Začínající chůze a vodění

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fanča
Kecalka 249 příspěvků 09.05.10 18:36
začínající chůze a vodění

Mám takový dotaz,zda-li někdo chytrý poradí :palec:
Naše momčo už nějakou chvilku chodí u nábytku, ale sama se ještě neudrží. Vím že chodítka nejsou pro začínající chodiče vhodná. Ale jak je to s voděním za ruce. Je to pro takové mimčo vhodné nebo je lepší je úplně nechat ať se rozejdou sama???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 09.05.10 18:41

Záleží, jak to uděláš=) Myslím, že to vodění, kdy má dítko obě ruce nahoru a spíš visí než „jde“, vhodné není.
Jestli jí budeš ale třeba jednou rukou dělat jen oporu (a mít tu ruku v takové výšce, aby se jí přidržovala stejně jako toho nábytku), tak to vadit nebude… Spíš bych se bála, že se to dítku velmi zalíbí a bude chtít takhle „chodit“ pořád.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 09.05.10 18:45
Pipet píše:
Záleží, jak to uděláš=) Myslím, že to vodění, kdy má dítko obě ruce nahoru a spíš visí než „jde“, vhodné není.
Jestli jí budeš ale třeba jednou rukou dělat jen oporu (a mít tu ruku v takové výšce, aby se jí přidržovala stejně jako toho nábytku), tak to vadit nebude… Spíš bych se bála, že se to dítku velmi zalíbí a bude chtít takhle „chodit“ pořád.

podepisuji, ale taky tohle mam jen z doslechu, snad je tom pravda

rozumbrada
Extra třída :D 13736 příspěvků 09.05.10 18:49

Má se vodit tak, že ho držíš v pase (čili maminka pořádně čumákem k zemi). Píše se to v Něžné náruči rodičů od mistryně Kiedroňové.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 09.05.10 19:07

Ne na opicku, ale tak aby se nijak nevychylovala pater a teziste.

Ale myslim, ze je to zbytecne. Dite se toho nabytku jednou pusti a chodit bude. Ze bude chodit o mesic pozdeji, nez by chodilo, kdybys ho vodila? No a :nevim:

Jaroslava1
Závislačka 4282 příspěvků 09.05.10 19:21

Ahoj,i my máme stejný problém.Okolo nábytku šlapou pěkně a sami,moc ne.Za ruce je tahat nesmím,za jednu ruku v jeho vyši ano,zapojuje tím všechny svaly.Tak nám to bylo řečeno na rehabilitaci. :mavam:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 09.05.10 19:24

Jak už tu bylo zmiňováno,vodit dítě můžeš ,ale ne mu rvát ruce nahoru.spíš mu je drže v úrovni jeho ramen :wink: Z vlastní zkušenosti vím,že to pak bude vaše nejoblíbenější činost :mrgreen: :mrgreen:

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 09.05.10 19:30

Chodítka, ta klasická, co v něm dítě sedí a odráží se nohama, vhodná nejsou. Ale možná by už vaše slečna zvládla takové to „chodítko“ co se ho dítě drží a talačí ho před sebou, něco jako tohle :nevim: a zároveň to slouží jako pultík na hraní.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 09.05.10 19:37

souhlas s holkama prede mnou - ja jsem tedy mela i druhy duvod- aby si ze me Madlenka neudelala nej zabavu na cely den- znama takhle vodila maleho a samozrejme pak byla cely den v predklonu a musela vodit- nenene nic na me :-)

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 09.05.10 19:49

Nam zas na rehabce doporucili nevodit vubec, ale jinak jak holky pisou, netahat jako opicku , tak to by melo byt spravne. U toho drzeni jeste podotknu, nevyvazovat dite. Spis mu byt jako oporou, aby pri padu melo tendenci chytat se samo.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 09.05.10 19:53

Taky jsem nevodila (Vojtu) a vodit nebudu (Šárku). Jak už tady padlo - obávám se toho, že by se jim to líbilo natolik, že by to pak vyžadovali (kamarádka takhle vodila synáčka několik měsíců :roll: )

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 09.05.10 19:55

Já jsem nevodila vůbec.Ke konci možná taky za jednu ruku jako oporu,snažila jsem se,aby děti měly ruce v normální přirozené výšce.

Nemá se vodit jako opice,jak už psaly maminky přede mnou.K vůli páteři a dychání.

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 09.05.10 20:08

Vodit nám rehabka zakazovala, u Míši ani nebyl důvod.
Anetka ale dlouho nechodila, takže tu občas někdo za ruku vzal a já pořád jak papoušek říkala, že nevodit, nebo když tak aby malá měla ruku přesd sebou..což se moc nedodržovalo, tak jsem vodění zakázala, malá akorát chodila za vodítkem - aktivním, co má po bráchovi.
Začala chodit tenhle týden - v 16m a 1t :roll:

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 09.05.10 20:18

myslím, že už bylo řečeno vše. já jenom doplním vlastní zkušenost, že jsme klárce pořídili takové odrážecí autíčko, které sloužilo i jako chodítko - tlačila si ho před sebou.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 09.05.10 20:28

Taky se připojuju - nevodit, nevodit, nevodit… Vození za obě ruce oddaluje samostatnou chůzi - maximálně za tu jednu ruku, ale i to tak, že ruka vodiče netáhne, jenom pasivně drží ve výši bříška.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >