Začínám s příkrmy a nevím si rady

27.5.16 10:42

Začínám s příkrmy a nevím si rady

Ahoj holky,
prosím vás, začínám s prvními lžičkami a nějak nevím jak postupovat..

1. den trochu mrkvičky, 2. den více mrkvičky a 3. den to je dnes ještě více mrkvičky..
ale s čím začít zítra? Zase mrkvičku a přidat do ní bramboru? Nebo začít s jiným druhem zeleniny ať dlouho nejí pořád mrkvičku? Jak jste to dělali vy?

Mám zítra začít jiným druhem zeleniny a po 3 dnech přidat zase tu bramboru nebo jak? Moc byste mi pomohli, protože moc nechápu jak se má správně postupovat..

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1754
27.5.16 10:49

Zítra mrkvičku a brambor, tohle dávat zase 3 dny. A pak můžeš dát brambor+zelenina nebo mrkev+zelenina. Vždycky se nového druhu držet 3 dny kvůli možné reakci, abys pak věděla z čeho to má. Ze začátku je dobré se držet jednoho druhu, který zná (mrkev, brambor).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
27.5.16 10:49

Neboj, taky jsem z toho byla ze začátku vyjukaná, ale jak se do toho člověk dostane je to v pohodě :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
27.5.16 10:51

Mě pomohla tato stránka: http://www.prikrmy.kvalitne.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12109
27.5.16 10:51

Na mrkvicku kasli, ucpava. Jo, 3 dny jeden druh, pak dalsi, casem pak smichat nove jiz s vyzkousenym. Teoreticky muzes michat hned, ale pry je lepsi davat tu zeleninu nejdriv samotnou, aby si dite zvykalo na chute…ale zalezi, treba cuketa samotna je blemc a taky nez bys presla pres vsechny druhy zeleniny, diteti by byl rok :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12109
27.5.16 10:53

Jo blbe ctu, mrkvicku uz melo…no ja teda zkousela ze zacatku vzdy neco noveho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
27.5.16 10:54

Ahoj, když já jsme začínala s příkrmy, začala jsem od pár lžiček mrkvového pyré a postupně přidávala lžiček víc a ze začátku ještě dokojila. Úplný začátek byl 1. týden mrkev a postupně přidávat množství, 2. týden mrkev + brambor, 3. týden mrkev + brambor + hovězí maso a pak různě kombinovat s další zeleninou a masem - špenát, petržel, brokolice, červená řepa, králičí maso, telecí, kuřecí…a různě kombinovat. Malá se mohla utlouct :-). ať Vám to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
27.5.16 10:58

Ahojky, já právě mrkev jako první taky nedávala kvůli zácpě. Začla jsem batátama. Co teď zkusit třeba samotnou batátu 3 dny, pak k ní třeba brokolici, petržel, brambory atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
27.5.16 11:14

@Markéta 24 já jsem si koupila malé skleničky od hami.
1-3 den mrkev, 4-6 den květák, další 3 dny brokolice, pak dýně, pastiňák -ten mu moooc chutnal, brambory a pak jsem různě kombinovala. Po měsíci jsem koupila s masíčkem a zase pomaličku přidávala.
Já z toho byla taky vyklepaná a teď se tomu směju, že jsem měla být v pohodě. Úplně tě chápu, ale neboj všechno zvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20737
27.5.16 11:16

@Markéta 24 Dávala jsem 3 dny vždy jednodruhově (takže 3 dny mrkev, 3 dny dýni, 3 dny batát, 3 dny brokolici, 3 dny brambor, 3 dny kedlubnu, 3 dny hrášek, 3 dny petržel…) Když už jsem toho měla vyzkoušeného víc, tak jsem začala kombinovat 2 druhy, nebo do vyzkoušeného přidávat nové, co samotné nechutná dobře (cuket, špenát, červená řepa).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4850
27.5.16 11:20

Jo, zítra k mrkvi přidej třeba brambor, nebo mým dětem velice chutnal pastiňák (sklenička z DM). Vždy zaváděj jeden nový druh a nech to tak tři dny, aby se dala zjistit případná alergie nebo nesnášenlivost. Takže zítra např. mrkev+ brambor a nech to tak tři dny, potom přidej další druh a už můžeš dělat další kombinace. Pořadí druhů zeleniny není nijak dané, ze začátku se doporučují spíš neutrálnější druhy jako brambory, cuketa, pastiňák, batáty, dýně. Jo, ta strava je ze začátku jednotvárná, ale dětem to nevadí, vnímají to jinak, než my. V případě, že bys pozorovala u dítěte zácpu, tak je to ta mrkev, někoho může ucpávat, tak jí dávej míň, nebo vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12754
27.5.16 11:51

Já jsem si koupila přesnídávky první lžička, množství bylo tak akorát na 3 dny. Vydrželo mi to asi 14 dní a pak už jsem jí dala všechno co si mohla vzít do ručičky a žužlat.
Teď jí je 5 měsíců a jí(žužlá) syrové ovoce, zeleninu, křupky, piškoty. A vždycky i něco ode mě z talíře (nesolím), prostě jen tak na chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
27.5.16 12:02

@Markéta 24 Nedělej z toho vědu, to je hlavní :hug: Dodržuj 3 dny rozestup, ale jestli budeš míchat, nebo nejprve dávat jednodruhové, to je na tobě. I pořadí potravin si udělej dle sebe. Návodů na netu jsou mraky, ale důležitější je sledovat dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
27.5.16 12:06

A delate nekdo domaci prikrmy, myslire, ze bio zelenina je ok, doufam, ze by mela mit mene dusicnanu, ale jistota asi neni nikdy, co..

A pokud to diteti bude chutnat, mam ji nechat dokud bude chtit jist, ci jen trosku, aby ji nebolelo brisko a pridavat. Zkusila jsem kasi s teda basti jak diva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12754
27.5.16 12:11

Já nekoukám jestli je bio, ale jestli je česká. Myslím, že bio z dovozu, není moc bio. Rozhodně musí být něčím napuštěné, aby vydrželo.
A četla jsem, že když nenajdeš čerstvou místní zeleninu, je lepší koupit mraženou, je lepší než z dovozu. Ale co je na tom pravdy nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama