Reklama

Začínám rodit nebo vyšiluju?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 11:54
Zacinam rodit nebo vysiluju?

Zdravim holky, potrebuju radu nebo spis nazor zkusenejsich. Jsem v 39+0, ale dle UZ mam termin za 3 dny. Posledni tyden kazdou noc poslici - ja je mam jako vlny minutove menstruacni bolesti. Trva to par hodin a pak usnu. Nic moc bolestiveho, spis neprijemneho. V noci na dnes to bylo nejsilnejsi, vcera vecer a dnes rano prujmovita stolice. Ale ted zas klid. Dnes v 6 rano ze me vytekly dva panaky ruzove vody, pak zas nic. Myslela jsem, ze plodovka. Ale takova jednorazova akce? Co 20-30 min tvrdne bricho jak u poslu, ale nic extra bolavyho nebo pravidelnyho.. zacal nekomu takhle porod? Do nemocnice jsem volala, pry mam dojit, jestli zacne neco vytykat znovu. Tak tu sedim a premyslim. Jsem nervozni :roll:

Přečtěte si článek: Porod dítěte

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Freya10
Kecalka 260 příspěvků 07.09.18 12:04

Ahoj.
Já jsem rodila vyvolávaně a vodu mi praskli na sále, takže z vlastní zkušenosti neporadím. Nicméně zajela bych si asi radši do porodnice na kontrolu. Pro klid duše…na monitor, kontrolu čípku a kontrolu toho, zda to byla plodovka (vzít si nejlépe porodnickou vložku, ať zkouknou, co je na ní ;) ). Mohla to být plodovka, trocha vytekla a pak mrně přilehlo otvor hlavičkou a tak teď nic téct nemusí…tedy alespoň takové případy jsem četla ;)

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 07.09.18 12:05

Mi naštěsí u obou porodů praskla voda a hodně to teklo, takže jsem neměla pochybnosti.

Ale také u obou porodů jsem pár hodin po prasknutí vody neměla nijak silné ani pravidelné kontrakce. Takže to porod být může.

Jestli ti odtekla nějaká voda, tak si zkus lehnout na záda, na bok a pak si třeba zase stoupnout. Jestli ti dítě nalehlo hlavou na poševní vchod, tak by pak mohlo zase trochu vody vytéct.

Jestli je to porod - tak ti přeji, aby byl, tak fajn jako moje 2 porody :kytka:

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 07.09.18 12:08

Dala bych si pořádnou dlouho vanu a uvidíš, třeba se tím kontrakce rozjedou a zpravidelní. Do porodnice bych zatím nejezdila.

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 12:11

Holky dekuju, no ja prave volala, ale ted nic netece, tak jsem na vazkach. Vzala jsem pro jistotu porodnickou vlozku, ale asi pozde, je sucha jen ze zaspinenim jak den po menstruaci. Vstavat jsem zkousela, zaskakala na balonu, trochu jsem si zavrtela zadkem u tv, uz jsu jak magor:)) no je to 6 hodin po ty vodicce, tak asi nejaci zvlastni poslici. Budu cekat.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2250 příspěvků 07.09.18 12:12

@kacka.od.vedle hlavne odpocivej, muze to byt dlouhe, ja mela ty bolesti menstruacni celou nic a k ranu uz jsem byla otevrena, kazdy to ma sle jinak, kdyby se to zpravidelnilo, tak vyrazte (podle vzdalenosti od nemocnice) asi jsou to uz kontrakce a byla to hlenova zatka urcite se ťto uz vse chysta. Ale dokud muzes spi :andel: :lol: drzim palce :palec:

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 12:12

@Popokatepetla vanu nemame:) ale asi vlezu do sprchy, to by mohlo fungovat. Akorat jsem se tomu vyhybala, aby mi pres tu sprchu neuniklo zase ze ze me neco tece. Ale od rana nic, tak to zkusim :)

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 12:14

@Vicky1 to je prave to, co nevim. Na zatku mi to prislo mali hlenovaty, fakt jen voda s par kapkama krve. A na plodovku zas bych cekala, ze to bude pokracovat. Asi jsem vymyslela nejakou uplne novou telesnou tekutinu:))

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 07.09.18 12:16

@kacka.od.vedle nevím jak máš daleko do porodnice, ale asi bych taky ještě čekala, až to bude pravidelnější, ta vana by mohla zabrat. To růžové mohla být hlenová zátka záleží jakou to mělo konzistenci. Každopádně se řiď vlastním pocitem.

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 12:20

Holky dekuju za rady a povzbuzeni. Jdu do ty sprchy. Do porodnice autem tak 10-15 min, takze pohoda. Jsu zas napjata jak ksandy.

creatif3
Stálice 79 příspěvků 07.09.18 12:47

Ano,.tak nejak mi cca porod zacal. Poslicci pravidelny, druhy den rano jsem mela poradnu a tam mi rekli,.ze kdyby to byli kontrakce tak rozhodne neusnu…haha…po obede mi odteklo trochu vody. Jako prvorodicka jsem si rekla no nic,.sbalim se a jedem. Musim rict ze do cca 2 hodin rano naslesujiciho dne se nic dramatickyho nedelo. Jen ty „poslicci“ pravidelny. Nic extra bolestivyho. Pak se to stupnovalo a v 5 byl syn venku. Takze asi jo…asi se vam to blizi :potlesk:

bloesty
Kecalka 221 příspěvků 07.09.18 12:53

@kacka.od.vedle to ruzove muze byt i hlenova zatka, ta pry byva ruzova a casto i ridka, plodovka je pry naopak zlutejsi, co jsem slysela. Asi bych se drzela toho, co ti rekli v porodnici a jela tam az pripadne s nasaklou vlozkou. Kazdopadne hodne stesti;-).

Janli
Kelišová 5714 příspěvků 9 inzerátů 07.09.18 12:54

Mě odtíkala plodovka po troškách. Žádný dramatický vodopád se nekonal.

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 07.09.18 13:01

Zajela bych na kontrolu kvuli te tekutine. Ale jinak mne porod zacal takhle podivne. Tri dny poslici co za par hodin ustali az mne tretiho rana vzbudili bolesti nepravidelne treba 10 15 20 8, odpoledne uz spis 10, 8, 12 apod v 7 vecer uz 6,8,9 ale tak nejak cely den podobne intenzit, jeli jsme asi v 8 do porodnice to poradne nevedeli jestli jo nebo ne, otevrena na 3 prsty. Takze doma hodinova koupel no a ve 12 uz to bylo vcelku pravidelne po 4 minutach, takze jsme jeli a otevrena na 6 prstu a v 5 rano se mala narodila.

kacka.od.vedle
Povídálka 23 příspěvků 07.09.18 15:05

Tak jsem si dala sprchu, ve sprse a po ni 3 kontrakce po 10min a od ty doby nic, vsechno prestalo. Uz je to hodina a pul. Pripada mi jako bych ani nebyla tehotna. Tady to obdobi je dost na nervy. Podle me by nam mimina mela poslat mail s presnym casovym rozvrhem at vime:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >