Jonášova metoda

430
10.2.21 12:56

Začínám Jonášovou metodu...

Ahojky holky tak já začínám snaženíčko podle Jonašovy metody podle jeho výpočtu mi vychází 23.1.2021.to sex proběhl další by mělo být 21.2.2021. Je tady někdo kdo podle této jeho metody se snaží?? Nebo komu to už vyšlo??? Snad v tom nebudu sama sice té jeho metodě nějak nerozumím ale vyzkoušet to můžu…popripadě jestli někdo takový kdo se podle toho snaží by mi to mohl vysvětlit byla bych vděčná děkuji snad se nas tady sejde více :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
10.2.21 13:02

Já teda nevím, ale podle mě je tahle metoda blbost a u těch, kterým se to povedlo, tak prostě náhoda. Schválně jsem zkusila zadat, kdy jsem měla plodny dny v roce 2018 a otěhotněla jsem se synem - výpočet podle metod úplně mimo. A na tenhle rok taky. Protože vím, kdy jsem ovulaci měla a podle metody bych mohla otěhotnět za 3 dny a to už je dávno po ovulaci, takže těžko bych mohla otěhotnět, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
10.2.21 13:38

Ta metoda je totální blbost, to už se ví dlouho. Ale někomu to může psychicky pomoct, že jede dle nějakého rádoby plánu. Tento ale bohužel z vědeckého pohledu nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17138
10.2.21 14:47

Nemůžeš otěhotnět kdyz nebudeš mít ovulaci. Tahle metoda je úplná blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2425
10.2.21 15:09

Metoda nevypočítává, kdy máš ovulaci, ale kdy podle hvězd je nejpravděpodobnější početí, pokud zrovna v to určené datum tvoje ovulace bude skutečně probíhat. A taková situace, kdy bude příznivý den a ty budeš zrovna ten den ovulovat, může nastat třeba jednou za deset let. Je to takové Jáchyme, hoď ho do stroje. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
10.2.21 15:50

No já naopak četla že se dost ženám takhle podle něj zadarilo nebo spíše jim to podle něj vyšlo přímo na diskusích Jonášova metoda proto mě to zaujalo že to vyzkouším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
10.2.21 16:09

@Petulinka28 A víš přibližně, kdy ovulujes? Pokud ano a bude ovulace spadat na ten vypočítaný termín dle metody, tak hurá do toho…pokud ne, tak je to prostě blbost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
10.2.21 17:25

@Darmajka podle doktora co mi dělal ultrszvuk u mě probíhá ovulace 14 den po menstruaci no nevím zda to tak vychází každý měsíc protože jinak si nedělám ovu testy jen teď jsem v tom měla nějaký zmatek jelikož jsem minulý měsíc měla 2 menstruace nevím jestli nastala ovulace nebo ne ale ten den co měla být ovulace jsem měla sex a na druhý den což byl 15 den jsem dostala další menstruaci dobirala jsem v ten měsíc zrovna utrogestan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
10.2.21 20:44

@Petulinka28 A nebylo to spíš drobný krvaceni v dobe ovulace? To se i muže stát…každopádně ja mam cykly pravidelné 28-29. Ovulaci 14.-15.DC…A když jsem koukala na tu metodu tak bych podle ní měla otěhotnět cca 7 dni po ovulaci a to fakt nejde. Proto na to nevěřím. Pokud na sobě nepozorujes priznaky ovulace (ja mam např. tou dobou bolesti podbrisku - od porodu, a poznám podle „vytoku“), tak bych klidně i ty testy zkusila. My už jedno dítě máme, o druhý se trochu snažíme, ale nehrotíme to, takže to zas tolik neprozivam. Jen prostě mám takový názor, že tato metoda je blbost a vyjde to jen náhodou, pokud se zrovna ten výpočet trefí do doby ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
10.2.21 21:04

@Darmajka nebylo to drobné krvácení po ovu. v lednu první menstruace byla 16.1 takže ovu by měla být 29.nebo 30 teď jsi nejsem sto pro jistá a ta druhá menstruace mi prave přišla 30.1. Trvala stejné dlouho jako obvykle mívám 5dní stejně byla silná jako obvykle takže žádné špinení nic podobného.. No já jsem to počítala taky a nesedí mi vůbec nic z toho no jen mě to tak zajímalo já přibližně taky poznám na sobě kdy by měla přijít ovulka bolest vvpodbrisku výtok a i prsa mě vždy bolí bradavky na dotek vůbec nesnesitelně.. právě chci začít zkoušet to s těmi testy teď bych teda měla mít ovulaci 12.2.podle mě v tom lednu asi žádná neproběhla když jsem dostala tu druhou menstruaci..mám i v mobilu aplikací která mi ukazuje kdy by měla ovulace nastat nevím jestli něco podobného používáš já si to stáhla nedávno tak uvidíme jinak mám taky pravidelné cykly tak by snad měla být i pravidelná ovu..my teď s přítelem chodíme na kliniku neplodnosti jelikož sme spolu 9 let a bez ochrany a antikoncepce se nám ještě nikdy nezadarilo zatím žádný problém u nás nenašli přítel má ukázkové spermio já po kontrole průchodnosti vejcovodu a taky vše ok podstoupili jsme i první inseminaci ta bohužel nevyšla tak teď zkoušíme chvilku zase sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
10.2.21 21:14

@Petulinka28 Tak třeba nějaký normální výkyv…Já tě samozřejmě nechci od neceho odrazovat. Zkusit to můžete. Jen prostě tomu nevěřím. Asi obě víme, jak ženský tělo funguje. Ovulace - šance na oplodneni. Někdo má ovulaci posunutou. Krátkou lutealni fázi mezi ovulaci a ms a pak je třeba problém otěhotnět, protože vajíčko nemá dost času se uchytit…🤷‍♀️ každopádně budu držet palce, ať to dopadne podle vašich představ a zadaří se…ať už s testama, bez testu, nebo podle metody :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
10.2.21 22:39

Děkuji no za vyzkoušení nic nedám a testy koupím hned zítra jestli teda má být ovulace 12.2.snad jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat