Zácpa - ne a ne se jí zbavit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mishama
Povídálka 49 příspěvků 02.02.17 09:40
Zácpa - ne a ne se jí zbavit

Dobré ránko.. :think: Je to pro mě takové citlivé téma, ikdyž asi trápí hodně z nás, tak zkusím jestli někdo nemáte radu, zkušenost co s tím. Už asi 2.rokem mě trápí zácpa a večer otoky nohou (váha 53kg na 167cm), opravdu nejdu třeba týden… To už jsem pak zoufalá a dám si čípek nebo čaj z listu senny. Jím zdravě, za poslední 2 roky jsem zhubla zdravou stravou 10kg. Pohyb mám, hodně toho za den nachodím, cvičení trošku flákám, to je pravda. Myslíte, že může být problém v tom, že jsem vyřadila pečivo a jím kukuřičné suchary, žitné suchary, nebo rýžové chlebíčky? To už je tak poslední co mě napadá, že by mohlo být příčinou.. Nebo máte nějaké rady? Četla jsem na netu vše možné… :nevim:

Reakce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 02.02.17 09:53

Já také trpím, a moc neporadím… :think: :think: Teď mne kamarádky uvrtaly do Chlorelly, tak jsem si jí zakoupila, ale že bych řekla, že to je opravdu to, co jsem hledala, tak zatím ne :mrgreen:
Co na mne působí, je stres, to se pak cítím skvěle, ale jinak peklo :pocitac:.. Připadám si jak králík s bobky :zed:..
Zapíjím denně chlorellu teplou citrónovou vodou, ale taky žádná výhra.
Jinak dnes se mi poštěstilo, úžasné vyprázdnění, ale to jsem si zase na nějakou dlouhou dobu vybrala :lol: :mrgreen: :D

lucije28
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 02.02.17 09:54

Já jím zase dost pečiva a říkám si, zda mne nezabetonovává :P :mrgreen: :D

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.02.17 10:00

@mishama Já myslím, že může být problém i třeba že málo jíte nebo jíte beze zbytkovou stravu. To se pak nemá z čeho tvořit. Souvisí to i s hubnutím.
Na druhou stranu může být problém i někde jinde (hormony, změny na trávící soustavě), to ale posoudí jenom lékař po vyšetření.
Zkusila jste někdy výživovou poradkyni?

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 02.02.17 10:03

Kup si v lekarne Lactulosu :palec: Ja trpim zacpou celej zivot… Lactulosa je na zacpu, neni to zadna chemie a muze se brat dlouhodobe. Me fakt pomaha.

xammy
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 02.02.17 10:29

Mela jsem stejny problem, pomohl mi hylak forte, obnovuje mikrofloru ve streve a muzou ho i kojenci :)

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 02.02.17 10:39

A probiotika bereš? Já jsem je začla užírat dětem a od té doby je to lepší. Plus Pangamin Bifi, pivovarské kvasnice-stojí to pár korun a výsledek super. A samozřejmě takové ty obligátní rady - švestky, ovesné vločky, vláknina… Jinak z té tvé stravy - rýžové chlebíčky bych asi vynechala, jinak ok.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 02.02.17 11:07

@mishama Měla by sis podle mého názoru dojít k lékaři, může jít i o nějaký problém přímo ve střevech :nevim: Zácpou se projevují různé střevní nemoci.

Kdyby si to vyloučila, tak pak mě napadá, jestli dost piješ. Chce to taky pravidelně 3× týdně cvičit, brát probiotika, a rozumnou stravu. Může to být i psychické :nevim:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.02.17 11:08

Tak zaprvé bych si zašla k lékaři (pokud jsi tedy na začátku svých obtíží nebyla), aby ti udělal nějaká vyšetření, jestli není nějaký problém v břiše. Pokud je zácpa funkční, tak obligátně vláknina, švetky, hodně tekutin, pohyb, ev. lactulosa (nevstřebatelný cukr, který na sebe váže vodu a tím více vody z potravy zůstává ve střevě) - může se dlouhodobě (roky).

mishama
Povídálka 49 příspěvků 02.02.17 11:54

Probiotika neberu…Možná je to vážně tím, že jím převážně bezezbytkovou stravu…ovoce skoro nejím, ale zeleninu ano, skoro v každém jídle.. Zkusím omezit suchary a jíst potraviny s vlakninou, já právě netušila, jestli může být příčina i to, že právě nejím žádné pečivo, obiloviny ale nahrazuji ho těmi suchary.

rozumbrada
Extra třída :D 13721 příspěvků 02.02.17 17:14

Pečivem to nebude.
1. sklenice (300ml) vlažné vody s citronem po probuzení
2. pitný režim během celého dne - 2.5l
3. nějaký pohyb denně
4. snažit se udělat si návyk - jít to zkusit každé ráno po snídani (ideálně jogurt s ovesnými vločkami, které předem namočíš ve vodě) a ideálně po nějakém malém ranním cvičení
5. rýžové chlebíčky nejsou vůbec zdravé, mají vysoký glykemický index, vyplaví se po nich hodně inzulinu a kolísá hladina cukru v krvi… Zkus nějaký typ semínkového chleba - myslím tím tohle http://www.brydova.cz/…b-bez-mouky/ mají ho v Lidlu za slušnou cenu
6. jogurt už jsem zmínila
7. udělat opravdu všechno z toho. Jedno opatření nepovede k výsledku, musíš zabrat na více frontách.
Hodně štěstí.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.02.17 19:57

Na vyprázdnění taky docela pomáhá černé kafe, ze zdravotního hlediska asi nic moc, ale na stolici to funguje dobře (aspoň mě).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >