Začínající realitní makléř - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena07
Nováček 5 příspěvků 31.08.18 10:54
Začínající realitní makléř - jak na to?

Zdravím vás! :mavam:

Mám takový dotaz - přítel se rozhodl dát se na dráhu realitního makléře. Už to tak nějak rozjíždí, ale teď zjišťuje, že je opravdu těžké narazit na někoho, kdo chce něco prodat/pronajmout.

Opravdu moc bych mu s tím chtěla pomoc, tak mě napadlo, že se tu třeba najde někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti, je/byl realitní makléř, či má realitního makléře v rodině.
Poradili byste nám, prosím?

Děkuji, Alena :kytka:

Reakce:
ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 31.08.18 11:04

Nám občas chodí lístečky do schránky - Koupím, hledám… a pak nabídka dle toho, co makléře zajímá. Někdo se zaměřuje víc na byty, takže „koupím byt 4+1…“ - větší byty, víc peněz, víc zájemců - někdo má zase radši domy. :mavam:

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 31.08.18 11:21
@Alena07 píše:
Zdravím vás! :mavam:

Mám takový dotaz - přítel se rozhodl dát se na dráhu realitního makléře. Už to tak nějak rozjíždí, ale teď zjišťuje, že je opravdu těžké narazit na někoho, kdo chce něco prodat/pronajmout.

Opravdu moc bych mu s tím chtěla pomoc, tak mě napadlo, že se tu třeba najde někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti, je/byl realitní makléř, či má realitního makléře v rodině.
Poradili byste nám, prosím?

Děkuji, Alena :kytka:

Já než abych si vybrala makléře amatéra, tak si radši dům prodám sama. Takových je teď jak máku a nemovitostí málo, nechce raději dělat něco zozumějšího, čemu rozumí? Ještě horší jsou teda rychlokvašky finanční poradci…
@ASAndrea Mně teda lístečky od makléřů dost obtěžují a vyhazuju je. Když chci prodat, projdu si podmínky makléřů na webu a ne, že si vyberu amatéra, co mi do schránky hodí lístek…

ka2ka
Extra třída :D 13194 příspěvků 31.08.18 11:42

neporadím jak najít objekty k prodeji,ale lístečky vyhazuju a poslední realitní makléř si ani nepamatoval naše jméno a myslel si že mluví s někým jiným :think:

Popokatepetla
Závislačka 3204 příspěvků 31.08.18 11:55

@Alena07 obávám se, že žádný realitní makléř ti tu svoje know how neprozradí :lol: přítel by se možná měl spíš realizovat v oboru, kterému rozumí.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 31.08.18 15:25

@Petra Star

Tak já to vyhazuju taky, ale vím, že známí si třeba tak našli byt, který ještě ani v nabídce RK nebyl :nevim: paušálně bych neřekla, že to bude blbý. Lepší než bilboardy, které nikdo nevnímá a stojí těžký prachy. Nějak se začít musí…když nemá kontakty.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 31.08.18 15:28

@Popokatepetla

souhlasím, mě tuto pozici nabízeli, když jsem nastoupila na rodičák - že mám kontakty s lidmi a bude se to hodit. Navíc nebudu platit sociální a zdravotní. Uvažovala jsem, ale je s tím práce hodně - hlavně v začátku, než si člověk udělá jméno a ten čas jsem radši věnovala dětem. Ale vím, že spolužačka to vzala místo mě, ted má fb profil, bilboardy a nedávno prodala parcelu za 30 mega… fakt se jí daří, ale ona je taková huba :lol:

ehh
Povídálka 31 příspěvků 22.09.18 17:42

Taky přemýšlím o práci makléře. Samozřejmě zkušenosti nemám ale pořád mě to tak láká už to že budu svým pánem. Nejde mi ani o to abych zbohatla i když žít se z něčeho musí.
Někdo říká a nebo čtu, že ta práce je nic moc, ale slyšela jsem, že jsou i lidé co jsou spokojeni s touhle prací. Mám ji teď na pohovor a co když mě opravdu vezmou, mám se bát a nebo to zkusit. Ráda budu za každou podporu ;) :mavam:

Alena07
Nováček 5 příspěvků 23.09.18 14:29

Pro ehh:
Myslím, že když je člověk mladý, bez nějakých závazků např. děti apod., rád pracuje s lidmi, je - jak se říká - ukecanej, zkusit by to měl a hlavně hned, když ho to láká ;)
Některé realitní kanceláře poskytují kurzy pro začínající makléře, takže tam bys měla získat přehled. Můj přítel je teď u Remaxu a je spokojenej, jen ty začátky (dostat se do povědomí lidí) jsou těžké. Budu ti každopádně držet palce :)

ehh
Povídálka 31 příspěvků 23.09.18 16:05
@Alena07 píše:
Pro ehh:
Myslím, že když je člověk mladý, bez nějakých závazků např. děti apod., rád pracuje s lidmi, je - jak se říká - ukecanej, zkusit by to měl a hlavně hned, když ho to láká ;)
Některé realitní kanceláře poskytují kurzy pro začínající makléře, takže tam bys měla získat přehled. Můj přítel je teď u Remaxu a je spokojenej, jen ty začátky (dostat se do povědomí lidí) jsou těžké. Budu ti každopádně držet palce :)

Já děti mám ,ale pracovala jsem x let na poště i doručovala takže každodenní kontakt s lidmi. Bohužel mě pošta už nenaplňuje . Děkuji za podporu :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >