Zácpa u dětí - enkopréza

22.11.20 21:04

Zácpa u dětí - enkopréza

Dobrý večer, jdu si k vám pro radu. Syn má 9 let. Problémy se stolicí má tak 1,5-2roky. Začalo to tím, že míval občas pokakané slipy. Zhoršilo se to natolik, že každý den měl několik pokakaných slipů. Na záchodě vždycky tlačí tak půl hodiny, protože má zřejmě zácpu. Začali jsme to řešit homeopatií, dost se to zlepšilo, ale nezmizelo to úplně. Momentálně jsem začala dávat Zaječickou hořkou. musí ale vypít alespoň 2deci aby to zabralo - s tou je to super, ale mám problém to do něj dostat kvůli chuti a nechci aby to musel pít do konce života :-( Občas mívá i bolesti břicha ale ani v nemocnici nic nezjistili. Nevím jak mám dále postupovat, hledat nějaké jiné projímadla? Napadla mě ještě alergie na lepek apod. Prosím o nějaké rady a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2596
22.11.20 21:23

A takové základní věci kolem zácpy máte vychytané? Hodně pít, dostatek ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, pravidelný pohyb, kvalitní zakysané výrobky nebo i probiotika? Pokud je tohle ok, tak bych se poradila s pediatrem, normální to není. Jo místo té zaječické by byla lepší laktuloza, ale nejdřív se poraďte s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.20 21:24

Uvažovali jste o návštěvě psychologa? V tomto věku a s takovými potížemi už může mít vypěstovaný ohromný blok. Zkuste to i touto cestou…

EDIT: Řešila jsem to kdysi s dcerou ( u psycholožky) a ta radila mimo jiné vypěstovat návyk, např. vyprazdňovat se každé ráno po probuzení - právě s pomocí té Lactulosy - podat půl hodiny před, pak to jít zkusit.

Příspěvek upraven 22.11.20 v 21:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
22.11.20 21:26

Syn má to samé. Má to bohužel psychické. Snad se toho brzy zbaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.11.20 15:56

Nám pomohlo hodně pít (opravdu hodně) - v podstatě to do něj nutit, protože sami se napijí, jen když mají žízeň a to už je pozdě. A pak pomohla hořká čokoláda (třeba 80%). Dětem samotná nechutná, ale když se do něčeho zamíchá, tak se to dá přežít :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama