Zácpa a hemoroidy v těhotenství

423
1.6.16 12:02

Zácpa a hemoroidy v těhotenství

I před otěhotníním jsem měla problém se zácpou a hemoroidy. Chtěla bych vědět jestli hemoroidy souvisí se zácpou a jak se jich zbavit. Po prvním porodu jsem dostala prášky na hemoroidy, ale bohužel si nepamatuji název. Poradíte něco osvědčeného jak se jich zbavit v těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15533
1.6.16 12:05

@pufik20 zbavit nevím, ale zhoršení zabrání detralex - na předpis ;) mám s nimi problém od prvního těhotenství a budu to řešit operativně po dalším porodu. Jinak ano, zácpa je jeden z faktoru, které je vyvolají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33060
1.6.16 13:07

Zbavit v těhotenství asi nejde..stejně by se ti při porodu udělali znova..mě teda nezabrali žádné prášky ani mastičky..jelikož mám odrozeno, počítám že asi jednině chir. odstranění..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
1.6.16 20:33

@smurfka Právě, že při prvním porodu se mi hodně zhoršily a trpěla jsem jak zvíře, proto bych tomu chtěla předejít před druhým porodem nebo alespoň zmírnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33060
1.6.16 20:38

@pufik20 ono tim porodem to stejne pujde zase ven..nevim jestli ten detralex muzou tehotny a kojici, me teda moc nepomohl..hemagel procto pry pomaha kamosce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
1.6.16 22:10

V tehotenstve sa mi to tiež poriadne zhoršilo. Trpela som neustále zápchou. Pomáhali mi procto-glyvenol a faktu mastičky. Na zápchu som si zase dávala glycerínové čípky, aby som netrpela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
18.6.16 19:20

Ahoj maminky…ja mela v 4 mesici takovou zacpu ze me odvezla rychla do spitalu..v zivote jsem nezazila takovou bolest bricha :,( jelikoz cekam prvni miminko myslela jsem ze se neco deje a ja potratim…ve spitale mi udelali klistyr a bylo po bolesti..takze papam jablicka..obcas piju vlakninu a hodne piju..kdyz uz se stane ze 1-2 nic tak si vezmu glycerinovy cipek ktery vzdy zabere..v lekarne se pohybuje kolem 70 kc..takze preji vsem nastavajicim maminkam aby vse bylo v poradku :*a s tema hemeroidama…snad se to po porodu srovna…preji krasne tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.18 16:56

Ahoj, jsem 23tt a asi před týdnem se mi udělal vnější hemoroid. Začala jsem poctivě mazat faktu mastí a místo, aby se začal zmenšovat, tak se zvětšil a vylezl ještě jeden :pocitac: zároveň mám teda asi vnitřní, občas mám krev ve stolici a poslední dobou mám celkem velkou obtíž vytlačit stolici :oops: koupila jsem si generikum detralexu, dál mažu faktu mastí, prokládám dubovou kůrou a ještě jsem si sehnala čípky hemagel-procto. Za jak dlouho by to mohlo zabrat? Za týden jdu na kontrolu na gynekologii, můžu to řešit s gynekologem? Můžu jít rovnou bez objednání na chirurgii nebo musím sehnat proktologickou poradnu? Můžou s tím v těhotenství vůbec dělat něco víc než jen konzervativní léčbu? Jsem z toho vážně nešťastná, nejde mi se pořádně vyprázdnit, začíná to bolet a ještě dlouhý čas do porodu přede mnou. Děkuji a z pochopitelných důvodů anonym prosím

• Nahlásit
  • Citovat
15533
20.6.18 16:59

V těhotenství te na proktologii ani nevysetri. Takže konzervativní léčba az do porodu, pij lactulosu, trochu to uleví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.18 17:02

@Tichošlápek laktulózu nemůžu, obsahuje laktózu a já mám silnou intoleranci. Stolici mám pravidelnou, ale díky těm problémům je velice náročné se vyprázdnit :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.6.18 17:41

Nechci strašit, ale porodem se to pak může ještě zhoršit a vylézt ven. Po porodu se mi to naštěstí za nějakou dobu samo spravilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Nmdl
20.6.18 17:50

Rozpustná vláknina, Detralex a hodně hodně vody. Ono v těhotenství ti s tím stejně žádný lékař nic nevyvede, počítej s tím, že pokud bude rodit přirozeně je dost pravděpodobné, že se to ještě zhorší.
Dobrá je Faktu rektální mast, ale nejsem si jistá, jestli se může užívat v těhotenství. To samé platí i mytí zadku v hypermanganu, opět by ses musela informovat u gynekologa, zda smíš. Teoreticky by to nemělo plodu nijak uškodit, ale lepší je se přeptat. Dubová kúra je takové šetrnější řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.6.18 18:00

@Nmdl faktu mast už používám, detralex mám volně prodejné generikum, včera jsem ho teprv začala brát, tak to snad brzo zabere

V prvním těhotenství mi vylezly až při porodu, tak mě to ted dost nemile překvapilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama