Začínající puberta - 8 let - není to brzy?

Anonymní
9.1.20 22:22

Začínající puberta - 8 let - není to brzy?

Hezky večer,

asi jsem trochu hystericka, ale dnes jsem objevila u dcery (v srpnu ji bylo 8) v podpaží 2 tmavé chloupky. Tohle jsem čekala až tak za 2 roky :( :( Jiné znaky dospívání (růst prsou nebo genitální ochlupení) se zatím nevyskytly.

V kolika letech začaly dospivat vaše dcery? Měla bych to nějak řešit (napr. endikrinologie)?

Děkuji za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1365
9.1.20 22:26

Ségra dostala menstruaci v 9 letech, ale mela těžký astma tak do ní cpali kde jaký humus léky. Dva chlupy bych neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1779
9.1.20 22:29

Moje dcera ma v 8 zase uz pubicke, jinak nic dalsiho, detska ji brala krev na hormonalni profil, byl ok, mame omezit kureci maso. Ja dostala MS pred 11. rokem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
9.1.20 22:31

Předčasná puberta (jako nemoc) se u dívek bere před 8. narozeninami. Z dvou chloupků bych zatím nedělala paniku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 22:31

Časně nastupující puberta je definována jako urychlení nástupu puberty o 2–2,5 směrodatné odchylky od věkové populační normy, tzn. mezi 8 a 9 lety u dívek a mezi 9 a 10 lety u chlapců. Jde o variantu normálního vývoje. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 22:32

Mimochodem pozor na sójové výrobky či na soju samotnou..hodně ovlivňuje hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 22:57
@tini píše:
Moje dcera ma v 8 zase uz pubicke, jinak nic dalsiho, detska ji brala krev na hormonalni profil, byl ok, mame omezit kureci maso. Ja dostala MS pred 11. rokem

To jsem netušila, ze takový odběr muze udělat i pediatr.
O těch kuratech jsem teď četla, ze je to jen povera. Ale co si budem povídat, cpou do nich kde co, aby rychle rostla. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1180
9.1.20 23:00

Ne, v ČR v kuřatech opravdu hormony nejsou. Může v nich být voda, soli, bakterie ale rozhodně ne hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14465
10.1.20 07:37

Je to určitě individuálni. Z dvou chloupků bych nedělala drama.
Moje dcera, 13, začala tělesně dospívat cca mezi 10-11 rokem, první pubické chloupky, růst prsou, ve 12 začala menstruovat, v podpaží nemá dodneška vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
10.1.20 19:08
@tini píše:

Kdy už konečně přestanou doktoři šířit bludy o hormonech v kuřecím mase?!
Pokud už se nějakému potravinovému zvířeti aplikujou hormony, tak je to kráva a ne kuře… a i pak je nutno dodržet ochrannou lhůtu, než jsou hormony odbourané

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 20:36

Dcera měla ochlupení pubické i v podpaží už po 8. roce, nejdříve jí ovšem začala růst prsa, v 8,5 letech jí byla časná puberta potvrzena u lékaře, musely jsme na vyšetření na endokrinologii (rentgen ruky pro zjištění kostního věku), na dětskou gyndu na odběry.. z toho se pak zjišťovalo, jestli bude dcera podstupovat hormonální léčbu na zpomalení průběhu.. vyšla sice v horních hodnotách, ale nakonec to bylo bez léčby.. hrozně rychle rostla, v 9,5 letech měla 154cm/40kg (rychlejší nástup puberty nebyl způsoben obezitou), endokrinoložka sdělila, že po začátku menzes máme očekávat ještě max 10cm růstu a že už má „společensky přijatelnou výšku“.. no, v těch 9,5 letech začala dcera taky menstruovat, růst se hodně zpomalil a řekla bych, že to +- odpovídá, v 11 letech má teď 164cm a už to moc nevypadá, že bude vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
12.1.20 00:29

Já do myslím že je to ok. Já začala s pubertou také v 8 letech. Pupínky, přemýšlení o svém bytí, vzdor, brzy nastoupila i MS promo na mé 11 narozky. Někdo holt dospívá dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama