Zácpa u 12 týdenního miminka

7
30.5.07 21:47

Zácpa u 12 týdenního miminka

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se zácpou u kojeného miminka. už 2 dny skoro žádná stolice. Pomůže pouze rourka. :( Mohou to způsobovat kapky Sab Simplex? Předtím jinak bez problémů. Kapky užívá už 2 měsíce. Prdíky jdou normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2073
30.5.07 21:56

Jsi si jista, ze se jedna o zacpu?
Kojene mimi klidne muze kakat jednou za tyden i dele. Nas maly napriklad jednou kakal az za 22 dni. A bezne po 14 dnech. To trvalo az do doby co jsme zavedli prikrmy a od te doby kaka denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
30.5.07 21:56

To je ale naprosto normální. Kojené děti nemusí kakat několik dnů. Je to proto, že mateřské mléko stráví beze zbytku. Rourku bych nepoužívala, pokud to miminku nedělá potíže, není důvod. Sab simplex to nezpůsobuje. Takže si nedělej starosti. Mám s tím bohaté zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
30.5.07 22:14

Díky za rychlou odpověď. Chci malé jen pomoci, protože vidím jak se snaží tlačit až je celá červená a pomocí rourky vytlačí něco, co vypadá jako hodně hustá „jíška“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
30.5.07 23:03

no je to tak jak psaly holky, kazdde dite je individual. Moje starsi kakala snad 5× denne a malej jednou za tyden. Ale dulezite je, kdyz nekaka casto, aby nebolelo brisko, pokud se ti krouti, tak bych se poradila s doktorkou. Jinak nam na kurzech rikaly tyto tipy: 30ml heřmánkového čaje (minutu luhovat) nebo vývar ze sušených švestek, popř. použít rektální rourku, glycerinový čípek ( ale ten po dohodě s pediatrem). Ja bych to pri boleni briska urco probrala s pediatrickou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aki
1280
30.5.07 23:46

Ahoj. Na porodnici.cz se řešil obdobný problém, akorát šlo o nekojené dítě.

//"Dobrý den pane docente,ráda bych se zeptala,jak ?asto by m?lo mít stolici 6-ti týdenní miminko krmené pouze HA mlékem (1×za 2 dny?)Syn trpí zácpou,dostali jsme od paní doktorky Colinfant newborn,nabízím mu p?eva?enou vodu,denn? vypije cca 50-100 ml.Syn se v?era po použití rektální rourky vykakal.Dnes je v pr?b?hu dne z?ejmé, že tla?í, rudne v obli?eji atd..Jak dlouho ho m?žu nechat snažit,aby se vyprázdnil sám? S prdíky v sou?asné dob? problém nemá, odchází mu bez problém? (dáváme fenyklovou vodu na p?edpis z lékárny). A prosím ješt? o radu, zda mu m?žu p?íležitostn? dát granulovaný ?aj s laktózou (nap?. ?ajánek nebo od Bio granulované ?aje od fy Goldim). V lékárn? mi ?ekli,že pokud dávám HA mléko, tak tento ?aj není vhodný, m?že obsahovat zbytky nešt?pené bílkoviny a ta by mohla zp?sobovat problémy.

Začnu od konce - čaj bych nedával, nemá význam, podávějte vodu vhodnou pro kojence.Rozhodně nevybavujte stolici rektální rourkou.Raději zvolte občas glycerinový čípek správných rozměrů s ohledem na věk dítěte, který koupíte v lékárně.Frekvence stolice 1× za 2 dny mi připadá normální."//

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
31.5.07 13:12

AŇdo, asi se nejedná o zácpu mě děti kadí - plně kojené jednou za tři dny, dcera někdy i jednou za týden, aspoň vše spotřebují, jestli malého nebolí bříško nech to na přírodě! N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama