Začínám mít averzi k nevlastnímu dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 09:51
Začínám mít averzi k nevlastnímu dít

Prosím o zachování anonymity, nevím jestli sem nechodí jeho maminka a nerada bych tohle věděla.

Přítelův syn (10let) k nám chodí dá se říct každý víkend, znám ho od jeho 5 let a nikdy mi nevadilo s ním trávit čas. Poslední dobou se ale čím dál častěji přistihuji s pocitem, že bych byla radši kdyby zůstal doma. Vím, je to sobecký postoj a ještě nikdy jsem ho nahlas nevyslovila ani před přítelem.

Vadí mi že když příjde je to doslova můj ocásek, kam se hnu jde za mnou, i na záchod, musím mu říct at na mě počká třeba v kuchyni.

Neumí na kole a nechce se to naučit, takže když chceme vyrazit s přítelovo druhým synem (3 roky), já jsem doma se starším i když bych moc ráda jela.

Neumí plavat a nechce se to naučit, na koupaliště s ním chodit nechci protože se za něj stydím, na svůj věk je poměrně velký skoro jako já :mrgreen: a pak jde do vody s kruhem a rukávkama :roll: takže jedině na rybník, který ale nesnáším protože je dost bahnitý a samá řasa, on se tam pláca na břehu s batolatama :nevim:

Nedokáže vyprávět o pocitech ani zážitcích, byli se školou ve vědeckém centru, což ho hrozně baví a když se ho na to ptám nevyloudí ze sebe kloudnou větu, jen dobrý :nevim: O kamarádech to samé, prý žádné nemá. Za to o dinosaurech nebo hmyzu by se mohl bavit pořád, jenže to mě naprosto vytáčí protože je to každý víkend stejné. Palba otázek jestli vím to a to o tomhle dinosaurovi a tenhle pavouk tohle. Mě to nesmírně unavuje, kdo nezažil nepochopí, bohužel to obtěžuje i okolí protože on si o ničem jiném povídat nechce, švagrová ho už nechce ani na hodinu :nevim:

O tom že špatně vyslovuje některá písmena radši ani nemluvím :roll:

Přemýšlím co mě vede k tomu, že mi to všechno strašně vadí a jestli jsem divná já nebo on, ale víkend jsou jediné dva dny co si můžu odpočinout od práce a s ním to nejde.
Možná je to i tím že se už dlouho snažíme o vlastní, ale nejde to, nebo že ho porovnávám s přítelovo druhým synem, který je akční a už ted mluví lépe než ten starší 8o Nebo mám možná velké nároky, protože kluk vypadá nejmín na 12 let, tak se tak k němu chovám, nevím co s tím mám dělat, je mi z mých pocitů smutno, ale nevím jak to změnit :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 09:59

Není autista?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:05
@Halibar píše:
Není autista?

To jsem si myslela, když mu bylo tak 7 let, byla jsem označena za blázna i tady na emiminu, že prý ho to přejde, že je to běžné. Nepřešlo.

Každopádně jinak vypadá jako uplně normální zdravé dítě, pro toho kdo ho nezná.

atominnka
Generální žvanilka 22015 příspěvků 19.10.14 10:07

Podle mě to normální není. Zajděte s ním k psychologovi

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 19.10.14 10:08

Tak se choval (a dosnes chová) můj téměř 16tiletý bratr. Je to sice těžké, ale vydrž. Puberta bude horší.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 19.10.14 10:08

Podle mě dítě, které v 10 letech neumí jezdit na kole a plavat je minimálně zvláštní. To že špatně mluví, musí řešit jeho matka či otec. Nemáš to lehké, ale já bych doma nebyla, to že neumí jezdit na kole, je přece jeho problém, tak proč bych já neměla jet? V 10 letech nemůže být na 2 hodiny doma sám, když jste na kolem s tím menším?

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 19.10.14 10:08

PROMLUV S PŘÍTELEM? NE O TOM JAK SYNA U VÁS NEMÍT, ALE O TOM, JAK SYNOVI POMOCT, JISTĚ TYTO PROJEVY SÁM SLEDUJE A VÍ O NICH.. JAKO JEHO TATÍNEK, BY SE MĚL ZAJÍMAT O TO, CO se se synkem děje…věci jako kolo, plavání, logopedie se dají při správném vedení a motivaci jistě vylepšit.. ale viděla bych to na větší aktivitu tatínka.. nejde aby on si jel s tříletým na výlet a vás se starším synem nechal doma atd..
omluva za caps lock - nechce se mi to přepisovat :oops:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 19.10.14 10:34

Ten trilety jeho vlastni bratr? Normalni to urcite neni, jsou lidi, kteri se boji vody a neplavou ani v dospelosti, ale tenhle kluk toho nedela nejak moc. Mezi 10 ti letymi je urcite rarita. Jak reaguje, kdyz mu reknes, ze se nechces bavit o dinosaurech nebo at si jde nachvili hrat sam do pokoje?

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 19.10.14 10:39

To, že existují děti, které jsou nadšené pro jeden obor a vše ostatní bojkotují to znám. Ale podle mě to máte špatně nastavené. 10tiletému klukovi bych řekla, že plavat se s váma prostě naučí - je jedno, že to nechce, ať plavat nechodí, ale musí to umět, protože co kdyby spadl někdy do vody. To by se rovnou utopil. A kolo? Pokud neumí jezdit, fajn. Na výlet bych jela já s mladším a tatínek by zůstal doma se starším synem. Na druhou stranu - pokud ho tak baví dinosauři. Nemůžete udělat kompromis a jeden víkend věnovat mladšímu - kolo, výlet… a druhý staršímu - muzeum, dinosauři, paleontologie…Ber ho prostě jako malého vědce. Chápu, že to obtěžuje, ale když to v něm nezašlapete, může z něj být jednou fakt naprosto skvělý odborník. Ale chce to podporovat. Občas sice říct, já to beru, jsi moc šikovný, ale pojď se teď bavit o něčem jiném - a když bude říkat, že ho to nebaví, tak mu říct, já to chápu, ale ty musíš pochopit, že k životu potřebuješ i něco jiného. Hele, kdybych já se měla řídit podle toho, co chtějí a nechtějí moje děti, tak sedíme neustále doma, ony by byly neustále doma s počítačem nebo mobilem na koleni.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 19.10.14 10:40

Co se chlapce týče, s tím Ti tu nikdo neporadí - nikdo ho neznáme. Jeho chování je trochu zvláštní, vzhledem k věku, nicméně soudit hned na autismus, to je dost předčasné. Je to dnes velká móda - příčiny ale můžou být úplně jiné.

Především bys o tomhle měla začít mluvit nahlas se svým mužem. On jako otec by měl o těchto Tvých pocitech vědět.

Jestli to budeš v sobě skrývat, dumat o tom, přemáhat se… skončí to špatně. Kotel praskne, vybuchneš… a pak to bude daleko horší, odskáčete to všichni.

Na výchově chlapce se velkou měrou podílíš, takže bys měla otevřít všechna tahle témata, se kterými máš problém. Počínaje tím, že se Ti zdá jeho chování nepřiměřené věku - a konče tím, že si potřebuješ odpočinout a třeba na víkend odjet někam pryč sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:46

Hoooolka, jak já s tebou cítím. :hug: Ale bohužel, bude čím dál tím hůř. Anonym x

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:56

S přítelem jsme to před dvěma lety dost intenzivně řešili, bohužel jeho maminka se vyjádřila v tom smyslu, že dítě je v její péči tak at se nestaráme, že na logopedii má ještě čas a kolo ani plavání není důležité že je šikovný na jiné věci. A zdůraznila že já děti nemám tak at se jí nepletu do výchovy.

Když ho chceme učit něco nového, začne šíleně brečet že NE! Samozřejmě to řekne doma mámě a přítele sjede jak si to představuje, že si nepřeje aby jsme ho to učili.

S mladším jsou nevlastní bráchové, a já sama si s menším netroufnu jít někam sama, na víkend jsme ho měli zatím jen párkrát, máme ho spíš na 1 den a je zvyklí na tátu než na mě.

Doma bych ho nechala i tu hodinu určitě by se zabavil, ale on hned volá mámě že jedeme pryč a on tam je sám, samozřejmě pak přijde palba výčitek že si ho brát nemusíme když je nám na obtíž a podobně.

Ano zkoušela jsem mu říct, že ted se budeme bavit o něčem neutrálním ale vydrží tak dvě minuty a sklouzne zase k dinosaurům.
Rozhodně ho nechceme nijak potlačovat v jeho vědomostech, dostává od nás spousty knih, mikroskop a různé vědecké sady, na výlety ho bereme tam kde víme že ho to bude bavit a s tím problém nemám, ale ani ve třídě nemá kamarády protože se baví jen o dinosaurech, na druhou stranu to chápu protože když nemá kamarády nemá ani zážitky.

Na druhou stranu, když mu ten zážitek poskytneme nepoznáme jetli z něj má radost ani o tom pak nemluví, tak vážně nevím

Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 10:58
@Anonymní píše:
Hoooolka, jak já s tebou cítím. :hug: Ale bohužel, bude čím dál tím hůř. Anonym x

Proboha neděs mě, já se bojím že se jednou chytne nějaké špatné party protože bude vděčný za kamarády a půjde to s ním z kopce :,(

Zakl.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 19.10.14 11:07

Ty jo, tak to nevím. Asi bude největší problém v matce, co? On se nebojí, že se mu budou smát, že neumí plavat? Čím bude starší, bude větší mimoň. Noooo co radit? Pokud o ničem jiném nemluví, tak bych nakoupila CD s tou tématikou a jeho vyprávění pouštěla jen tak kolem sebe. A co kdyby tvůj manžel na větu - v péči ho mám já, tak nechci abyste ho něčemu učili - prohlásil, fajn, když nechceš, tak já si zažádám o střídavou péči. Pokud byste ho měli delší čas, mohli byste ho hodně věcí naučit a matka by nemohla ječet.
Jak mu to jde ve škole? Půjde na gympl? Tam by mohl zapadnout, na druhém stupni se obávám, že ho budou šikanovat.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 19.10.14 11:15

Ty ale mícháš dohromady dva problémy - tím prvním je fakt, že kluk je jiný než kluci jeho věku. A tím druhým je Tvoje vznikající averze k němu. Ono to sice souvisí, ale řešit dohromady se to nedá.

Co se dítěte týče - tam nemáš příliš možností něco ovlivnit, tam musí zabojovat především jeho otec. Ty můžeš pouze nastavit pevná pravidla u Vás doma a podle nich se prostě pojede, bez ohledu na to, zda se to dítěti líbí nebo ne. Když je u Vás, musí respektovat fungování Vaší domácnosti… tj. žádné „nechci se něco učit“. Prostě se to teď a tady učit budeš - doma si to dělej, jak chceš, ale tady s námi se půjdeš učit plavat, protože plavání Ti jednak může zachránit život, a kromě toho, my plavat chodíme a sám doma být nemůžeš. Příští víkend můžeš zase vymyslet program Ty. „Nebudeš? Dobře, donutit Tě nemůžeme - sám doma být nemůžeš, musím tu tedy s Tebou zůstat a kluci půjdou sami. Ale nezlob se, fakt nemám náladu se s Tebou teď bavit, ani o dinosaurech, ani o ničem - chtěla jsem jít taky plavat, je mi to líto a jsem naštvaná. Mne taky některé věci nebaví a přesto je dělám, protože chci, abys měl radost. Teď si chci chvíli sama v klidu číst, abych se uklidnila.“

Co se Tebe samotné týče - tady si musíš sama v sobě něco ujasnit. On je, jaký je - a bude s ním ještě spousta práce i starostí. Ale nemůže za to, že Ty jsi unavená z práce nebo že se Ti nedaří počít vlastní dítě. Chápu, že nevlastní dítě je těžké, pro leckoho nemožné, mít rád bezpodmínečně. Ale to dítě by to nemělo cítit. Do toho vztahu jsi šla s vědomím, do čeho jdeš - a jestli se Ti to teď vymyká z kontroly, nenechávej to v sobě uzavřené. Řeš to hned, mluv o tom, ventiluj to, dělej něco - jeď si odpočinout, vyčisti si někde hlavu, promluv si s psychologem… ale nenechávej v sobě tyhle pocity bublat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >