Zácpa po zavedení příkrmů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buresinka
Stálice 58 příspěvků 28.10.09 14:47
Zácpa po zavedení příkrmů?

ÄHoj holky, prosím o radu. Před 5ti dny jsme najely na příkrmy - mkrvička, dnes mrkvička s bramborem. Od té doby Barunka nekakala. Přijde mi, že jí bolí bříško. Zažily jste to taky? Jak jí můžu pomoct??? Máte nějaké osvědčené rady?
Barče je něco málo přes 6 měsíců a jinak krom oběda je plně kojená.
Díky Iva

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 28.10.09 15:07

Jj, zažili, poprvé při příkrmech nekakal 6 dní, to si asi zažije většina dětí. Nijak zvlášť jsem to tedy neřešila :oops: Po 4 dnech nekakání jsem mu začala přidávat do příkrmu trošku olivového oleje a dělat je řidší - přidala jsem víc vody co se v ní vařila ta zelenina. Možná poradí někdo nějaké lepší laxativum. :wink:

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 28.10.09 15:08

Ano zažili, dodnes si pamatuju Tobíčka řev, když měl poprvé po mrkvi kakat :roll: Jak kdybysme ho vraždili, fakt… Jak jí pomoct netuším, s Aňulí mrkev vynechám a začnu raději nečím jiným :?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 28.10.09 15:08

Ahoj,
to samé. Ta první mrkvička je pěknej prevít, všichni to doporučují jako první příkrm, přitom dítě by určitě dlabalo i květák nebo brokolici a neucpalo se po něm.

Já kvůli tomu zavedla se zeleninou i ovoce. Zkrátka jablíčko, pak švestku - Frutapura má kombinaci jablko-švestka. A jedeme každé dopoledne ovoce, odpoledne příkrm. Když vynechám ovoce, tak má tužší bobek a když dám navíc něco s mrkví, tak je z toho zácpa.

(zeleninu mi kvůli ovoci jíst nepřestal, spíš to ovoce mu zezačátku moc nejelo)

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 28.10.09 15:11

Určitě přidávej do příkrmu olivový olej, čajovou lžičku na porci, ze začátku míň, to jsou ty porcičky prťavý. Půjde to snáz… :wink:

buresinka
Stálice 58 příspěvků 28.10.09 16:55

Ahoj holky, dík za rady. Olivový olej dávám už od začátku… :( tak nevím.

Irčina
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 28.10.09 18:01

Ahoj, my taky měli příšené problémy. 1. úplně vynech mrkev!
Zkus třeba brambory, ev. k tomu jiný druh zeleniny. Při problémech jsem dávala švestky, hrušku, někdo dává zředěnou švestkovou šťávu.
M. se vůbec nemohl vykakat spoustu dní, měl hrozně tuhé bobky, takže pak nám ještě pomohly glycerinové čípky - ty pro dospělé rozřízlé tak na 1/8.
Držím palce ať jste brzo OK.

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 28.10.09 18:26

Ahoj, take se dopurucuje do zeleninoveho prikrmu cuketa. U nas fungovalo.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 28.10.09 18:49

u nás zabírá přidat lžičku olivového oleje. dr. mi radila odvar z ovesných vloček, po lžičkách během dne. taky fungovalo, ale je tam zase lepek :nevim: takže teď radši jedem v tom oleji :lol:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 28.10.09 19:05

Tak mi s tím bojujem taky, mrkev se snažím vynechat nebo jí dávám jen maličko. Taky po ní má děsně tuhej bobek a tlačí celý den a rozčiluje se. Olivový olej přidávám ale moc to nepomohlo. Když bylo nejhůř dala jsem švestkovou šťávu od hippu. Ale je to sladké jak cecek. Tak teď někdy když hůř kadí tak jí dám místo čaje ředěnou tu švestkovou šťávu. A přijde mi, že je to lepší.

Přes den se snažím nabízet hodně pití, někdy s úspěchem někdy je to horší. Ale taky jsem zjistila, že to je zá:,–(ně po mrkvi. Nás navíc trápí prdy (ano pořád ještě) tak květák je zatím tabu, brokolici začínám zkoušet, aby chudák nejedla pořád jen brambor a cuketu a s trochou mrkve :lol:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.09 20:26

Taky jsme bojovali. Nicméně jsem vypozorovala, že mrkev za to nemůže. Stejné to bylo i pro brokolici, špenátu… Zlepšilo se to až s cuketou za pár dní, kdy si střeva na tuhou stravu trošku přivykla. Důležité je taky dávat během dne pít něco jiného než mléko. Po zavedení ovoce a přesnídávek už je to v poho, zácpa zmizela. Spíš máme ted opačný problém :D

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 28.10.09 20:30

Tak my jsme začali minulou neděli, též mrkví. Kakal ještě v pondělí a pak až v pátek - už jsem byla lehce zoufalá, protože jsem byla zvyklá na miminko, které kaká 4× denně :roll:

Já jsem to pojistila na všech frontách - vy:,–(ila mrkev, další příkrmy měl dýně+brambor+fe­nykl, dostal švestkovou šťávu (asi 2 lžičky ředěné vodou tak 1:1) a na dvakrát (každý den půlku) Frutapuru jablko + švestka. Mastím taky všecky příkrmy. A naštěstí se podařilo - a ne jednou :lol: :lol: :lol:

Detta
Kecalka 218 příspěvků 28.10.09 20:51

Nám skvěle pomohl odvar ze sušených švestek. Dávala jsem ho ředěný vodou tak půl na půl popíjet v průběhu celého dne.

Pastelka
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 29.10.09 12:15

My měli ten samý problém, pomohl heřmánkový čaj a syrové ovoce k svačině :wink:

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 29.10.09 19:33

Také jsme měli stejný problém. Pomohlo vy:,–(it mrkev. A když bylo nejhůř, tak jsem dělala přesnídávky se sušených švestek nebo meruněk (povařit ve vodě, přidat trochu povařených jablek, rozmixovat).
Také jsem dávala cuketu a dýni - po té byla stolice ok.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >