Zácpa a rektální rourka

242
5.6.13 17:33

zácpa a rektalni rourka

Holky prosím Vás máte někdo zkušenost? Mám strach, že si naše holčíčka na ní zvykla. Má dva a půl mesice, pouzivali jsme ji na prdiky. Třeba i 3× denně. Maličká hodně trpěla a nepomohlo nic jiného. Ted jsme tyden na UM a mala ma zacpu, bez RR se mi nevykaka. Prdí sama, ale nekaká. Kdyz jsem ji trubicku nedala, po jednom dni nekakani mi odmitala jist (asi mela plne streva) rvala u toho.. kdyz jsem ji dala rourku, vykakala se a ihned bastila. Myslite ze se to casem upravi a bude kakat sama? Třeba po příkrmech? Jinak nahříváme, cvičíme, máme sabík, probiotika… Hovnousky ma o dost tužší než kdyz byla na MM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6177
5.6.13 17:40

@Elen.G Nás zabednil právě sabík - přestala jsem včera dávat po téměř 14-ti dnech a dnes opět kaká sám. Rektální rourku jsem právě taky používala a teď už snad nebude potřeba.
Anebo zkusit změnit UM - ale v tom já se nevyznám, kojíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4784
5.6.13 18:23

@Elen.G Musí si na UM bříško zvyknout…většinou se říká alespoň 14 dní, malýmu sedlo až 3.mlíko v kombinaci s laktobacilama a sabíkem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
5.6.13 18:31

Tak na toto téma bych mohla napsat román. My jsme rektální rourku používaly do osmi měsíců!!! Naše malá nám prostě nekakala. Byly to slzy její i naše. Byl to jeden velký horor. Trpěla velkým nadýmáním k tomu, takže proplakané noci. Vše se upravilo s pohybem a příkrmy a hlavně s tím, když jsme objevili alergii na BKM (po hospitalizaci, kde ji testovali). Obyčejně je při této alergii průjem, my trpěly opakem. Tím ti nechci napsat, že máte alergii, to nejspíš ne, ale že to může trvat dlouho a zvyknutí na rektální rourku bych se nebála. My ji používaly x-krát denně do osmi měsíců!!! Pak když jsem viděla, že se učí hezky tlačit a snaží se, tak jsem to riskla a nechala to. Po dvou dnech se vykakala a od té doby je to dobré. Teď máme opačný problém..už druhý měsíc průjem :roll: Přeji pevné nervy a rourky se neboj. Když to malé pomůže…Pomohla nám švestková šťáva naředěná vodou. A taky to může dělat určitá UM. Nás např. totálně zabetonovala Beba…Každému miminku sedí něco jiného..Jestli jsi na začátku UM, tak vyčkej. Bříško si opravdu zvyká…a zvyká si dlouho. Taky dávej lactobacily. Nejlepší je biogaia (ale drahá :roll: )…Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
5.6.13 18:38

@Elen.G Může to být tím UM, někdy trvá, než si na to miminko zvykne. Nebo jí nesedlo a budeš muset vyzkoušet jiné značky. Rektální rourky se neboj, já vím, že je hodně názorů proti, ale je to věc, která jí pomůže. Dle mého názoru lepší, než když ji necháš trápit se bolením. A rozhodně se naučí kakat sama, osobně neznám nikoho, komu by to zůstalo a musel kakat přes rourku dodnes :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
5.6.13 18:45

@Elen.G taky jsme si s rourkou užili hooooodně-malej se bez ní nevykakal až do 7 měsíců! Měla jsem z toho výčitky, doktorka nadávala, že si na to zvyknul a už se sám nenaučí, ale nic nám prostě na zácpu nezabíralo…takže lepší než dítko nechat trápit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
5.6.13 19:57

Maminky moc vám děkuju za povzbuzení…Měla jsem výčitky. Máme sunar nutradefence a má ho už 3 týdny, ale prvních 14 dní jsem k tomu ještě alespon trochu odstrikavala a davala jsem ji i MM. Ted už ale bohužel MM nemám. Já ji teda budu jeste pomahat rourkou na to kakání. Taky si říkám, že pohybem se to pak upraví. Když ji vidím jak má v očích slzičky a trápí se…prostě mi to nedá a musím ji použít. Ještě jednou děkuju za vaše zkušenosti. Trochu se mi ulevilo. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
5.6.13 19:59
@Betynka87 píše:
@Elen.G Nás zabednil právě sabík - přestala jsem včera dávat po téměř 14-ti dnech a dnes opět kaká sám. Rektální rourku jsem právě taky používala a teď už snad nebude potřeba.
Anebo zkusit změnit UM - ale v tom já se nevyznám, kojíme.

Já ji to teda zkusím změnit a mám tady ještě espumisan…tak zkusím ten.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
6.6.13 12:05

@Elen.G Včera jsem to samé řešila v jedné diskuzi, jsme na tom úplně stejně, jinak než přes rourku se mi nevykaká, ale prdíky odcházejí. A to jsme plně na MM. Taky jsem měla strach, že si na ní malej zvyknul, ale holky mě uklidnili, takže budu používat dál, když mu to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
6.6.13 12:37

@svadlinka Nekolik dní bez rourky to neslo a dneska?? Malá si hrála a slyším divný zvuk, kouknu do plíny a ona pokaděná až na záda…a sama a bez rourky.. Takže budme v klidu. A kdyz to zase nepůjde, budu ji pouzivat dal :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
6.6.13 12:56

@Elen.G Tak to je super! Máme radost z hovínek :lol: Taky se těším, až to příjde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat