Začínáme s příkrmy, chce jíst sám?

27
30.3.20 14:15

začínáme s příkrmy, chce jíst sám...? :)

Ahoj holky, zhruba měsíc zkoušíme příkrmy (od 4,5 měsíců, teď je malému 5,5 měsíce), formou ochutnávek, někdy ho to baví, někdy ne, netlačím na pilu, prostě to zkoušíme :) Ale poslední týden malý zřejmě přišel na to, že chce jíst sám. Vždy, když se blížím lžičkou do pusinky, tak mi vezme lžičku a sám si ji cpe do pusy a ožužlává i s jídlem. Akorát, že ta efektivita - dokud jsem mu dávala lžičku do pusinky já, tak toho snědl podstatně více, než když se snaží sám a je to všude kolem :) ale já si říkám, že mu v tom nechci moc bránit, protože mi přijde, že to prostě vidí u nás, tak se snaží napodobovat. I za cenu toho, že ještě nějaký čas toho bude prostě víc venku, než v žaludku. Měla jste to některá podobně? Případně jak jste řešily? Mně přijde blbost mu nějak vysvětlovat, že sám lžičkou ne, když za pár měsíců mu budu vysvětlovat opak. Jen tu pusinku pořádně prostě sám neotevře a spíš to „srká“ zkraje. Ale pořád si tak nějak myslím, že je to vývoj. Že se to bude měnit. Akorát, že jestli už jsme byli třeba na 40-50 g, tak teď zase na míň. A ani to nejde odtušit, kolik toho vlastně sní, když je to všude.
Díky moc za Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2941
30.3.20 14:21

Dej mu do ruky druhou lžičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
30.3.20 14:21

@shopgirl já jsem obě holky nechala jíst samotné, byly tedy větší, ale třeba druhá dcerka už v 9.měsících jedla krásně sama. Když to bylo v začátcích, tak jsem to dělala tak, že jednu lžičku mělo dítě a druhou já a přitom jsem jí taky krmila. Jo, jídlo bylo všude, krmila jsem pak jen v plence a rovnou šla do vany :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13451
30.3.20 14:22

@shopgirl Ano, taky to mám stejné. Malé jsme buď dala na menší misku a současně jí dávala z druhé. A nebo se v tom patlala a já ji krmila. Budou jí dva a v podstatě se nají lžičkou sama. Mám tady pár starých triček a košil, které jí dávám a pohoda.

A jídlo jsem nidky nevážila. Prostě, co si vzala, to si vzala. A i teď někdy sní víc jindy míň. Nenutím a necpu to do ní násilím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
30.3.20 14:30

@ProfZav
Jojo, s tou druhou lžičkou jsem to někde četla, ale to podle mě neřeší naši situaci, když si ji okamžitě rve do pusy. To by musel mít druhou pusu, kam bych ho krmila :think: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
30.3.20 14:30

Malý má 5 měsíců, dávám příkrmy, a občas mi bere lžičku a pak si ji strčí hluboko do pusy a začne ho natahovat až dávit.. tak spíše se snažím jen krmit já… jinak mu dávám druhou lžičku do ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2941
30.3.20 14:40
@shopgirl píše:
@ProfZav
Jojo, s tou druhou lžičkou jsem to někde četla, ale to podle mě neřeší naši situaci, když si ji okamžitě rve do pusy. To by musel mít druhou pusu, kam bych ho krmila :think: :D

No tak mu tu jeho lžičku občas vytahni a supni tam svoji s jídlem :nevim: Zkus a uvidíš. Jako nic jinyho asi ti nikdo neporadí. Taky to může znamenat, že prostě ještě o jídlo až tak moc nestojí. Naše malá má 8m a jí teprve týden. Do té doby oblizla lžičku, hrála si s ní, koukala, co kde lítá. Teď krásně otevírá pusu a „spořádaně“ jí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
30.3.20 14:54
@ProfZav píše:
No tak mu tu jeho lžičku občas vytahni a supni tam svoji s jídlem :nevim: Zkus a uvidíš. Jako nic jinyho asi ti nikdo neporadí. Taky to může znamenat, že prostě ještě o jídlo až tak moc nestojí. Naše malá má 8m a jí teprve týden. Do té doby oblizla lžičku, hrála si s ní, koukala, co kde lítá. Teď krásně otevírá pusu a „spořádaně“ jí.

Je mi to jasné, zkoušet, zkoušet, zkoušet. (teď mě napadá, že to trošku lépe šlo, když jsem ho měla na klíně, než v lehátku). Jen jsem si říkala, jestli někdo nemá identickou situaci v identickém věku ;) To, že o něj až tak moc ještě nestojí mi zatím nepřijde. Je celkově takový „zrychlený“. :srdce: Týden zpět, když ještě neměl touhu se mi do toho montovat, taky krásně otevíral pusu a snědl mi třeba takhle i 10 lžiček. Kouká se zájmem, když jíme. I jsem mu dala do ručičky bramboru, když jsme jedli a začal to (po svém) do sebe ládovat. :) Nicméně mi vyvstává v hlavě ještě jeden dotaz…jsme docela utrajdaný (tedy teď ne…), ale zatím si nedovedu představit, jak tyhle pokusy o příkrmy řeším na výletech v přírodě a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
30.3.20 14:56

Resp. Máte někdo tip na bryndák s rukávky na menší děti? Zatím jsem objevila jen na větší. Maličkej je zatím 7,5 kg, 70 cm. A první omyvatelný bryndák bez rukávů, co nám přišel, je až velký. Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
30.3.20 15:20

@shopgirl Syn taky jedl sám asi tak od pěti měsíců. Co jsem s tím dělala? Nic, pochválila jsem ho, že je šikulka. A sem tam jsem se s ním vystřídala v tom krmení. No a užívala jsem si, že jsem ho od cca 8 měsíců mohla dát klidně s jídlem do zidlicky a sama si také nandat jídlo a v klidu se najíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
30.3.20 15:23

@shopgirl Na výlety jsem brala kapsicky a různé „tuhé“ jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
30.3.20 15:30
@Hlaholice píše:
@shopgirl Syn taky jedl sám asi tak od pěti měsíců. Co jsem s tím dělala? Nic, pochválila jsem ho, že je šikulka. A sem tam jsem se s ním vystřídala v tom krmení. No a užívala jsem si, že jsem ho od cca 8 měsíců mohla dát klidně s jídlem do zidlicky a sama si také nandat jídlo a v klidu se najíst.

Díky… :-)
Ano, přesně tak to myslím…také to tak dělám, chválím, vlastně jsem v úžasu, jak je šikovný. Proto mi vnitřní hlas říká, že ho v tom prostě musím a chci podpořit. Jen občas prostě tápu jako prvomatka…a zajímala mě zkušenost ostatních :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13451
30.3.20 16:37
@shopgirl píše:
Resp. Máte někdo tip na bryndák s rukávky na menší děti? Zatím jsem objevila jen na větší. Maličkej je zatím 7,5 kg, 70 cm. A první omyvatelný bryndák bez rukávů, co nám přišel, je až velký. Díky :-)

Vem staré tričko, košili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
30.3.20 17:14

@shopgirl Je dost možný, že syn bude v mnoha ohledech trochu nebo víc napřed. Podle mne není důvod ho nějak brzdit, když sám projevuje zájem. Já jsem se snažila vždy syna podporovat v tom, o co měl zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
30.3.20 17:32
@Hlaholice píše:
@shopgirl Je dost možný, že syn bude v mnoha ohledech trochu nebo víc napřed. Podle mne není důvod ho nějak brzdit, když sám projevuje zájem. Já jsem se snažila vždy syna podporovat v tom, o co měl zájem.

Ano, také to tak vnímám. Spíš šlo o tu neznalost, jestli je šance, že tímhle způsobem někdy plně nahradíme polední mléčnou dávku :) ale to určitě časem přijde…vždycky se musím trochu uklidnit :) Vždyť mu nebyli ještě ani půl roku. Trochu si musím připomínat, že je potřeba si to užívat a ne pořád něco řešit :oops: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama