Začínající učitelka MŠ - zařazení v tabulce

9480
27.4.21 09:49

Začínající učitelka MŠ - zařazení v tabulce

Dobré ráno,

pohybujete se někdo v praxi mateřských škol a poradil byste mi, podle čeho se určuje zařazení v tabulce? Co jsem googlila, tak učitelky MŠ jsou 8.-13. třída, obvykle 9. Ale už se mi nepodařilo najít, podle čeho se určuje, v jaké třídě člověk je. Konkrétně, pokud bych nastupovala jako učitelka do 2 let praxe, s absolvováním VOŠ (předpokládám, že Bc titul z jiného nepříbuzného oboru je irelevantní), tak budu spíš 8 nebo 9?

Ve státním jsem ještě nebyla, tak moc netuším, jak to chodí. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
625
27.4.21 10:04

Zařazení do platové třídy se odvíjí od náplně práce. Pokud učitelka nepíše třídní vzdělávací plány a „jen učí“ tak je zařazená do 8. Jakmile tvoří i vzdělávací plány, je v 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
27.4.21 11:36

U učitelky MŠ nezáleží na dosaženém vzdělání můžete být Mgr. nebo bez titulu a jste pořád ve stejné platové třídě. Musíte mít jen pedagogocké vzdělání. Většinou je to 9. platová třída, do třídy budete zařazena podle výkonu práce. U devítky je to tvoření vzdělávacího plánu. Pak jsou ještě platové stupně a ty se vám počítají podle odučených let ve školství, počítá se do toho i rodičovská, jako výchova dětí, ale max. 6 let. Rodičovská se však nesmí krýt se studiem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat