Zácpa u kojence

22
10.8.15 10:05

Zacpa u castecne kojeneho o ditete

Ahoj, jsem tu nova, snad mi poradíte, už jsem fakt zoufala. Syn (6 týdnů) je převážně krmeny nutrilonem, když se mezi krmením prihlasi, tak kojím. Kojím i večer a pak v noci. Dobře se mu u toho usíná. Trápí nás prdiky, ale ty docela dobře zvládáme pomoci espumisanu, puvodne jsem používala infacol, ale ten nezabiral. Ale ted se objevila asi zácpa. Celý den nekadi, večer už tlačí hodně a v noci chyta histerak úplný, tak mu teda jednou denne pomáhám rektalni rourkou. Co s tim? Masiruju bříško, cvičím nozickama, nosim na tygrika, u cehoz teda spis zuří, než aby se mu ulevilo. Satkovani ani bkm neovladam. Poraďte prosim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3385
10.8.15 10:10

@Alesim a proc nekojis porad? :nevim: jinak nasi male espumisan paradoxne zpusoboval zacpu, takze jsem je pouzivala minimalne. Brisko nahrivej polstarkem nebo plenkou, cvic s nozickama, davej maleho na brisko a muzes mu delat fenyklovy caj a ten take pij sama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
10.8.15 10:17

Nekojim, protoze malý je velký pijan, a ja mám od začátku dost velke problémy s kojením, mela jsem zánět a celkove mi to nešlo… tak se mi toho mléka asi děla méně, malý je po delší době kojení nespokojeny a nedojezeny. Nahrivam taky a piju čaj pro kojící. Jak mu mám podávat ten fenyklový čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
10.8.15 10:18

Jo a davam i lactobacilky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3794
10.8.15 10:31

@Alesim Fenyklový čaj jsem synovi, když byl takhle malinký, podávala lžičkou nebo stříkačkou. Náš malý trpěl na prdíky šíleně, nepomáhalo nic. Espumisan je dle mě k ničemu. Stejně tak Biogaia. Zácpu měl taky, rekord bez kadění bylo 26 dní… U nás trošku na prdíky zabraly kapičky Baby Calm, a některé maminky i psaly, že po nich mimčo více kadí, tak třeba zkuste tyto? Je to přírodní (jen fenykl, anýz a máta) a mimčům to šmakuje, tak tím nic nezkazíte :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
10.8.15 10:36

Ahoj, děti měli po Nutrilonu zácpu obě, zajímala jsem se o to a prý to je po něm časté. U nás pomohla změna UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
10.8.15 10:36

@Alesim ja jsem i cetla, ze;miminka, ktera jsou kojena a zaroven dokrmovana UM maji problem se zacpou. Mozna vymenit UM, ale s tim nemam zkusenosti.

Jinak s tim kojenim, ja mela taky velky problem, zkouset prikladat k prsu vic at se vic rozkojite. Cim min budete zpocatku kojit, tim horsi to bude. A pijte dost tekutin. Co zkusit laktacni poradkyni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
10.8.15 10:48
@Alesim píše:
Ahoj, jsem tu nova, snad mi poradíte, už jsem fakt zoufala. Syn (6 týdnů) je převážně krmeny nutrilonem, když se mezi krmením prihlasi, tak kojím. Kojím i večer a pak v noci. Dobře se mu u toho usíná. Trápí nás prdiky, ale ty docela dobře zvládáme pomoci espumisanu, puvodne jsem používala infacol, ale ten nezabiral. Ale ted se objevila asi zácpa. Celý den nekadi, večer už tlačí hodně a v noci chyta histerak úplný, tak mu teda jednou denne pomáhám rektalni rourkou. Co s tim? Masiruju bříško, cvičím nozickama, nosim na tygrika, u cehoz teda spis zuří, než aby se mu ulevilo. Satkovani ani bkm neovladam. Poraďte prosim…

Espumisan a infacol mají stejnou účinnou látku, takže že by jeden zabíral a druhý ne, se mi nezdá. Jinak mohou opravdu způsobit zácpu. Náš malej trpěl do čtvrtého měsíce. Zabírá nahřátý pytlík se zrním nebo peckami na bříško, cvičení s nožičkami. Taky nám pomohl fenyklový čaj, kapičky BabyCalm, mastička na bříško Pupik, pokládání na bříško a pak taky ta poloha, kdy se skříží nožičky přes bříško. Učili mě to v porodnici.

A taky možná pomůže změnit mlíčko. Hodně si chválí Bebu, my měli Hipp. Když mi malého v porodnici dokrmily nutrilonem, tak řval jak tygr. Ale někomu může zase vyhovovat.

Příspěvek upraven 10.08.15 v 10:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
10.8.15 10:52

@Jade84 A to jste tech 26 dni vydrzela ten jeho plac a krece? A nebo jako jenom nekadil? Ja prave nejvic bojuju s tim, jak trpi. Slysela jsem, ze plne kojena miminka nekakaji spoustu dni, a je to pry v pohode. Ale prave nevim, jak to je, kdyz davam UM. A kolik toho caje muze a v jake frekvenci? Nebo se to doctu na tom caji? Baby calm vyzkousim, diky :)
@spirunka Laktacni poradkyni jsem zkousela, ta mi rekla, ze mam cele sestinedeli lezet s malym v posteli a kojit, at si na sebe zvykneme a ja at se rozkojim. Ale jsem s ditetem sama, nikdo mi nepomaha, tak to pro me je naprosto vyloucene… snazim se prikladat co nejvice to jde.. ale fakt je po nekolika kojenich nespokojeny, a nevymacknu z prsa mliko pak uz ani..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
10.8.15 10:57

@Alesim plne kojene miminka nemusi kakat opravdu nekolik dni, mala nebyla 24 dni a byla naprosto spokojena, zadny krece, prdela krasne po 3. mesici, do 3. mesici jsme ji s prdikama „pomahali“ jak uz je vyse zminovane.
Zacpu u Vas muze zpusobovat bud dane UM nebo ten Espumisan. Zkuste i Vy jist veci, ktere nestavi a doprejte si treba svestky ci dalsi potraviny podporujici traveni. Malemu davejte ten cajik (tekutiny pomhaji na zacpu) a mozna vymenit UM. Cajik mu zkuste davat prubezne, on toho beztak asi moc nevypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
10.8.15 11:01

@Alesim Já měla taky málo mléka. Stálo mě to hrozné úsilí, nakonec jsme to zvládli až do devátého měsíce jen na MM. Koupila jsem si odsavacku a odsávala jak divá. Někdo má mlika mraky a já, když jsem třikrát za noc neodsala, tak to hned začalo jít dolů. Zase laktaci jsem ukončila hravě. Dvakrát jsem trochu odstrikla z každého prsu a bylo po. Žádné chlazení, stahování, nic takového.

Náš malej i při plném kojení kadil i 8× denně. U každého je to jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3794
10.8.15 11:02

@Alesim No používali jsme rektální rourku, když už se opravdu svíjel a tlačil, jinak se prostě nevykadil. Takže jako kakal, ale jen s rourkou. Doktorka mi taky říkala, že je plně kojený a že to nevadí, ale 26 dní bylo opravdu hodně, takže jsme začali na její radu těsně po 4. měsíci s příkrmama a to pomohlo - rektální rourka je už na směťáku :palec: Pro vás je na příkrmy ještě brzy, ale určitě by mohla pomoct změna UM, jak tu píšou holky. Čajík jsem dávala několik lžiček vždy před nebo po každém kojení, nebo třeba jednu stříkačku (cca 25 ml). Více tekutin miminku mi taky v nemocnici proti zácpě radili. Tak zkuste, držím palce :palec:
Jinak takové ty rady jako nahřátí pytlíku s pecičkama, cvičení nožičkama, různé čaje, všemožné kapky včetně laktobacilů… nic u nás nepomohlo. Až se malý začal ve 4,5 měsících plazit a přidali jsme příkrmy, tak se to spravilo… Snad vám něco pomůže i dříve :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
10.8.15 11:14

Tak jo holky, diky moc za rady, zkusim ty kapky, zmenit UM, vice kojit a a snad to bude aspon trosku lepsi… je to o nervy… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
10.8.15 11:47

@Alesim přeju Já teda přešla po šestinedělí jen na UM, protože prckům vadila i ta kombinace MM a UM, bolelo je z toho bříško. Ale taky mě to stálo nervů, než jsem vyzkoušela, co jim bude vyhovovat. Přeju, aby se vám to zlepšilo co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
10.8.15 11:52

Vyprdla bych se na celej Nutrilon a zkusila jinou značku ;) První dcera po něm měla šílený problémy, ale než jsme přišli na to, že to dělá Nutrilon, dost si zkusila s bříškem :zed: A není zdaleka jediná :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama