Reklama

Začínající chůze a vodění

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fanča
Kecalka 249 příspěvků 09.05.10 18:36
začínající chůze a vodění

Mám takový dotaz,zda-li někdo chytrý poradí :palec:
Naše momčo už nějakou chvilku chodí u nábytku, ale sama se ještě neudrží. Vím že chodítka nejsou pro začínající chodiče vhodná. Ale jak je to s voděním za ruce. Je to pro takové mimčo vhodné nebo je lepší je úplně nechat ať se rozejdou sama???

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 09.05.10 18:41

Záleží, jak to uděláš=) Myslím, že to vodění, kdy má dítko obě ruce nahoru a spíš visí než „jde“, vhodné není.
Jestli jí budeš ale třeba jednou rukou dělat jen oporu (a mít tu ruku v takové výšce, aby se jí přidržovala stejně jako toho nábytku), tak to vadit nebude… Spíš bych se bála, že se to dítku velmi zalíbí a bude chtít takhle „chodit“ pořád.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 09.05.10 18:45
Pipet píše:
Záleží, jak to uděláš=) Myslím, že to vodění, kdy má dítko obě ruce nahoru a spíš visí než „jde“, vhodné není.
Jestli jí budeš ale třeba jednou rukou dělat jen oporu (a mít tu ruku v takové výšce, aby se jí přidržovala stejně jako toho nábytku), tak to vadit nebude… Spíš bych se bála, že se to dítku velmi zalíbí a bude chtít takhle „chodit“ pořád.

podepisuji, ale taky tohle mam jen z doslechu, snad je tom pravda

rozumbrada
Extra třída :D 13709 příspěvků 09.05.10 18:49

Má se vodit tak, že ho držíš v pase (čili maminka pořádně čumákem k zemi). Píše se to v Něžné náruči rodičů od mistryně Kiedroňové.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 09.05.10 19:07

Ne na opicku, ale tak aby se nijak nevychylovala pater a teziste.

Ale myslim, ze je to zbytecne. Dite se toho nabytku jednou pusti a chodit bude. Ze bude chodit o mesic pozdeji, nez by chodilo, kdybys ho vodila? No a :nevim:

Jaroslava1
Závislačka 4282 příspěvků 09.05.10 19:21

Ahoj,i my máme stejný problém.Okolo nábytku šlapou pěkně a sami,moc ne.Za ruce je tahat nesmím,za jednu ruku v jeho vyši ano,zapojuje tím všechny svaly.Tak nám to bylo řečeno na rehabilitaci. :mavam:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 09.05.10 19:24

Jak už tu bylo zmiňováno,vodit dítě můžeš ,ale ne mu rvát ruce nahoru.spíš mu je drže v úrovni jeho ramen :wink: Z vlastní zkušenosti vím,že to pak bude vaše nejoblíbenější činost :mrgreen: :mrgreen:

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 09.05.10 19:30

Chodítka, ta klasická, co v něm dítě sedí a odráží se nohama, vhodná nejsou. Ale možná by už vaše slečna zvládla takové to „chodítko“ co se ho dítě drží a talačí ho před sebou, něco jako tohle :nevim: a zároveň to slouží jako pultík na hraní.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 09.05.10 19:37

souhlas s holkama prede mnou - ja jsem tedy mela i druhy duvod- aby si ze me Madlenka neudelala nej zabavu na cely den- znama takhle vodila maleho a samozrejme pak byla cely den v predklonu a musela vodit- nenene nic na me :-)

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 09.05.10 19:49

Nam zas na rehabce doporucili nevodit vubec, ale jinak jak holky pisou, netahat jako opicku , tak to by melo byt spravne. U toho drzeni jeste podotknu, nevyvazovat dite. Spis mu byt jako oporou, aby pri padu melo tendenci chytat se samo.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 09.05.10 19:53

Taky jsem nevodila (Vojtu) a vodit nebudu (Šárku). Jak už tady padlo - obávám se toho, že by se jim to líbilo natolik, že by to pak vyžadovali (kamarádka takhle vodila synáčka několik měsíců :roll: )

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 09.05.10 19:55

Já jsem nevodila vůbec.Ke konci možná taky za jednu ruku jako oporu,snažila jsem se,aby děti měly ruce v normální přirozené výšce.

Nemá se vodit jako opice,jak už psaly maminky přede mnou.K vůli páteři a dychání.

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 09.05.10 20:08

Vodit nám rehabka zakazovala, u Míši ani nebyl důvod.
Anetka ale dlouho nechodila, takže tu občas někdo za ruku vzal a já pořád jak papoušek říkala, že nevodit, nebo když tak aby malá měla ruku přesd sebou..což se moc nedodržovalo, tak jsem vodění zakázala, malá akorát chodila za vodítkem - aktivním, co má po bráchovi.
Začala chodit tenhle týden - v 16m a 1t :roll:

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 09.05.10 20:18

myslím, že už bylo řečeno vše. já jenom doplním vlastní zkušenost, že jsme klárce pořídili takové odrážecí autíčko, které sloužilo i jako chodítko - tlačila si ho před sebou.

BohunkaP
Extra třída :D 14932 příspěvků 09.05.10 20:28

Taky se připojuju - nevodit, nevodit, nevodit… Vození za obě ruce oddaluje samostatnou chůzi - maximálně za tu jednu ruku, ale i to tak, že ruka vodiče netáhne, jenom pasivně drží ve výši bříška.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >