Zácpa a kolika u miminka na UM+MM

18.2.20 12:09

Zácpa a kolika u miminka na UM+MM

Zdravím,
rada bych se tu poradila s ostatními maminkami. Mám 8mitydenniho chlapečka, který je od narození na kombinaci UM a MM (v poměru cca 2/3 UM a 1/3 MM). Od porodnice ho trápí větry a má problémy se zácpou. V porodnici nejprve dostal Nutrilon Profutura, který ho zabetonoval a kakal formování hnědé tvrde bobky. Pak ho rozredili dárcovských MM a postupně převedli na Bebu Comfort. S tím jsme odcházeli domu. Doma jsem se 6 týdnu zkoušela rozkojit, ale dam maximálně 50ml (spis ale běžné tak 30ml) MM na jedno kojeni. Na Bebe opět ucpaný. Zkoušeli jsme Sunar AR a Comfort, ale opět zácpa a navíc hrozně nafouklý stále tlačil. V obou dvou případech kakani pouze přes rektální rourku. Pak jsme dali Nutrilon Comfort - už lepsi, ale porat takový ucpaný (stolice tak ob den, někdy i každý den, ale zvládl to vylákat sam)a začaly koliky. Teď jsem se rozhodla vyzkoušet Hipp Comfort, ale vypadá to, ze se zlepšily kolíky, ale zhoršila zácpa. Dávám ještě BioGaiu a Espumisan. Jediné, co ho spolehlivé “protahne” je mé MM, ale toho je strašně málo. Plné kojeni jsem vzdala- při vysazeni dokrmu malý strašně plakal, ležet s nim na prsu v posteli cely den a non stop kojit také nemůžu - mám doma ještě 3,5 letou holčičku. Mate někdo nějaký tip na UM, které pomuze na zacpu anebo nějaké kapky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.2.20 12:55

@Jezinka89 dobrý den, zkuste Bebu sensitive. Měli jsme to podobně a s bolenim bříška je bojovali půl roku. Dávala jsem kapky Biopron a střídala Espumisan a Balonix med. A hodně nám pomohli i masáže a nahřívání bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 13:35
@netopyrek26 píše:
@Jezinka89 dobrý den, zkuste Bebu sensitive. Měli jsme to podobně a s bolenim bříška je bojovali půl roku. Dávala jsem kapky Biopron a střídala Espumisan a Balonix med. A hodně nám pomohli i masáže a nahřívání bříška.

No u nás se ta situace teď s tím Hippem zlepšila, ale vyvstal další problém. Malý je kus chlapa a pije toho Hippu Comfort velké dávky- přijde mi, ze ho to moc nezasyti. Zkusila jsem dat normalni Hipp Combiotik a do druhého dne opět ucpaný. Podařilo se vám z té Beby sensitive přejít třeba v tom půl roce na normalni mleko (bez nenastepene bílkoviny)? Uvazuju ještě o Hippu Combiotik HA. Nejsme sice alergičtí, ale je taky nastepeny, tak třeba z nej Prcek nebude tak ucpany, no nevim. Porat teda kojim, ale je to hrůza. Sotva maleho sundam z prsa po půl hodině už rve, ze má hlad. Momentálně potřebuje tak 130ml na dávku a já dam MM tak 30ml…přijde mi, ze už to nemá smysl. Navíc se malý na tom Hippu rozkadil a kádí už každý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 14:31

@Jezinka89 Dobrý den, teď přemýšlím jak dlouho jsme Bebu sensitive dávali :thinking: ale od 10.mesice už jsme určitě dávali Bebu comfort 2 a úplně v pohodě to snášel. Syn teda na zácpu netrpěl a prdíky na tom šestém měsíci ustali tím jak se začal hýbat. Tak pokud máte s tím kojením opravdu takový problémy a máte ho málo tak bych asi uvažovala o odstavu a dávala jen UM…nebo se poraďte s pediatrem.
Já teda první měsíc měla kombinaci UM a MM, syn že začátku nepřibiral ale po plném rozkojeni jsem plně kojila jen 4 měsíce pak už toho mléka bylo málo a na půl roce jsme přešli jen na UM plus příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
6.3.20 13:35

Nam se tohle podarilo překonat s mlekem Bebivita. Ale meli jeste starou recepturu. Nevim, jak by to bylo ted. Take vysadit Vigantol a misto nej jsem davala Vitamin D od Terezie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 14:19
@kolka01 píše:
Nam se tohle podarilo překonat s mlekem Bebivita. Ale meli jeste starou recepturu. Nevim, jak by to bylo ted. Take vysadit Vigantol a misto nej jsem davala Vitamin D od Terezie.

Já mu prave dávám BioGaiu s Vít D, takže vigantol už k tomu nedávám. Premyslela jsem i o tom jestli nezkusili Naše mleko z koziho mleka, ale nechci mu to stále měnit. Na profily jsme zkusili na doporučení tady v diskuzi Balonix med a ten je fajn, vyhovuje lépe, než Espumisan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.20 20:33

Já doporučuji určitě um Naše mléko od firmy Goldim. Je to um z plnotučného kozího mléka. Je lépe stravitelné :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama