Reklama

Začínáme s příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 01.04.09 11:34
Začínáme s příkrmy

Ahoj.Dnes začínáme s příkrmy.Chtěla bych se zaptat jak postupovat dál? Vím že začnu mrkvičkou 1-2 lžičky ,další den 3-4 lžičky. Pak mám přejít na jinou zeleninu a opakovat stejný postup.Mrkev vynechám.Je to tak? Nevím zda jsem to pohopila správně.Jakou zeleninu mám vyzkoušet?Vím,že mrkev, květák a brokolici. Ještě nejakou? Kdy mám přidat brambor a maso.Kolik mám pak dát masa,kolik brambor a kolik zeleniny.Jo a mužu kupovanou stravu zamrazit,když mi zbyde.Já vím je mnoho otázek,ale děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 01.04.09 11:47

Ahoj, zelenina se mění po třech dnech, takže ten čtvrtý dáš jinou, nebo přidáš k původní. My měli 1.-3.den mrkev, 4.-6.den mrkev+brambor, 7.-9.den brokolice+brambor,… Pokud máte alergie, pak se má čekat až 7 dní, místo 3…
Dobrý návod a odpovědi na Tvé otázky jsou na:
 http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Zamražovat kupované příkrmy je myslím zbytečné, ze začátku kupuj jen ty malé skleničky, které i po otevření dva dny v lednici vydrží, brzo Ti sní dávku celou…

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 01.04.09 11:55

Děkuji za odpověď.Nevíš jaký množství se dává?Třeba pak nasa?A až bude nahrazenej ten polední příkrm mám mu dát napít vody? kolik maj tý vody vypít?

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 01.04.09 12:02

Ahoj, taky mě to za chviličku čeká. Proč jen dvě lžičky první den? To už mam brát ty dvě lžičky mrkvičky jako náhradu za jedno kojení? Já už si to u dvojčat nepamatuju jak to bylo :lol:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 01.04.09 12:17

Kykousku das par lzicek mrkvicky a pak samozdrejme dokojis nebo se da UM.Dite by zrejme melo hlad kdybys mu dala tak malo ne :wink:

Hurvi-zamrazovat kupovanou stravu je fakt zbytecne,ta sklenicka je mala a mimi ti ji za chvili sni celou.
S masem jeste chvili pockej,pockala bych tak 2-3tydny a pak zacala davat i masicko tak 2× tydne a takovych 20g na porci.no a pak postupne davat 5×-6× tydne maso,jednou tydne zloutek a muzes pak treba jednou tydne davat jen zeleninku.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 01.04.09 12:21

No oni to asi nemusí být vyloženě dvě lžičky…možná je to jen kvůli opatrnosti v případě nějaké nesnášenlivosti… Malej mi tehdy snědl víc, asi pět lžiček…stejně se to nedá určit, protože třeba my měli min. polovinu kolem…Ony ty děto asi napoprvé víc ani nesní, je to pro ně něco úplně nového, vč. lžičky, neví co stím v té puse mají dělat…většinou vyplivujou, takže doporučuju skafandr… :D

Náhrada za kojení je to až tehdy, když té zeleniny sní dost, aby mu to stačilo… Tak asi dva týdny to trvá…mezitím dostane asi po hodině, nebo půl, plnou dávku mlíka, pak se postupně snižuje a pak se to řídí spíš tím, jestli si sám řekne… když kojíte, je to o to jednodušší, vypije, kolik sám chce…

A množství? Ze začátku stačí ty malé skleničky (asi125ml), možná tak po měsíci mi už zdlábl 180ml. Ale já vařím doma. I maso jsem začala přidávat až po tom měsíci…a od voka… tak ty jedny uvařený kuřecí prsa na čtyři až pět porcí…taky jak jsou velká…

Pak se zapíjí vodou, nebo čajem, nebo šťávou, co dítě vůbec pije. Ten můj třeba vodu odmítá… Množství jsem se ptala včera doktorky, prý v tomhle věku (6měsíců) mají denně dostat 750-850ml tekutin, ale ve všem, takže i voda v zelenině se počítá… Musíš si pak spočítat na kolik to vám vychází. Ale pokud kojíš, jde to těžko. Vlastní zkušenost - když má žízeň, pije, když ne, nedostaneš to do něj ani heverem…Hlavně když čůrá a nemá známky dehydratace… :wink:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 01.04.09 12:25

Já si řikám, že tomu mému jedlikovi by dvě lžičky nestačily :lol: , jsem nějaká zpomalená :oops: :lol: . Děkuji za radu.

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 01.04.09 13:27

Můžu ten zbytek co mi zbyde ve skleničce po dvou dnech zamrazit?

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 01.04.09 16:17

klidne muzes

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 01.04.09 16:58

Já jsem dala první den pár lžiček a druhý den mi slupnul celou lahvičku (125g) a tak to zústalo asi měsíc a pak jsme přešli na větší lahvičky. :D :D :D

verel
Povídálka 11 příspěvků 15.04.09 11:03
recept

Psala jsem o prvním příkrmu na blogu , mě se osvědčil http://blog.veruska.cz . Mě se osvědčila kromě mrkve i dýně hokkaido viz. recept na blogu. Je nasládlá a malé moc chutnala :)

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.01.13 08:46
brožura první příkrmy

Ahoj holky, nemáte někdo doma brožurky k prvním příkrmům - od Nestlé nebo Hipp??? prý to tam mají pěkně popsané + i recepty. docela by se mi to, jako prvorodičce, hodilo, ale není to nikde ke stažení. prosím, byl by někdo ochotný to třeba naskenovat a dát na ulozto nebo poslat mailem? nebo tip, kde bych si to mohla najít? děkuji mooooooc

Issobel
Extra třída :D 11032 příspěvků 21.01.13 09:10

Ahojky, brožurky sice nemám, ale nějaké recepty najdeš tady: http://www.maminkam.cz/…y-na-prikrmy

Tygryk
Povídálka 42 příspěvků 21.01.13 22:53

Já mám doma brožuru od Nestlé, ale to samé a možná ještě víc než v brožurce toho najdeš na www.kojeneckavyziva.cz jsou to přímo stránky od nestlé. :)

Tygryk
Povídálka 42 příspěvků 21.01.13 23:02

Jináč pokud chceš tak Ti tu brožuru můžu i ofotit a poslat mailem. Nebo klidně celou brožuru poštou. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >