Začít jinde od nuly - nejistota

356
30.7.13 20:30

Začít jinde od nuly - nejistota

Chodím si sem pro radu už nějaký čas, tak vás, partnerky a manželky, poprosím ještě o takovou radu nebo názor…
Ve zkratce - jsem od 16 z domova, matku, by dneska za to, jak hezky vnímala rodičovství, asi zavřeli - jednoho dne, kdy mě odvezli po další rodičovské nadílce na ARO, jsem se domů už prostě nevrátila. Otec nefunkční odmala. OD těch 16 mám pořád 1-2 práce, vystudovala jsem s odřenýma ušima gympl, žila jak se dá, ale závislá zcela a jedině na sobě, snažila jsem se o nezávislost i v parnerských vztazích. Teď je mi 33, po roce samoty jsem poznala chlapa. Jsme spolu krátce, nicméně něco tak intenzivního jsem nepoznala. Jenže…Mám tu kde bydlet (byt tedy obecní, ale po letech žádné podnájmy a tak), mám dobrou práci v místě, jsem tu v podstatě spokojená, ale sama. Mám tu přátele, kteří jsou mojí jedinou rodinou - doslova. Můj přítel mi nabídl bydlení u něj, má dům, který tedy ještě doopravuje, zahradu pro mého psa, střechu nad hlavou pro mě, práci pro mě předjednanou ve firmě rodinného přítele…
Na jednu stranu jsem šťastná jak blecha a balila bych okamžitě, jen abych s ním mohla být (je to 100 km daleko, taky na vsi). Ale ta moje prokletá rodinná anamnéza… ne že bych byla nějaký škarohlíd nebo hned pesimistka, ale co bude, když to neklapne.
Byt tu mohu nějakou dobu držet, i když asi ne dlouho, o byty je zájem. Pustím po sedmi letech práci, která mě živila, nechám tu všecky ty lidi, odejdu do domu, ze kterého mi nepatří ani šroubek, budu spoléhat na to, že se mi bude líbit v práci a že mě taky uživí…
Možná to bude některé z vás připadat, že je to malicherné dilema…ale mě to trápí dnem i nocí od té nabídky k sestěhování. Mohu poprosit o Váš názor nebo nápad, jak se k tomu postavit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6755
30.7.13 20:34

Jak dlouho jste spolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
30.7.13 20:36

A když se nepřestěhuješ tak co na tu bude říkat partner? Myslím že na přestěhování stojí váš vztah ne? Dlouhodobě se to nedá takhle dojízdět 100 km. Takže se musíš rozhodnout jestli přítel a nový začátek. Nebo znovu sama ale na starém místě :nevim:

Když se ti práce nebude líbit tak si zkusíš najít jinou :nevim: to jsou věci které stejně nikdy dopředu nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.7.13 20:36

Právě, spolu jsme 3 měsíce…v podstatě několikrát do týdne, přítel jezdí jako servisák, tak se vždycky uthne a přijede na 1-2 dny. Já vím, že je to takové to prvotní zbláznění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
30.7.13 20:38
@roza007 píše:
Právě, spolu jsme 3 měsíce…v podstatě několikrát do týdne, přítel jezdí jako servisák, tak se vždycky uthne a přijede na 1-2 dny. Já vím, že je to takové to prvotní zbláznění…

Upřímně, po 3 měsíčním vztahu bych se nestěhovala. Ani se pořádně neznáte - i kdyby jste se viděli každý den tak mi to příjde málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
30.7.13 20:39
@roza007 píše:

Možná bych ještě chvilku vydržela a když bude všechno klapat jako do teď, tak bych nabídku brala. Barák a nová práce, to zní super. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.7.13 20:40

Samozřejmě, že mám pocit, že to stojí za to… jen mě to děsí, no, nezkusili jsme si žít spolu dva týdny nebo dýl, prostě buď rovnýma nohama nebo ne. Kvůli svojí práci nemohu dostat dlouhodobou dovču a on taky ne. Takže buď tu všecko nechat a odstěhovat se, nebo ne, já na žádný kompromis ještě nepřišla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14904
30.7.13 20:40

Po 3 měsících bych určitě mosty nepálila. Řekla bych mu, že je to na mne moc hrrrr a počkala si, až ho více poznám. Pokud tě má rád, tak to pochopí, také by asi po 3 měsíční známosti neoppuštěl bydlení a práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
30.7.13 20:41

Hm, to je těžké rozhodování. Tři měsíce není nic extra dlouhého, ale to neznamená, že to nemůže vyjít. Já osobně bych ještě chvilku počkala. Ale na druhou stranu „risk je zisk“. :nevim: Asi neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.7.13 20:43

Já právě netuším, jak se poznat „naostro“, když spolu nejsme nikdy v kuse dlouho..
Nabídku s nastěhování mám po měsíci, co jsme spolu - občas mě rýpne myšlenka, že se mu samo nechce pořád někam dojíždět ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
30.7.13 20:46

3 měsíce :think: to je docela málo, i když zase ani po 5 letech to nemusí klpanout :think:
kolik let je příteli? má děti je svobodný nebo rozvedený, nebo je bez závazků?

já byg navrhovala ješrě nějakou dobu spolu „jen chodit“ přestěhovat se snad můžeš i později až si třeba budeš jistější :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
30.7.13 20:46

Záleží na tom vztahu. Pokud je pevný, stabilní, věříš mu, znáš ho, pak bych neváhala, prostě byh věděla, věřila, že je to napořád…rodina dokáže člověka zničitm, ale taky motivovat, aby se minulost neopakovala. Napiš si seznam pro a proti, to je snadná volba :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.7.13 20:49

Moc díky všem za postřehy a názory - já cítím, že je to brzy. Jenže „chvilku počkat“ taky není extra časový údaj.
Přítel se ptá, co a jak, v podstatě o tom mluvíme často, co by bylo třeba zajistit a tak…ve mě prostě hlodá to, že když se na měsíce nebo za rok ukáže, že jsme zralí se pozabíjet, nemám se kam vrátit. Většina má pro takový případ nouzového přistání alespon jednoho z rodičů, sourozence a tak. Já budu teď i potom znovu začínat od té nuly. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.7.13 20:51

Mě 33, jemu 35, oba bez dětí, já s loveckým psem na krku.:D Jsem partie jak blázen… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
30.7.13 20:52

Ja bych do toho sla :palec: Bud to klapne nebo ne. Vratis se preci muzes vzdycky ne? ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama