Zácpa a plynatost na začátku těhotenství

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 09:54

Zácpa a plynatost na začátku těhotenství

Krásný den, omlouvám se za anonym, ale téma je dost nepříjemné, tak snad pochopíte..
Jsem na začátku 8tt a trpím na menší zácpu, chodím tak jednou za tři dny a vždy jen trochu, jinak jsem chodila pravidelně jednou denně. K tomu mě navíc ale trápí plynatost, hlavně to, že silně zapáchá, takový problém jsem mívala tak den - dva před MS, teď je to celou dobu. Je to celkem hodně nepříjemné, předpokládám, že ten zápach je způsobený buď hormony nebo nedostatečným vyprázdněním střeva. Denně užívám lžičku Psyllia, beru probiotika (Bio-kult) a snažím se každý den zařadit aspoň hrnek kefíru.
Nemáte někdo prosím podobnou zkušenost a jestli vůbec existuje něco, co by aspoň trochu pomohlo? :(
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2471
6.7.22 10:01

Zácpa i plynatost je v začátku těhotenství normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
6.7.22 10:01

Zkus tenhle sirup.Me to pomahalo ale byl to děs…zácpu pak vystřídal průjem. A ted se da říct, že je to už ok ale ja uz jsem u konce. Neboj pak to přejde :hug: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
6.7.22 10:11

Souhlasím, zkus lactulosu, v těhotenství ji můžeš. Každopádně je to normální a přejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
6.7.22 11:22

Na zácpu Zaječická hořká - je to minerálka. Bohužel mi o ní lékařka řekla až na poradně asi 3 týdny před porodem. Kdybych to věděla dřív, ušetřila bych si docela velké problémy a šílené hemoroidy.
Na mě nefungovalo nic, a když nic tak nic. Lactulosa, kefíry, švestky, kapky přírodní, litry vody, pila jsem ze zoufalství olivový olej, nic. I když jsem tohle všechno smíchala, nic. Zácpa jak blázen. A postupem těhotenství to bylo horší a horší. Zaječická hořká mi jediná pomohla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
6.7.22 16:25

@Mutlice já propadla kouzlu Šaratice, denně 1 dcl ohřát v mikrovlnce na lačno a úspěch zaručen. Pila jsem, jedla ovoce a zeleninu po kolech, hýbala se ale Šaratice byla můj objev století :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
6.7.22 17:23

@Anais Brno ona ta Saratice bude podobna :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu