Reklama

Zácpa po kravském mléku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

podaji
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 07:01
Zácpa po kravském mléku

Dobrý den ahoj, ráda bych se zeptala zda máte některá zkušenost s tím že by měl malý zácpu po kravském mléku. Synovi je 2,5 Sunar jsme odbourali, ji pestrou stravu. Dost pije, ale delší dobu ho trápí zácpa. Už nevím co mám zkusit. Ovesné vločky, zeleninu ovoce má denně, to má rád. Sladké mu nedáváme to nejí. Ovocné šťávy jsem zkoušela. Lactulozu jsme také brali a nic. Kaká jednou za týden a to mu musíme ještě občas pomoct čípky. To pak tady litá že neee. Nácvik na nočník bo záchod se nedaří, on si tam prostě nesedne. S curanim není problém. Dojde si na nočník sám. S moudrou jsme řešili nasadila forlax. Efekt nula. Teď zkoušíme druhou vlnu forlax. Teď má dovču ale pak jsme domluvené, že nás pošle na testy na celiakii, štítnou žlázu a kravskou bílkovinu. Malý vypije plnotučné čerstvé mléko denně tak 300-400ml myslíte že může mít zácpu z toho? Nebo z lepku? Já už vážně nevím. Pohybu má taky dost. Děkuji za odpovědi J.

Reklama

Reakce:

brumi
Kelišová 6446 příspěvků 08.08.18 07:07

@podaji při lepku jsou průjmy, vyrážka, celkové zžívací potíže, děti neprospívají, jak růstově tak váhově, můj malej měl bezlaktozní dietu do svého rok a půl pak dr že už ok at nasadíme klasiku, ale dodnes neměl tuhou stolici za tři měs má 4 roky a váha 11kg a 90cm, teď dělané nové testy a nesmí laktozu, za měsíc máme ko. že už by se měla stolice zpevnit…sama mám bezlepokovou a bezlaktozní dietu než mi byla nasazena silné průjmy…ale můžeš pro začátek zkusit vysadit plnotučné za polotučné a uvidíš ,také jej mohou tvrdit jiné potraviny,je to různé někdo má po borůvkách zácpu druhý nic a třetí průjem. A kolik vypije jiných tekutin za den? Píšeš že kakání do nočníku mu nejde jen chodit na malou,nemůže mít blok? Ten můj i když má průjem tak chodí bez pleny bez problému že by se počůral nehrozí ale jak chce kakat jedině do pleny když odmítnu dát raději to v sobě drží i několik dní :nevim:

Příspěvek upraven 08.08.18 v 07:13

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 08.08.18 07:10

A není to spíš psychické? Neřekla jsi mu, že kadit do plínek je fuj? Po mléku bych čekala spíš běhavku. Vždyť i sunar je s mléčnou bílkovinou, tak by se to muselo projevit už dřív.

podaji
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 07:20

@brumi taky je mě to divný. Meří cca100cm a váží 13,5kg. Ostatních tekutin má min litr počítám i polévky hlavne vyvary co se mu snažím dávat.
Právě že si o plenu i řekne že potřebuje tak mu ji dám nemám s tím problém ale on stejně nic. :nevim:

beruska9
Extra třída :D 10638 příspěvků 08.08.18 07:20

Taky si rikam, jestli to neni psychicke…neter mela takhle zacpu, presne jak pises, curat do nocniku v pohode, ale kakat ne, to drzela az se ucpala…ale teda je divne, ze nezabiraji ani projimadla :think:

Pavlahar
Stálice 67 příspěvků 08.08.18 08:11

Ahoj, syn má od malička chronickou zácpu, aspoň podle doktorky. teď má 4,5 roku a přišlo se na to, že má alergii na mléko. Sme na bezmlecne dietě a pomalinku se to zlepšuje. Takže ano, i po mléku může být zacpa

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 08.08.18 08:40

Nezkoušeli jste nasadit pro/prebiotika? Co zkusit místo klasického mléka dávat kysaná mléka - acidofilní, podmáslí, kyšku? Pokud by mu nechutnala tak jak jsou, tak je můžeš rozmixovat s ovocem a pít to může třeba brčkem.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 08.08.18 08:52

No tak to vzkoušejte - zrušte na týden dva mléčné produkty a uvidíte, co to udělá. Neměňte během té doby nic jiného, aby bylo jasné čemu se případné změny dají připsat.

potravinová intolerance a nebo alergie mohou způsobovat i zácpu.

Pavlahar
Stálice 67 příspěvků 08.08.18 09:37

@Ou dobrý nápad, jen bych doplnila, že výsledek po vysazení alergenů se většinou dostaví nejdříve po 10 dnech, takže to chce vydržet :hug:

Korculalala
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 08.08.18 11:45

U dcery (2roky) je problém kakání do nočníku. Je to psychické, už jsem to tady jednou řešila v jiné diskuzi. V momentě kdy začala chodit na nočník, odmítá kakat. Když se jí chce, tak to zadržuje. Kaká až v momentě kdy má naprostým klid a plenu. Třeba po obědě v postýlce. Když je moc unavená a hned usne tak nekadí. Tak vydrží i 4 dny. Třetí den už do ní cpu švestky ale nejvíc u nás fungují boloňské špagety v misce od hippu. Ty sní. Po obědě si vypije svojich200 ml mléka a v postýlce se zas**e až na záda. :lol: :lol:

podaji
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 15:15
@Murka píše:
Probiotika dostává a zakysané výrobky jí. Kefiry atd má moc rád a stejně ho to neprozene. :think: blbý je že mlíko chce teplý a tohle prostě místo toho nevypije. Má hrnek cca 200ml ráno a večer před spaním.

podaji
Kecalka 403 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 15:19

@Ou to mě taky napadlo. Asi nám nic jiného nezbyde. jak mu ale vysvětlím že mlíko nedostane :think: nevíte co jiného se dá pít z těch rostlinných? Jestli ovesné rýžové…

beruska9
Extra třída :D 10638 příspěvků 09.08.18 23:29

@podaji : jakekoliv. Nicmene pokud vas cekaji testy, tak nevim, jestli je dobry napad vysazovat ted. U mleka nevim, u celiakie se treba prave pred temi testy nesmi vysadit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >