Začít brát antibiotika, nebo čekat do pondělí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pookie
Kecalka 232 příspěvků 01.11.14 10:22
Začít brát antibiotika nebo čekat do pondělí?

Ahoj holky, maminky. V neděli mě začalo bolet na plicích a začala jsem kašlat. V průběhu týdne se to zhoršovalo a já ve čtvrtek skončila u doktorky. Poslechla mě, nedělala stěry z krku nic(mám tam malé vodnaté pupínky na patře). Řekla že prý je to zánět průdušek a že mi dá antibiotika. Ptala se jestli jsem na nějaké alergická a tak jsem ji řekla že nevím ale že po Klacidu jsem měla rozsáhlou vodnatou kopřivku. Tak mi dala nějaký Duomox 1000 po 12 hod/1tbl. Jenže včera večer přijela mamka a říkala že už jako mimino jsem prý měla silnou alergii na penicilin. Tak já teda nevím co mám dělat. Pokud tu některá z Vás měla zánět průdušek zvládli jste to bez antibiotik? Měli jste také horní patro poseté maličkými vodnatými pupínky? Nemůže jít o něco jiného? Děkuju za odpovědi, případné rady :think: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24210 příspěvků 01.11.14 10:32

Puchýřky na patře mám při takových infekcích často. ATB na to neberu, ale většinou ani nejdu k Dr - jen mě bolí v krku.
Cucám Septisan.
Pokud by se ti přitížilo, sjela bych na pohotovost s infem o té alergii.

katsha
Kelišová 5791 příspěvků 01.11.14 10:41

Já takové pupínky měla při virové angíně, ale nekašlala jsem, jen mě šíleně bolelo v krku. ATB jsem neměla, přešlo to asi za čtyři dny. V Tvém případě nevím, asi bych počkala do pondělí, zašla si znovu k dr., ať Ti udělá CRP a výtěr z krku. A jak píše @Pipet, pokud by se to zhoršilo, zajela bych na pohotovost. :nevim:

Tynkycat
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 10:41

@Pookie zánět průdušek jsem nikdy bez antibiotik nedala, čím déle jsem čekala, tím horší to bylo a Duomox jsem na ně dostávala vždy

Doctus
Závislačka 4408 příspěvků 01.11.14 10:45

Dle oficiálních doporučení není akutní bronchitida indikací k podání ATB. Mikrobiologové uznávají, že na exacerbaci chronické bronchitidy však ATB nutná jsou. Oni ti mikráci jsou taková zvláštní parta. To je tudle tadle teorie a tudle tadle praxe žádná. Ve většině případů se primárně virová bronchitida sekundárně infikuje bakteriemi, takže se ATB nevyhneme. A u dětí už vůbec ne. Lékem volby je tedy aminopenicilin, pro jistotu ještě s inhibitorem beta-laktamasy (pro případ Branhamella catarrhalis nebo BL+ Haemophilus influenzae). Pokud se vyskytuje alergická reakce na peniciliny, tak můžeme sáhnout po makrolidech (ve Vašem případě ne úplně šťasná volba) nebo po tabletových cefalosporinech I. nebo II. generace.

Bunny puella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 10:46

Právě marodím se zánětem průdušek, byla jsem u doktora, dohodli jsme se to zkusit bez ATB…

Pookie
Kecalka 232 příspěvků 01.11.14 10:49
@Bunny puella píše:
Právě marodím se zánětem průdušek, byla jsem u doktora, dohodli jsme se to zkusit bez ATB…

A čím léčíš sama? Čaje? Něco na vykašlávání? Já jedu průduškovy čaj, čaj na nachlazení a ambrobene.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 01.11.14 10:55

@Pookie akutní bronchitida je ve většině případů virová, tudíž se antibiotiky neléčí. To jen obvoďáci píší antibiotika na vše a všem a spousta lidí když nedostane antibitika tak mají pocit, že jsou nedostatečně léčení. Antibiotika bych dala jen u vysokého CRP, nebo u pacienta s jinými nemoci (chronická bronchitida např.). Navíc pokud máš na patře puchýřky tak to svědčí pro virozu. Kašel může přetrvávat u virozy i přes 2 týdny a stále to není důvod pro antibiotika. No a pokud máš alergii na penicilin tak duomox rozhodně neber, je to penicilinové antibiotikum. Nicméně ono je to s alergií na penicilin složité. Dřív se třeba neznala šestá dětská nemoc, dítě mělo teploty, dostalo antibiotika a pak se osypalo a svedlo se to na antibiotika. Takže spousta lidí udává alergii na penicilin a ve skutečnosti jí nemá. Dá se na to udělat i nějaký test, ale nevím jak moc je to dostupný.

Bunny puella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 10:56

@Pookie dostala jsem Codein, mažu se tymiánovou mastí (to mi příjde zcela bez účinku)a klasika čaje a klid no…

Doctus
Závislačka 4408 příspěvků 01.11.14 11:03

@Bunny puella
Kodein bude jen tlumit kašel prostřednictvím inhibice dechového centra.

Bohďula
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 01.11.14 11:05

Malý měl chycené průdušky, řešili jsme to sirupem..Anti­biotika nechci dokud to není akutní a dr. je stejného názoru. A sirup zabral a malý to má lepší. Spiropent se ten sirup jmenuje a chodit na čerstvý vzduch.

Pookie
Kecalka 232 příspěvků 01.11.14 11:06

@Doctus jojo mě ho doktorka chtěla dát na noc abych se prý vyspala a nedráždilo mě to

MartinaIrena
Extra třída :D 10585 příspěvků 01.11.14 11:35

@Pookie Já léčím lipovým čajem, česnekem, kysaným zelím a paprikou.
Po čaji se krásně vypotíš, můžeš s medem, aby Ti zahladil krk.
Dělám si silnou česnekovou polévku nebo pomazánku, působí jako přírodní ATB a desinfikuje. A papriku konzumuji čerstvou, stejně jako po soustech kysané zelí, zásadně čerstvé. Jsou to potraviny nadupané vitaminem C.

Chemii si šetřím na případy, že už je fakt zle - horečka 39°C apod.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 01.11.14 12:21

No, mam ted cerstvou zkusenost - kasel bez teplot, ale hrozne to ve mne bublalo, tak jsem sla po tydnu samolecby k doktorce, diagnoza akutni bronchitida, dala mi erdomed a na noc kodein, pak pridali prothazin a nakonec jsem stejne skoncila na antibiotikach, protoze uz jsem mela problemy dva tydny a navic jsem se strasne zadychavala, po par krocich jsem se musela zastavit, oprit a vydychat, nebyla jsem schopna ani pochovat dceru :? mela jsem augmentin a pridali mi k tomu i spiropent a to pomohlo

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 01.11.14 13:21

Já se bez antibiotik z bronchitídy nedostala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >