Zácpa, bolest bříška, něco jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 13:19
zácpa, bolest bříška, něco jiného?

Dobrý den,
věčné téma bolest bříška :(
Máme doma 21 dní staré mimčo a nejspíš nás trápí břísko. Občas jsou lepší dny, občas horší.
Teď od pondělí bojujeme dost. V pondělí dostala Vigantol, to byla ukrutná noc. Volala jsem Dr a ta mi poradila Bebe Baby tak jsme zkusili a výsledek mi přišel stejný. Takže teď tři dny dáváme vit D od Terezie.
Doktorka mi taky poradila dávat před každým kojením espumizan. Do té doby jsem ho dávala jen na noc. Tak jsem začla dávat přes den 5kapek, na noc 10kapek. Přijde mi, že se jí prdí daleko lépe, ale že jí stejně bříško bolí.
Mám tu ještě infacool, baby calm. Mám zkusit třeba i vystřídat?
Do pondělka měla nádherně nakaděno v mnoha plenkách. Od pondělí mi přijde, že jí nejde to pořádně vytlačit. Vím, že kojené děti nemusí kadit několik dní, ale je možné, že se to změní ze dne na den takhle úplně?
Jinak já zkusila vynechat ten fenyklový a čaj pro kojící. Teď je zase tři dny piju a přijde mi, že jí nevadí.
Taky masírujeme Pupíkem, otáčíme na bříško, nosíme v tygříkovi, cvičíme nožičkama, akorát odříhnutí se nám povede vyjímečně.
No dotazy zní - jak poznáte, že mimču nesedli kapičky na prdíky? Může baby calm ještě před neukončeným prvním měsícem? Mám dát radši pauzu mezi kapičkama (od rána zkoušim espumizan vynechat)? Jak poznat zda má zácpu?
Jinak poslední dvě noci, předevčírem úplná pohoda, vykadila se i v noci a hezky spinkala. Dneska v noci nekadila vůbec, spala jakž takž do 3 a pak co půl hoďky řev a pomáhalo jen prso. Dopo jsem jí dala do šátku, tak to se hezky uklidnila a i pak vykadila, Pak hned ještě jednou u kojení. Nepřijde mi, že bych udělala něco jinak v průběhu těch posledních dvou dnů :nevim: :nevim: :nevim:
Děkuji moc všem

Reakce:
Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7159 příspěvků 16.06.19 13:24

Vydržet :kytka:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 16.06.19 13:27

Většinou bolesti bříška začínají kolem 3.tydne života. Občas to způsobuje Vigantol, je dobré že jste přešli na jiný vit. D
Já jsem dávala před každým kojením 10 kapek BabyCalm, ten jediný nám pomohl. Občas jsem dala třeba 3 lžičky fenykloveho čaje. Nechate ji dostatečně odrihnout po krmení?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 13:34

@Celeste97 a můžu ho dávat už teď? A jak často jste kojila? Na tom Baby calm je Nepřekračujte denní doporučení dávkovaní, ale zároveň že se má dávat 10 kapek před každým kojením, ale každý kojí po jiné době, tak teda nevim :nevim: :lol: :lol:
Jinak odříhnutí nám právě vůbec nejde :( teď se nám dařilo nádherně ve čtrtek, po každém jídle a od té doby skoro nikdy :(

nomip
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 16.06.19 13:52

Ahoj, taky s bříškem bojujeme a to snad od začátku. Espumisan nepomohl vůbec, Baby calm asi pomáhá. Ze začátku jsem dávala před každým jídlem, teď dávám až dopoledne, v noci a ráno vůbec. Malý má UM, nekojím. Už se nám to ale dost zlepšilo, jsou mu dva měsíce. Asi to chce hlavně vydržet. Jak začne být aktivnější, tak to bude hned zase lepší :) Prý to fakt trvá ty tři, čtyři měsíce. No a pak přijdou zuby :lol:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 16.06.19 13:59

Ono chce vydržet… a hlavně čím víc se kombinuje řeší tím je to horší… treba to břicho vůbec není břichem… třeba je to dráždivé mimi… zavinovat, nosit, spát s ním… vynechat mléčné… u vás a já jedla 1susenou švestku denne

Martha03
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 16.06.19 14:35

Ahoj. Kojila jsem co hodinu a půl prakticky do 5teho měsíce, malá je zrout. Hodně trpěla na prdiky cca od 14ti dnů do toho 4teho měsíce, pak se to začalo uklidnovat. Vyzkoušela jsem prakticky vše i úpravu své stravy nic na to nemělo vliv. Měla lepší i horší dny kakala někdy každý den, někdy jednou za tři dny, na to taky nemělo nic vliv. U prdiku je ale více méně jedno jak často se vyprazdnuje, ale je to o tom vzduchu co v sobě má. Mě malá skoro do třetího měsíce vůbec nerihala… V nejhorších chvílích nás zachránila rektalni rourka. Mohla jsem s ní točit jak kolem od Mountfieldu a jediné co jí pomohlo byla ta rourka. No a časem začala krásně prdet sama.

Váš příspěvek
Reklama