Zácpa 3letého

28.6.15 11:45

Zácpa, skoro 3 roky

Prosím o radu. Syn se velice dlouho odmítal byť jen posadit na nočník nebo na záchod, prostě to nešlo, nenechal se. Nakonec se v něm hnulo svědomí a na jaře začal chodit ze dne na den sám na nočník. Ale jen čůrat. Vykakat se odmítá, to vyžaduje plínku. No co…dáváme plínku a čekáme (je to paličák a dokud sám nebude chtít, tak to nepůjde). Když byl na plínce pořád, kadil i 5× denně. Postupně se to začalo snižovat a teď se mi nevykají vůbec. 2× se dopracoval ke křečím v bříšku, po 3 dnech, dnes už je to 4. den co nekakal… nevím, co s tím. Nedávno jsme vysadili dudlík, trvalo to dlouho, než zapomněl, nevím, jestli to nemůže mít nějakou psychickou souvislost.

Na noc pořád plínky. Hodně pije, i v noci a neustále čůrá.

Máte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

verulicek
28.6.15 12:07

Po přečtení nadpisu jsem se musela podívat na ten přírodní úkaz…mít zácpu tři roky je totiž fyziologicky nemožné :mrgreen: ach jak je ten jazyk český krásný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
8959
28.6.15 12:11

Jj, syn má teda necelé dva roky, ale s prvními pokusy na nočník přišla i zácpa. Bylo mi řečeno, že je to psychické a že nemám na syna tlačit. Takže je plně na plínách, totálně jsme změnili jídelníček - minimum pečiva, hodně jogurtu, ovoce, zeleniny - to měl tedy i před tím, ale teď má tu skladbu jídla úplně jinou.. Zkus mrknout na jídelníčky při zácpě, mě to hodně ispirovalo.. Někdy z toho šílím, ale už konečně vidím výsledky. Syn chodil tak jednou za 3 dny, špatně spávat, kakat zkoušel třeba několikrát za den a zbytečně:( Po třech dnech se teda horko těžko vykadil, protože už to jinak ani nešlo:( Teď už chodí každej den, občas obden a je to lepší. Určitě nasaďte taky probiotika a třeba Lepicol, změkčí stolici a bude to taky veselejší. My měli Lactulosu zpočátku.. Ale člověk musí být důsledný.. Jak jsem nějaký den jídelníček ošidila, zas byl problém:( Hodně štěstí:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2035
28.6.15 12:54

U nás malá( 2 a půl) dělá to samé. Právě před 5ti minutama na mě křičela z pokoje, že si prosí plínu na kakání, jinak má ještě na noc, ale přes den už dýl vůbec. Ale kakat do nočníku nechce a já ji nenutím právě kvůli tomu, aby neměla psych.blok.Na jaře s námi byla v nemocnici holčička, která nekakala 12 dní, dávali jí klystýry, čípky, bylo to hrozné. Tak radši nechám tu plínu klidně i další rok, někdy se to snad zlomí a na nočník udělají i to ho.no :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
28.6.15 13:12

Příspěvek upraven 24.06.16 v 12:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 14:09

Moc všem děkuji za rady a podporu. Jsem z toho docela nešťastná, vidět ho, jak pak brečí, že ho bolí bříško :-(

Plínky na kakání dáváme, to není problém, opravdu ho nechce stresovat ani tlačit na pilu, zvlášť když vím, že to na něj opravdu nezabírá, sám musí chtít.

Problém máme s jídelníčkem. Vůbec nechce jíst ovoce ani zeleninu, ani ovocné přesnídávky. V poslední době mi odmítá i maso. Snažím se mu vymýšlet a vyvářet různá jídla, ale většinou skončíme u toho, že sní jen přílohu - brambory, rýži…maximálně trochu polévky. Máme už odměňovací systém - chceš pohádku, hračku? Tak to sněz! A docela to zabírá :-)

Od té doby, co nemá dudlík, tak se v noci budí a vykřikuje - nejdřív dudu, když se s mířil s tím, že dudlík není, tak se upnul na kreslenou pohádku - na Noddyho - takže pořád jeho jméno křičí ze spaní, nebo motorka…bumbat…dříve to nedělal. Asi to opravdu bude stresem kvůli dudlíku. Pokud tedy nemá zdravotní problém, o kterém nevím.

Pije hodně a pohybu má také hodně - chodíme na dlouhé procházky, hrajeme na honěnou, řádí na motorce, i doma běháme, tancujeme… znáte to.

Zkusím mu, pokud se ani dnes nevykadí, nechat mu plínku zítra celý den, třeba ho to bude motivovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama