Začít s kojencem chodit plavat, když je zima?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:00
Začít s kojencem chodit plavat, když je zima?

Zdravím, chtěla bych jít ted o víkendu s malým na bazén, je mu 11.měsíců. Na bazéně jsme ještě nikdy nebyli a tak mě zajímá není to hloupý jít s ním ted když venku je zima? Všichni mi říkají, aby mi pak neonemocněl :nevim:.Přijedeme autem a po bazéně zustaneme chvili ve vestibulu, napapáme se a tatínek zahřeje auto. :think: Tak si myslím, že by žádná nemoc hrozit nemusela a víc jak hodinu tam nebudem.Taky by mě zajímalo jaký plinky do vody jsou nejlepší?

Reakce:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 106 inzerátů 28.02.17 10:07

My kupujeme jednorázové do vody v DM, tu jejich značku, chodíme plavat, ale do dětského bazénu, který má 29-30 stupňů, do normálního bych takto malé dítě asi nebrala, po bazénu je dobrá sauna nebo hodně dlouhá teplá sprcha… chvilku počkat v šatnách nebo ve vestibulu, nebrat ho hned ven…

stinga
Závislačka 4220 příspěvků 6 inzerátů 28.02.17 10:10

Když je venku zima? Včera bylo + 13 :mrgreen: Já jsem s malou začala chodit na vaničky v lednu, když bývalo - 13, měla 2,5 měsíců. Prospívá jí to a nemocná není. Však dítě osušíš, nezapomeň olejíček, oblečeš a přejdeš do auta :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 10:12

A nevadí, že je to veřejný bazén? Samozřejme že bude v detské části :D

andelinka1
Kecalka 134 příspěvků 28.02.17 10:19

Záleží na teplotě vody, takhle malé děti potřebují kolem těch 30 stupňů. Potom po oblečení zůstat vevnitř minimálně 20 minut, i když jdete do auta.

Russet
Extra třída :D 11749 příspěvků 28.02.17 10:21
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych jít ted o víkendu s malým na bazén, je mu 11.měsíců. Na bazéně jsme ještě nikdy nebyli a tak mě zajímá není to hloupý jít s ním ted když venku je zima? Všichni mi říkají, aby mi pak neonemocněl :nevim:.Přijedeme autem a po bazéně zustaneme chvili ve vestibulu, napapáme se a tatínek zahřeje auto. :think: Tak si myslím, že by žádná nemoc hrozit nemusela a víc jak hodinu tam nebudem.Taky by mě zajímalo jaký plinky do vody jsou nejlepší?

U nás je nejbližší veřejný bazén pro děti od jednoho roku. Jinak chodíme na plavání od synových 9 měsíců. Začali jsme od podzimu. Voda tam je teplejší než ve veřejném a můžeme i do sauny. Pak je doporučeno cca 1/2 hodiny zůstat ještě nahoře v herně. V zimě i víc. Syn z důvodu nemoci vynechal asi dvakrát (jedeme už asi 5. kurz). Rozhodně nebyl víc nemocný než ostatní děti.

jary1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 28.02.17 10:22
@Anonymní píše:
A nevadí, že je to veřejný bazén? Samozřejme že bude v detské části :D

Ja jsem s malou začala chodit do bazénu, když jí bylo 5 měsíců. Nejdřív měla jednorázové plavky a později jsem koupila neoprenové. Pozor ne všechny bezedný pouští děti mladší 1 roku a v jednorázových plavkách. Zjisti si to předem.
Jo a proč anonym? Je to tajné, že se chcete jít vykoupat? :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 11749 příspěvků 28.02.17 10:25

Plínky mam vyzkoušené jen Little swimmers od Huggies, ale prý jsou dobré i z DM. Na plavání s miminy nosí neoprénové kalhotkové plavky.

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 28.02.17 10:43

Nebála bych se toho. Dítě pak pomalu oblíkat, ať se nezapotí, jak píšeš, počkat ve vestibulu a bude to OK. To vhřívání auta se mi zdá až zbytečné. Když nemáš garáž, jdeš tak do auta denně. A 11 měsíční není až tak malé. A my teda plínky nikdy nepoužívaly. Je to blbost. Daleko hygieničtější a praktičtější jsou plavky.

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 28.02.17 10:44
@jary1 píše:
Ja jsem s malou začala chodit do bazénu, když jí bylo 5 měsíců. Nejdřív měla jednorázové plavky a později jsem koupila neoprenové. Pozor ne všechny bezedný pouští děti mladší 1 roku a v jednorázových plavkách. Zjisti si to předem.
Jo a proč anonym? Je to tajné, že se chcete jít vykoupat? :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26513 příspěvků 28.02.17 11:19

Ve veřejných bazénech bývá na kojence studená voda, jinak problém nevidím, ani co se týče hygieny. Plenky do vody jsme měly vždy z DM, nikdy nezklamaly.

nani77
Kecalka 411 příspěvků 28.02.17 11:45

No, zima venku už není, toho bych se nebála, ale:

• záleží, jak je teplá voda. Pokud prcek není zvyklý, je lepší, aby byla kolem těch 32°C, jako je ve spec. bazénech na dětské plavání. Je-li chladnější, tak zkrátit pobyt ve vodě. Děti lehce prostydnou.
  • hodina je moc, prckovi stačí 30 minut aktivit ve vodě a je unavený (nezapomeň se se sprchujete předtím i potom, to také zabere čas).
  • je dobré, aby v zázemí bazénu byl aspoň přebalovák a ve sprchách něco, kam si dítě na chvilku odložíš, až se sama budeš sprchovat (na zem bych ho ve veřejném bazénu nepokládala. Často bývají pěnové podložky nebo ohrádka). Prcka musíš pořádně usušit, nezapomeň na ouška, namazat, potom zůstat v zázemí bazénu, dokud mu neoschnou vlásky, případně vysušit trochu fénem. Čepice pak na ven je samozřejmost.
  • přímo na bazénu si předem telefonicky ověř, zda tam můžeš vzít dítě s jednorázovou plavací plenkou. Někde to nejde. Ani pro dítě to není příjemné, nacucá se to hned vodou a je to strašně těžké a objemné, omezuje v pohybu a táhne dolů. Nejlepší jsou plavečky-kalhotky.
  • koukni na net na nějaké plavací kurzy na videa, abys viděla, co se s dětmi dá dělat. Hodně se tím zabývá i paní Kiedroňová. Pokud prcek není zvyklý na polévání hlavičky na signál, tak ho nepotápějte, aby se vody nezačal bát.

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 28.02.17 14:43

Já si myslím, že to není špatný nápad. Já zítra začínám kurz plavání s kojenci se svým 7m synem a neřeším jestli je nebo není venku zima. Prostě ho pořádně usuším, po bazéně s ním chvilku zůstanu ve vestibulu nebo v herničce a pak šup do auta a domů. Jen bych si zjistila jak je to s tou jednorázovou plavací plínkou a teplotou vody.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >