Začínáme s příkrmy - maso

68
22.1.20 12:41

Začínáme s příkrmy - maso

Prosím mám dotaz :)
Když jste zaváděli maso, taky jste ho miminku dávali taky cca ty 3 dny jako zeleninu, aby jste zjistili případnou alergii nebo nějakou reakci?
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5154
22.1.20 12:43

Maso po měsíci zavedení zeleniny. A ze začátku měla den maso, pak dva dny bez masa. A až tak za měsíc asi jsme dávali 4× týdně maso, 3× zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
22.1.20 13:16

@-xoxo_Ivv- Jak jsme zavedli maso tak ho měla dcera tak 5×v týdnu, nějak sem neřešila jestli ho měla 3×za sebou. Jak měla maso tak snědla všechno a bylo jí jedno jaká je v tom zelenina a dělala sem i vývary s masem, zeleninou a nudlema a to jí chutnalo nejvíc. Vše sem navařila i na pár dní dopředu a zamrazila, skleničky jí nechutnali. A střídala sem hovězí, krůtí, kuřecí, králíka a občas telecí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
22.1.20 16:35

Mám pocit, že jsem to dělala tak, že jsem dávala nejdřív málo a postupně přidávala - tj. nedala jsem jí hned od začátku větší množství třeba jen jednou nebo dvakrát týdně, ale po malých, postupně navyšovaných množstvích denně. A dávala jsem nejdřív ty masové skleničky z dm (hovězí, kuřecí) a hipp (krůtí), takže dva dny hovězí a dva dny kuřecí/krůtí (sklenička vydrží do druhého dne, zbytek jsem snědla já na chlebu :-D Ve složení je napsáno, kolik % je maso, takže jde dobře dopočítat, kolik g skleničky jí dát na konkrétní dávku masa, jakou jí budeš chtít dát…zeleninu nejdřív taky skleničkovou, později jsem začala vařit (obden - na druhý den do lednice, případně zamrazit)

Po čase jsem začala to maso vařit - uvařila jsem cca 1/2kg najednou, namixovala s kojvodou a zamrazila potřebné dávky (vážila jsem) do tvořítek na led (dělají se i s krytkou na dětskou stravu), později jsem krájela na droboulinko. Poradila mi to kamarádka :-) Dělám to tak doteď, jen už mrazím krájené na větší kostičky místo mixovaného :-) Pokud budeš mixovat, tak jen pozor, abys věděla, kolik vody jsi přidala při mixování - abys nedávala 10g kostku jako 10g masa když část je voda :-D

jo a jednou týdně vařený žloutek, z hlavy teda nevím od kdy, druhy jídla (od kdy zařadit) jsem jela podle těch tabulek na kojeni.net (i když malá byla na UM teda)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat