Začít s příkrmy? Budíme se v noci z hladu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 14:58
Zacit s prikrmy? Budime se v noci z hladu?

Ahoj holky je to toho tady spousta ale nikde nevydim muj pripad Za dva tydny je Nam 5mesicu chlapecek a mame 7.7kg od narozeni bohuzel na Um pijeme kazdy 3hodiny Beba pre(nevim jestli to v cr znate) 110ml 3 a pul odmerky Co jsem se nacetla tak v tomhle veku piji miminka o hodne vic malej si zacne ale opravdu o mlicko rikat tak za ty 2,5pul hodky 3hodky mam mu zvysit neni to Malo? protoze se Mi I v noci budi 2krat a kdy mam zacit s prikrmovanim Co rikate na kasi pred spanim dekuji holky za rady :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6757 příspěvků 03.10.18 15:04

Tak hlavně, bych se zamyslela nad opodstatněním toho množného čísla :think: Tohle mě prostě irituje.
Příkrm můžeš zkusit. V ČR se začíná jednodruhovou zeleninou. Ad mlíko - zkus mu udělat víc a uvidíš zda to vypije. Každopádně, že se budí 2× v noci v necelých 5ti měsících je dle mého normál a nic nestandardního. Ne každé miminko spí celou noc.
Já jsem kaše dávala chvíli. Jednou z toho byla probrečená noc… Kaše se spíš dávají na ráno, jsou dost těžké na noc. Ale někomu to nevadí a spí dítko pak líp. Každopádně není to pravidlo…

Hadumi
Extra třída :D 13574 příspěvků 03.10.18 15:15

Když jsem začala s kaší před spaním, tak se mi z nočního spáče stalo dítě, co bylo pořád vzhůru. Tak dávám kaši ráno. Tak mu dej víc UM.

lootseek
Stálice 78 příspěvků 03.10.18 15:35

Dceři jsou 3 měsíce, pije 150ml ne po třech, ale po 4 hodinách. Někdy vypije vše a dala by si ještě, někdy si dá třeba jen 90ml. Budí se mi většinou taky, ale zpravidla jen jednou. Váží 6 kilo na 63cm, což je dle lékaře akorát. Zkusila bych postupně zvýšit dávku a snížit frekvenci krmení. Nám to pomohlo.

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 19:50

Diky holky tak ja to vyzkousim zvysim davku a budu davat po 4hodinach

lootseek
Stálice 78 příspěvků 03.10.18 19:58

Samozřejmě příkrm po poradě s pediatrem můžeš asi pak zařadit taky. U nás se zpravidla doporučuje pozvolna od ukončeného čtvrtého měsíce (pokud je dítě na umělé výživě).

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 20:09

Skousela jsem mrkvicku ale nesnedl vubec nic mam zkusit spis ovoce?? Dekuji

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 20:10

Doktorka Mi rekla ze kasi pry davat nemam ze akorat bude tlusty

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 6757 příspěvků 03.10.18 20:44

@Klaudie08 zavadi se zelenina, maso, ovoce az pak. Je sladke, tak tohim vetsinou chutna. Aby se Ti nestalo ze pak nebude jist maso-zeleninu. Ovoce ale problem co mu dat vecer neresi. Navic jsou to cukry, doporucuje se dopoledne…
Kase na rano taky proto, ze si s tim telo v aktivite poradi lip a neuklada do zasob jako prave na noc.
U takhle maleho miminka bych zkusila zvysit vecerni davku mlika. Nejdriv obed jako prikrm, pak svaciny, az na konec je vecere…

Uživatel je onlineTwixinka
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 03.10.18 20:52

U dcerky jsem začínala kaší na noc a to na radu doktorky, ptže se mi v noci často budila, nakonec to byly zoubky, ale i tak měla kaše skvělý účinek, že se malá vzbudila jen jednou a to kolem páté, nakojila jsem a spala až do osmi :) pak jsme postupně přidávali další příkrmy - oběd, dopolední svačinu a nakonec odpolední svačinu .. a že dítě z počátku téměř nic nesní je úplně normální ;) já jsem si třeba říkala, když jsme začínali s obědem, že malá nikdy nebude jíst celý oběd a během pár týdnů si zvykla, ono to chce trpělivost :kytka:

Makito
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 03.10.18 20:55

@Klaudie08 ovoce rozhodně ne, zkusit dávat asi 4 dny mrkvičku, pak brambor s mrkvičkou, cuketu, kedlubnu, … Ze začátku jen jednu, dvě lžičky, malý si zvykne. A pak dopít mlékem. Po každém soustu, dát lžičku čaje, či vody. Než budeš přikrmovat ve větších dávkách, tak můžeš zvýšit množství mléka.
Pak se do zeleniny přidává maso a nakonec se dává ovoce nepřislazené.

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 21:17

@iwa83 moc dekuji vyzkousim

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 21:28

@Makito moc pekne ste Mi to napsala dekuji a proc pak davat po kazdem soustu lzicku vody?

Makito
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 03.10.18 21:39

@Klaudie08 aby to hezky strávil a zvykl si zapíjet jídlo.

Maky K.
Povídálka 30 příspěvků 08.11.18 07:10

Ahojky všichni, začali jsme také s příkrmy, ale jsem zoufalá z toho, že malý vůbec nechce pít čaj ani vodu. Je krmeny UM a když dáme příkrm, tak mléko nechce hned, až tak za hodinku. Tak oceňuji nápad, podávat vodu lžičkou po každém soustu :D snad se pít naučí. A myslíte si, že už mu mám zkusit koupit i nějaký ucici hrneček? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >