Začínající deprese nebo podzim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
theu
Kecalka 103 příspěvků 26.10.14 13:13
Začínající deprese nebo podzim?

Ahoj vespolek, jsem na začátku těhotenství, neustále jsem šíleně unavená, někdy až do mdlob, jsem na mateřské a teď čekám své druhé dítě…už od probuzení je mi na zvracení, ocž trvá skoro celý den, mám takové to šimrání v břiše, jak před písemkou, neustále…bolí mě hlava, nemohu se vůbec na nic soustředit, chci si přes den naplánovat, co uvařit, program s dcerkou atd, běžné věci a zaboha to nemůžu dát dohromady, cítím se jak kdybych mlela z posledního…už to trvá pár týdnů..nic se mi nechce, nemám náladu, mám v sobě vztek, úzkosti z toho všeho, co se mi děje…zažila jste to některá? kdy to skončilo?

Reakce:
Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 26.10.14 13:15

Nevim kdy ale skoncilo. Dalo by se rict ze s koncem nevolnosti

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 26.10.14 13:31

@theu mnoooo.. ja asi nepotesim. Zacinam 38.tt s druhym a zrovna vcera vecer jsem si pekne pobrecela. Jen zacatek tretiho trimestru jsem mela svetlejsi, jinak to bylo chmure :-( a to bylo jaro-leto.

Verun83
Echt Kelišová 9328 příspěvků 33 inzerátů 26.10.14 13:35

Koncem 3.mesice mi ustaly nevolnosti, vzteklost, vybusnost, unava.

Snad i u tebe bude brzo lip.

sparaxis
Kecalka 231 příspěvků 26.10.14 13:58

První trimestr u obou těhotentsví jsem únavou usínala skoro ve stoje, u prvního to ještě šlo, u druhého s malým dítětm, to byl záhul, takže chápu, jak se asi ted cítíš. U mě byla obě těhotenství dost podobná. Jinak ty tvoje pocity mám dneska taky a to těhotná nejsem :lol:

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 26.10.14 13:58

Ahoj, jako kdybych to psala já před cca 14 dny. Teď jsem 15 tt, třetí těhotenství… Také jsem byla úplně nemožná, nic mě nebavilo, jen jsem se flákala - je to opravdu těhotenstvím, neboj, přejde to ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 26.10.14 14:53

@theu Jo, přesně Tě chápu a to nemusím být na rodičáku a starat se celý den o dítě. Nejblbější to bylo mezi 8.-11. týdnem, kdy mi bylo celkově fyzicky blbě (ta bezmoc, že naprosto nestíhám batole po bytě, protože se mi po pár minutách točila hlava nebo bylo jak po 30 km túře byla šílený záhul na psychiku).
Teď už je to lepší, ale taky mám občas dny, kdy začínám pochybovat o svém duševním stavu (naposledy včera). Hodně hraje asi roli hormonální nerovnováha, že se člověk cítí fyzicky nic moc kvůli těhotenství, podzimní počasí… Kombinace toho všeho dohromady je fakt občas děs.

theu
Kecalka 103 příspěvků 26.10.14 20:34

Holky, ani nevíte, jak se mi ulevuje, že v tom nejsem sama, u prvního dítěte si nic takového nevybavuji…:) děkuju :kytka:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 27.10.14 09:25
@theu píše:
Holky, ani nevíte, jak se mi ulevuje, že v tom nejsem sama, u prvního dítěte si nic takového nevybavuji…:) děkuju :kytka:

U prvního jsme taky neměla žádné výkyvy nálady, jen jsem byla víc unavená. Co jsou to těhotenské hormony jsem až na nějakou počínající mateřskou demenci nezaznamenala. Nějaké splíny přišly až v rámci šestinedělí a poporodního blues. Takže průběh druhého těhotenství je pro mě občas psychický masakr.

@AniNevim Dej pak vědět, jak proběhlo šestinedělí. Docela začínám mít bobky, když to zvládám blbě teď, co se mnou provede poporodní hormonální koktejl v kombinaci s novoozencem a batoletem. :?

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 27.10.14 10:24
@Svistice píše:
U prvního jsme taky neměla žádné výkyvy nálady, jen jsem byla víc unavená. Co jsou to těhotenské hormony jsem až na nějakou počínající mateřskou demenci nezaznamenala. Nějaké splíny přišly až v rámci šestinedělí a poporodního blues. Takže průběh druhého těhotenství je pro mě občas psychický masakr.@AniNevim Dej pak vědět, jak proběhlo šestinedělí. Docela začínám mít bobky, když to zvládám blbě teď, co se mnou provede poporodní hormonální koktejl v kombinaci s novoozencem a batoletem. :?

no ja to mam take tak, ale doufam, ze tentokrat budu mit vybrano prave tim tehotenstvim, protoze je to masakr :zed: V prvnim se vse tak nejak ustalilo po 1.trimestru, ale sestinedeli bylo vyzivnejsi :,(

theu
Kecalka 103 příspěvků 27.10.14 15:50

J8 si šestinedělí moc nevybavuji, malé zjistili při porodu jistou nemoc, takže jsme byly tři týdny na jipce, takže tolik „deprese“, že člověk neví čemu to moc přisuzovat…snad bude u druhého vše fajn, neboť to mě taky dost stresuje…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >