Zácpa po amniocentéze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mona841
Kecalka 101 příspěvků 06.05.19 07:39
Zácpa po amniocenteze

Zdravím vas,
co vam pomáhá na zacpu? Minuly ctvrtek jsem byla na odběru plodove vody a od soboty jsem nebyla na záchodě. :( Boli me z toho hrozne bricho. Bojím se nejak vic tlačit, protoze ten vpich obcas cítím. Rano jsem si dala teplou vodu s citronem a vcera psyllium. A zatim nic. Nemuzu ani pořádně lezet. Ale spis se prave bojím kvuli tomu odběru, aby to nebyl taky nejaky problem. K snidani budu mit ovesnou kaši a hodím do ni zase psyllium. Ach jo, je to otrava. :( Dekuji vam.

Přečtěte si článek: Jak se dělá amniocentéza – odběr plodové vody?

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8186 příspěvků 06.05.19 07:51

Vzala bych si glycerinový čípek

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 06.05.19 09:04

Přes noc naložit do sklenice vody pár sušených švestek, ráno vypít a švestky sníst.

jannina1
Závislačka 4733 příspěvků 06.05.19 09:06

Ach jo, ta plodovka..lepe je jit na krev.

emka.s
Kecalka 207 příspěvků 06.05.19 09:06

Taky mám občas problémy se zácpou. Řeším to sušenýma švestkama, kompotem a někdy i kávou. Mamča mi radila zaječickou kyselku, dává ji mému dědovi, aby šel lehčeji na stolici. Prý je to přirozené projímadlo, ale já to nezkoušela, chuť mi totiž zrovna nesedí :D
ps: na plodovce jsem taky byla, na záchod jsem musela, nic se nestalo.

Mona841
Kecalka 101 příspěvků 06.05.19 09:30

@emka.s vidíš, švestky, to jsem úplně zapomněla. Přitom jsem je občas před otěhotnením brala. :) kompot jsem měla včera, ale třešně. No, tu kyselku tedy nevím, ta chuť asi taky nic pro mě. :D
Je to blbý, ale ja se právě bojím tlačit. :roll: protože to břicho pak fakt bolí. A je u tebe vše ok? Ja už odpočívám 5 den. Ve čtvrtek jdu do práce.

Do-not-touch
Závislačka 4093 příspěvků 06.05.19 09:44

@Mona841 ja bych tipla, ze to bude psychicke. Neumim si predstavit, jak by amc mohla zapricinit zacpu. Tudiz klidne svestky, ale taky pokus se uvolnit, uverit, ze tlacenim se nic nestane.

Mona841
Kecalka 101 příspěvků 06.05.19 09:53

@Do-not-touch já si to taky říkám. Celé těhotenství mám problém s tim jít na záchod, ale vždy to šlo, max ob den. Ale teď uz je to třetí den a hrůza. A máš opravdu pravdu v tom, že pořád bojim, aby po tom zákroku bylo vše ok, tak pořád přemýšlím, abych neudělala něco špatně. :( děkuji. :oops:

emka.s
Kecalka 207 příspěvků 06.05.19 14:28

U mě vše ok. Taky jsem odpočívala, bylo mi fajn a tak šestý den jsem dopolko uklizela vařila a odpoledne mě začlo tvrdnou břicho a strašnej tlak na spodek + běhání na malou. Měla jsem fakt obavy, dala jsem dvojitou dávku magnézka, trvalo to až do noci, už jsem chtěla i na pohotovost pak se to ale sklidnilo. Ráno jsem šla pro jistotu k dr. a vše ok. Jen mi poslali moč na rozbor a za týden si mám zavolat, že to může být zánětem moč. cest na který trpívám. Ale byla jsem vyjukaná, teď už je to ok (12 dní po amniu) ale fakt doporučuji šetři se :)

Mona841
Kecalka 101 příspěvků 06.05.19 15:41

@emka.s Tak to jsem ráda, že je u tebe vše ok. Já se šetřim. Do práce jdu až ve čtvrtek. Ale dělám v kanceláři, tak by to mělo být v pohodě. Zítra jdu na kontrolu ke své dr, tak snad bude vše ok. Jak trpím celé těhotenství na bolení břicha, nepoznám rozdíl, takže nevim, zda je problém po odběru nebo je vše v pořádku. A teď do toho ta zácpa. :roll:

Váš příspěvek
Reklama