Reklama

Začít s příkrmy? Budíme se v noci z hladu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 14:58
Zacit s prikrmy? Budime se v noci z hladu?

Ahoj holky je to toho tady spousta ale nikde nevydim muj pripad Za dva tydny je Nam 5mesicu chlapecek a mame 7.7kg od narozeni bohuzel na Um pijeme kazdy 3hodiny Beba pre(nevim jestli to v cr znate) 110ml 3 a pul odmerky Co jsem se nacetla tak v tomhle veku piji miminka o hodne vic malej si zacne ale opravdu o mlicko rikat tak za ty 2,5pul hodky 3hodky mam mu zvysit neni to Malo? protoze se Mi I v noci budi 2krat a kdy mam zacit s prikrmovanim Co rikate na kasi pred spanim dekuji holky za rady :srdce: :srdce:

Reklama

Reakce:

iwa83
Kelišová 6359 příspěvků 03.10.18 15:04

Tak hlavně, bych se zamyslela nad opodstatněním toho množného čísla :think: Tohle mě prostě irituje.
Příkrm můžeš zkusit. V ČR se začíná jednodruhovou zeleninou. Ad mlíko - zkus mu udělat víc a uvidíš zda to vypije. Každopádně, že se budí 2× v noci v necelých 5ti měsících je dle mého normál a nic nestandardního. Ne každé miminko spí celou noc.
Já jsem kaše dávala chvíli. Jednou z toho byla probrečená noc… Kaše se spíš dávají na ráno, jsou dost těžké na noc. Ale někomu to nevadí a spí dítko pak líp. Každopádně není to pravidlo…

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 03.10.18 15:15

Když jsem začala s kaší před spaním, tak se mi z nočního spáče stalo dítě, co bylo pořád vzhůru. Tak dávám kaši ráno. Tak mu dej víc UM.

lootseek
Stálice 62 příspěvků 03.10.18 15:35

Dceři jsou 3 měsíce, pije 150ml ne po třech, ale po 4 hodinách. Někdy vypije vše a dala by si ještě, někdy si dá třeba jen 90ml. Budí se mi většinou taky, ale zpravidla jen jednou. Váží 6 kilo na 63cm, což je dle lékaře akorát. Zkusila bych postupně zvýšit dávku a snížit frekvenci krmení. Nám to pomohlo.

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 19:50

Diky holky tak ja to vyzkousim zvysim davku a budu davat po 4hodinach

lootseek
Stálice 62 příspěvků 03.10.18 19:58

Samozřejmě příkrm po poradě s pediatrem můžeš asi pak zařadit taky. U nás se zpravidla doporučuje pozvolna od ukončeného čtvrtého měsíce (pokud je dítě na umělé výživě).

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 20:09

Skousela jsem mrkvicku ale nesnedl vubec nic mam zkusit spis ovoce?? Dekuji

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 20:10

Doktorka Mi rekla ze kasi pry davat nemam ze akorat bude tlusty

iwa83
Kelišová 6359 příspěvků 03.10.18 20:44

@Klaudie08 zavadi se zelenina, maso, ovoce az pak. Je sladke, tak tohim vetsinou chutna. Aby se Ti nestalo ze pak nebude jist maso-zeleninu. Ovoce ale problem co mu dat vecer neresi. Navic jsou to cukry, doporucuje se dopoledne…
Kase na rano taky proto, ze si s tim telo v aktivite poradi lip a neuklada do zasob jako prave na noc.
U takhle maleho miminka bych zkusila zvysit vecerni davku mlika. Nejdriv obed jako prikrm, pak svaciny, az na konec je vecere…

Twixinka
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 4 inzeráty 03.10.18 20:52

U dcerky jsem začínala kaší na noc a to na radu doktorky, ptže se mi v noci často budila, nakonec to byly zoubky, ale i tak měla kaše skvělý účinek, že se malá vzbudila jen jednou a to kolem páté, nakojila jsem a spala až do osmi :) pak jsme postupně přidávali další příkrmy - oběd, dopolední svačinu a nakonec odpolední svačinu .. a že dítě z počátku téměř nic nesní je úplně normální ;) já jsem si třeba říkala, když jsme začínali s obědem, že malá nikdy nebude jíst celý oběd a během pár týdnů si zvykla, ono to chce trpělivost :kytka:

Makito
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 03.10.18 20:55

@Klaudie08 ovoce rozhodně ne, zkusit dávat asi 4 dny mrkvičku, pak brambor s mrkvičkou, cuketu, kedlubnu, … Ze začátku jen jednu, dvě lžičky, malý si zvykne. A pak dopít mlékem. Po každém soustu, dát lžičku čaje, či vody. Než budeš přikrmovat ve větších dávkách, tak můžeš zvýšit množství mléka.
Pak se do zeleniny přidává maso a nakonec se dává ovoce nepřislazené.

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 21:17

@iwa83 moc dekuji vyzkousim

Klaudie08
Povídálka 14 příspěvků 03.10.18 21:28

@Makito moc pekne ste Mi to napsala dekuji a proc pak davat po kazdem soustu lzicku vody?

Makito
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 03.10.18 21:39

@Klaudie08 aby to hezky strávil a zvykl si zapíjet jídlo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >