Zácpa - nepomáhá ani projímadlo

Anonymní
7.5.21 08:52

Zácpa- nepomáhá ani projímadlo

Dobrý den,
Jak řešit zácpu, když mi nepomáhá ani projímadlo?
Už 8 dní se nemohu vyprázdnit, projímadlo jsem si vzala třikrát- poprvé pomohlo a teď už ne. Máte nějaké osvědčené rady, co by mohlo pomoct?
Je mi 18, snažím se jíst dostatek zeleniny, pohybu mám spousty, vypiju minimálně 2 litry tekutin denně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9753
7.5.21 09:04

Glycerinove cipky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
7.5.21 09:12

Klystýr, koupíš normálně ve zdravotních potřebách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
7.5.21 09:17

Naložit přes noc do sklenice sušené švestky, ráno švestky sníst a vodu vypít, je to teda hnus, ale mě to opravdu pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3146
7.5.21 09:17

Akutne ty glycerinove cipky, jak bylo zmineno.
Jinak ovoce a zelenina nestaci, celozrne pecivo taky nemiva dostatek vlakniny, pokud neni opravdu celozrnne bez bile mouky. Kup si PSENICNE otruby (za par korun v bio obchodech) a jez tak 3 velke lzice denne (nekdo to dava do jidla, jogurtu, jak se vzdycky hecla a nasucho to strcila do pusy a zapila cajem). A pak povidla, fiky, atd. Dlouhodobe je lepsi to srovnat potravinami, nez pouzivat projimadlo. Obzvlast ve tvem veku je to podezrele.
A hlavne se na to zeptej doktorky, jestli nemas jiny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
7.5.21 09:21

Silna a velka kava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
7.5.21 09:56

Ted to mozna vyresis cipkem nebo klistirem, ale pak stejne budes nuset resit, aby se to nestavalo..zakla je vic pit a vic vlakniny..normalne si koupis v lekarne nejake psylium..nebo jsou skvela lnena seminka..bud drcena, nebo vecer dat lzicku seminek do trochy vody, do rana nechas, nabobtnaji a z vody vznikne takovy rosol, to cele zkonzumujes, i s tim rosolem.. no pro nekoho je lepsi to psylium :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
7.5.21 10:00

Otázkou je i složení jídla jako takového, pokud máš nadbytek vlákniny, nebo nedostatecnou stravu, nebude to fungovat. Jinak domácí klystyr seženeš v lékárně, čípky atd.. Vše už tu padlo.. Možná i zobat probiotika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
7.5.21 10:04

Zaječická hořká, minerální voda. Koupíš v lékárně. Za mě šetrná, účinná, dá se pít pravidelně, na hnusnou chuť se dá zvyknout. Nenávyková oproti projímadlům.

• Citovat
  • Nahlásit
7969
7.5.21 12:21
@Modrásek modrý píše:
Zaječická hořká, minerální voda. Koupíš v lékárně. Za mě šetrná, účinná, dá se pít pravidelně, na hnusnou chuť se dá zvyknout. Nenávyková oproti projímadlům.

Ano, osvědčeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat