Zácpa a průjem zároveň?

Anonymní
28.5.20 13:55

Zácpa a průjem zároveň?

Holky včera nám s malým zacalo být špatně. Malej si stěžoval že ho bolí bříško ale vždy se vykadí, má průjem a je mu lépe. Dala jsem mu léky na průjem a je v pohodě. Ale u mě je to nějaký divný. Mám šílený křeče v břiše ale jen sem tam. Chvílema mě břicho ani nebolí. Mám průjem, stolice skoro vodová ale co mě děsí že to jde strašně blbě ven a je toho vždy jen trochu. Žádné léky jsem si zatím nebrala. K doktorovi zajdu zítra pokud se to nezlepší. Není mi tak zle ale vždy než jdu na záchod tak mě chytne křeč do břicha. Bolí mě žaludek a trochu na pravé straně břicha při zmáčknutí. Fakt mi jen přijde divný jak obtížné je pro mě vytlačit vodu.. jako by střeva vůbec nepracovala a musela jsem to tlačit fakt jen já silou.. nevíte o co jde? Anonym snad pochopitelný.. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17921
28.5.20 14:17

Tipuju že jste někde chytli nějakou střevní virozu. Hodně pijte, pokud jíst, tak snadno stravitelné věci jako je rýže, vařené brambory, zcela libové maso a podobně.

Užívat živočišné uhlí.

když se to do tří dnů nebude lepšit, zajít k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32531
28.5.20 14:20

@Ou nemusí to být jen střevní viroza. Někomu se třeba koronavirus projevuje střevní i problémy. Doktorce bych nejdřív zavolala než se tam pozenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 15:00

@Ou to si myslím také. Ale spíš se bojím toho jak mi nejde pořádně jít na záchod. Vždy jen trochu ale přitom je to vodové. Většinou když je průjem tak to nejde vůbec v sobě udržet a já to musím ze sebe tlačit jak kdybych měla zácpu. :(

• Citovat
  • Nahlásit
62
28.5.20 15:14

Trochu mi to připomíná syndrom dráždivého tračníku. Nemáte ve stolici i hlen?
Jedná se o špatný pohyb střev, často bývá způsobeny stresem nebo prodelanim střevní virozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17921
28.5.20 15:51
@lenkadudek píše:
Trochu mi to připomíná syndrom dráždivého tračníku. Nemáte ve stolici i hlen?
Jedná se o špatný pohyb střev, často bývá způsobeny stresem nebo prodelanim střevní virozy.

mají to společně se synem a začalo to společně, bude to něco nakažlivého - může být i z nějakého jídla.

jinak samozřejmě - nejdřív lékaři zavolat. @vokishka má pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
28.5.20 18:57

Pokud to máte oba dva, jedná se o střevní infekci, nejčastěji virovou, pokud tam není krev, nemá to zelenou barvu a nejste dehydratovaní, nemá smysl chodit k lékaři, teprve pokud by to trvalo déle jak 4 dny nebo se stav výrazně zhoršoval, tak potom ano. Zatím stačí dieta, hodně tekutin, při zvracení i studenou Coca colu po lzickach, určitě nasadit probiotika a k tomu živočišné uhlí nebo smectu - oboje na sebe váže toxiny a staví průjem, lze přidat i endiaron. Křeče v břiše předcházející stolici jsou při střevní viroze normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat