Začínáme hubnout kolmo

1095
24.3.17 22:25

Začínáme hubnout kolmo :-D

Zdravím maminky a zatím bezdětné, minulý týden jsem se rozhodla dostat se do formy a zhubnout :dance:, no tak jsem začala jezdit na kole, mám dvouletíou dcerku a ta jezdí na kole se mnou (v sedačce). Nějaký fb výzvy typu vemte si židli a kružte kolem ní nohama mě neberou, prostě to je totální nuda, já opravdu chci mezi 3D lidi. Je tu ještě někdo, kdo se sebou chce něco děat tímto způsobem? pokud ano, kolik km denně a v jakém terénu jezdíte a s jakým efektem? Já jsem si první týden jen otlačovala zadnici a od tohoto pondělí jezdím 22-16 kmm denně (kromě středy). Takže, budu ráda, pokud se do diskuze někdo přidá :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2484
24.3.17 22:32

Já sice nepotřebuju zhubnout, ale kondičku zlepšit, tojo. Přítel doma posiluje jak drak, už to na něm jde i poznat že má větší výdrž, svaly v nohách..já jedu do kopce a funím a pak mě dva dny bolí zadek a stehna :-D Mohla bych jezdit na kole do a z školy, ale to je jen tak 3 km, navíc přes město kde po silnici je to v mnoha úsecích nebezpečné kvůli šalinám, a po chodníku jsem jednou dostala „jen vyhubováno“ od policisty,„vidíte tu snad značku cyklostezky? Víte že bych vám mohl sebrat řiodičák?“ vyhrožoval.. A to byl chodník prázdnej. Taky snad jen kvůli tomu mi nedal pokutu. že jsem se obhájila že v tomto úseku mi to přišlo nebezpečnější a pokorně se omluvila, omluvila a ještě jednou omluvila a nakonec slezla z kola a šla pěšky.. ale to jsem odbočila. Takže pro mě to bude mít spíš účinek až více v létě nebo o víkendech. +posilování doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
24.3.17 22:56

@Pennya Brno? :palec: Jinak Vás obdivuju, že to dáte doma, já se tady k tomu nedokopu, kdyby čert na koze jel :zed: :zed: Tady u nás je cyklista něco jako bůh, loydi ne nás neodváží zastavit a švestky ignorují cokoliv, dokonce i jetí v protisměru, vjezd do zákazu, ježdění po chodníku atd. 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 06:23

@bobule86 Já teda tedˇ ještě nejezdím ale chystám se. Před malou jsem jezdila ob den aby si tělo nezvyklo na denní výdej, začínala jsem z jara cestou do práce cca 7km a pak jsem postupně přidávala 8, 15,28, 38km. A to už bylo potom vidět když se ob den ujede 45 km, S malou to bude asi horší, ale říkala jsem si že bych jezdila kradší vzdálenost dvakrát za den. No uvidím jak se tam malé bude líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35298
25.3.17 08:41

Jezdit na kole je super, ale necekala bych od toho zadne vyrazne zhubnuti. Zlepseni kondicky, kdyz budes jezdit s ditetem, taky asi nebude zadny zazrak. Myslim, ze na zhubnuti a kondici je efektivnejsi behat.
Ja teda kolo miluji, uzasne zvysi radius, zefektivni moje snazeni. Mam rada pohyb v prirode. Ackoli jezdim dost a taham vozik s deckem (celkem 3O kilo), tak mam jen velka stehna a vsechno sadlo mi zustalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
25.3.17 09:45

@bobule86.čím to je že se u vás neodváží zastavit? :-D na kole centrem Brna to je na houno. když se jede městem je tam provoz a když bočníma uličkama věčně tam jsou jednosměrky, nebo ten zákaz, ale to jsem někde taky ignorovala i když s očima na šťopkách.
A Jako doma tomu posilování moc nedávám. 20sklapovaček, čůracího pejska, párkrát zvednu činky a za 10 min. končím :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
25.3.17 21:42

@Pudloslava No já běhat nesmím, od té doby, co mi operovali koleno, tak mám s běháním a lyžema utrum. Plánuju po kole přejít na inliny, ale uvidíme, jak to půjde, já mám špeků straaašně moc a něco už tedy dolů šlo, nečekám zázraky, jen se chci hýbat a být v kondici. @Pennya No tady je cyklo něco jako náboženství, normálně když důchodci nemohou chodit, jezdí MHD do krámu a po doktorech, tady jezdí na kole :zed: a pořád lepší je, když jede bába na kole po chodníku než když jede po státovce a blokuje kamiony, bo je slepá hluchá a veze nákup vzadu na košíku a pesánka vepředu, takže slušně kličkuje a to, že je za ní kolona jí je buřt :mrgreen: Ale už jsou tady na to všichni zvyklí, ani mi to nepřijde… :think: @sedmikráska70 Moc držím palce, naše malá to teda zbožnuje, sedí na sedátku jako vévodkyně a je spokojená :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 07:28

@bobule86 Díky a hodně najetých kilometrů :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35298
26.3.17 07:41

Myslim, že super, že důchodci jezdí. Ostatní by se k nim měli chovat s ohledem na to, že to jsou fak důchodci, slepí, hluší, dementní - ohleduplně + je pochválit, že se hýbou. Prodlouží jim to život, u důchodců je ten pohyb úplně klíčová věc. Přitom je všechno bolí, bojí se, je pro ně daleko horší se odhodlat, než pro nás. Dovolila bych jim ten chodník, podobně jako dětem.

Tady je zvykem od necyklistů na cyklisty nadávat, podle mě by se spíš měli lidé inspirovat. Vidím v tom prvek závisti, kyselé hrozny. „Já jsem ten rozumný, co neblokuje provoz, neohrožuji se nehodou a nedýchám výfukové plyny, já si jen neškodně doma sedím u televize, vozím se v autě, kouřím a tloustnu, tak bychchtěl, aby to tak dělali všichni, aby mi to nemuselo být líto, až budu v šedesáti umírat“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
26.3.17 21:26

@Pudloslava Ano, já jim to neberu, ať jezdí, je tu spousta silniček a cyklostezek, kde to nikomu nevadí, ale potom jsou tu úzké ulice, nebo právě státovky s dost hustým provozem, či chodníky, kam se vejde na šířku tak jeden a půl chodce a tam oni jezdí a to si myslím, že není v pořádku. Naše město je prošpikované cestami, kudy se dá krásně jet a nikoho tím neohrožovat a cestu si jimi nijak neprodloužíte, spíš naopak( např. jedu po silnici, tam cyklista pokročilejšího věku a nejede zrovna u strany, vedle silnice metrový pruh trávy a za ním cyklostezka kopírující silnici :zed: ted se bojíte zatroubit, aby ještě neměl infarkt z lekknutí, nebo z toho kola nespadl). To už je docela problém, navíc mají takový blbý zvyk seskakovat z kola do silnice :pocitac: a to už je fakt o život, jednosměrky a zákazy vem čert :roll:. Ale jak jsem psala, dá se na to zvyknout :pankac: I když musíte si velmi a velmi dbát o brzdy a to jak na autě, tak na kole či inlnech :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
26.3.17 21:27

@sedmikráska70 Děkuji, no snad se to u vás s kolama v budoucnu zlepší, je to škoda, zrovna v Brně by byla cykloturistika populární si myslím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama