkove tehnicky lempl, nemam orientacni smysl, mam spatny odhad. Bohuzel no…sousedka je uznavana lekarka, ale do práce jezdi busem. Kazdy na to neni.

• Citovat
  • Nahlásit
haley83
1.9.20 22:52

Já mám řidičák cca 19 let a neřídím vůbec. V minulosti by mi to pomohlo i profesně, ale vím, že jsem špatný řidič, takže prostě nee.

• Citovat
  • Nahlásit
12649
1.9.20 22:58
@Anonymní píše:
No to jsi mě moc neuklidnila. A řídíš i dálky? Mě přijde, že jsem nějaká zablokovaná v hlavě. Již jsem měla plán, že si trasy budu prodlužovat a nejde to

Tak koukam, ze snad vic nez ty prispevky po me :D No nejjistejsi jsem si v takovem tom svem „okruhu tras,“ jak musim z neho pryc, tak ta nervozita prijde, ale ne tak, aby me paralyzovala. Dalky vyjimecne, to spis manzel, ale v pripade potreby jo. Ono je nejlepsi, kdyz proste musis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
1.9.20 23:06

Já bych se tedy vůbec nesoustředila na nějaké prodlužování trasy, ale snažila bych se co nejvíc vžít si tu trasu do práce :nevim:
Zaplať si kondiční jízdy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6854
1.9.20 23:10

Taky ridim rok, automat. Na jare mi udelal letici ptak diru do auta, trochu sok ale dobry. A ted jsem vlastni blbosti zrusila jedny dvere o sloup, auto je v servisu. Posledni dobou jsem delala dost chyb…no ted budu opatrnejsi. Chvili jsem mela chut se na to vybodnout uplne ale ja jednak nemuzu, mam jedno dite postizeny a funguju ve vztahu na dalku..druhak ta samostatnost, ze muzu kam chci, je naprosto uzasna, to si fakt uzivam. Takze ne, ja to nezabalim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
2.9.20 00:31

Řídím taky cca rok a bála jsem se hrozně ze začátku, postupně to odeznělo, ale mám třeba úseky z kterých mám hrůzu, třeba prudká zatáčka atd. Postupně ty úseky odbourávám, dálky nejezdím, jen cílené trasy a tam kam musím. Když jedu někam kde neznám trasu, tak hodně opatrně. A jo, jsou situace kdy ve mě hrkne. Nesnáším řidiče co nedodržují předpisy a jezdí jak prasata, do protisměru a vůbec je to nese…z takových mám taky hrůzu. Takže těch hrůz je dost, ale nevzdávam to, jezdím denně, musím.
Jezdím i s dětmi.
Začátky byli krutý, to jsem jela max.30 😁
Určitě to chce vydržet a vyjezdit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8766
2.9.20 01:11
@Tarjei píše:
Taky ridim rok, automat. Na jare mi udelal letici ptak diru do auta, trochu sok ale dobry. A ted jsem vlastni blbosti zrusila jedny dvere o sloup, auto je v servisu. Posledni dobou jsem delala dost chyb…no ted budu opatrnejsi. Chvili jsem mela chut se na to vybodnout uplne ale ja jednak nemuzu, mam jedno dite postizeny a funguju ve vztahu na dalku..druhak ta samostatnost, ze muzu kam chci, je naprosto uzasna, to si fakt uzivam. Takze ne, ja to nezabalim.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8766
2.9.20 01:41

Řidičák mám od 19, zkoušky (jízdy) díky velké nervozite až na 3.pokus, jako jo, vždycky jsem nějak občas jezdila, nejvíc pak co jsem s mým partnerem - teď už 3 roky manželem, ale jsme spolu mnohem déle, a neridila jsem vlastně od porodu mladší dcery a koupě nového auta, což jsou taky tak ty 3 roky a jela jsem max 2×-3×?

Se staršími auty s manuálem jsem nijak velký problémy neměla, a to ani s pujcenymi, ale od té doby, co koupil manžel kvůli spolehlivosti a pracovním cestám nové, paradoxně menší a s automatem, mám prostě blok, že je nové, že s ním něco udělám, rozptyluje mě displej…staré auto jsem brala prostě víc jako rodinné, s tím jsem byla vyjezdena, v pohode - bylo větší, ale bylo z něj o dost líp vidět. Parkování - hlavně s couváním mi teda nějak extra nešlo nikdy, přes kameru už se vůbec nechytam, mám paniku z dálnic, z toho, že najednou jedu 130 ani nevím jak, že něco přehlídnu, nezvladnu v ty rychlosti zareagovat a smete mě kamion nebo nějakej magor, kterýmu nestihnu uhnout… neodhadnu vzdálenost, kdy přejet vedle do pruhu (to teda i jinde :mrgreen:), mám 8,5 dioptrie a díky tomu, že nemůžu mít čočky, mám v brýlích omezené periferní vidění a prostě si celkově nevěřím…a to jsem dávala i treba 200 km na 1 zátah, přes Prahu, po dálnici, výlety, každý den do práce po městě + kluka odvézt /vyzvednout… :zed:

Jenže ono když bydlíte fakt ve větším městě a všude se dostanete pohodlně pěšky i MHD vč. práce a navíc váš chlap přestane pít, takže vy si někde na navsteve můžete - po x letech, kdy to bylo naopak a byly jste tehotny, kojící aj. dát i něco „neřidičského“, nic vás řídit nedonutí… Navíc jako matka dítěte do 4 resp. 6 let mám rodičovskou slevu a litacku skoro zadarmo…

Příspěvek upraven 02.09.20 v 01:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7920
2.9.20 01:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, předem bych chtěla napsat, že zde hledám spíš podporu, než nějaký urážky a posměšky. Jelikož potřebuji dodat sebevědomí. Mám řidičák 4 roky, z toho řídím rok. A to jsem na sebe i opravdu hrdá, jelikož jsem se vždy vymlouvala, bála, měla z toho hrůzu. Okolnosti mě ale donutily. Musela jsem začít jezdit, jelikož jsem nastupovala do práce. Řídím jen známé trasy, bez dcery. Dceru vozí manžel, jelikož sám moc nechce, abych jí jako začátečník vozila. Musím jezdit denně, jinak když jsem měla delší pauzu, nebylo to ono. A teď tak cca tři měsíce cítím, že jsem stále nervózní. Na začátku mi to hezky šlo, vlastně po celou dobu, nemyslela na to, co by se mohlo stát. Chtěla jsem si prodlužovat vzdálenosti atd. Teď je to úplně hrůza. Dnes totální špička, já jela po takové době v hustém provozu a bylo mi nic moc. Teď zrovna přemýšlím, že zas ráno pojedu a jezdím v čase nejvyšší špičky, jak to objedu atd. Zkrátka, jako na úplným začátku. Na auto jsem si zvykla, nemiluji ho, ale beru to jako svou nutnost. Dojíždím 7 km do práce a MHD už nechci. Měl jste někdo takto stejně? Ráda bych si o tom popsala

Přijde mi, že na sedmi kilometrech toho moc nenatrénuješ.
Asi se donutit přidat, no. Já kdysi ne že bych se bála, ale moc mi to nešlo. Pomáhá jezdit, jezdit, jezdit.
Pořád omílám dětem, že „co natrénuješ, to je v pohodě“.
A když ti něco nejde, málo trénuješ ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
2.9.20 03:48

Mě teda k řízení nejvíc motivuje to, když vidím jak složité to kolikrát mají v okolí ženské, co řídit neumí/nechtějí. Jak jsou často zavisle na jiných, pořad někam spěchají na bus, tahají se s tezkyma taskama. Nebo pak s dětmi je to ještě horší.

Ale já se teda nikdy nebala, prave naopak, cítím se za volantem velmi dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama