Zácpa u miminka (po příkrmech?)

58
2.3.21 11:44

Zácpa u miminka (po prikrmech?)

Ahoj, můj půlroční syn už 5 dni nekakal. Zhruba dva týdny dostává zeleninové prikrmy k obědu. Dnes se mi již dvakrát stalo to, ze začal na prebalovacim pultu strašně plakat a tlačit tak, až z toho úplně zrudnul. Masírovat jsem mu přitom brisko a jediné co se mu povedlo, tak vytlačil malý bobeček. Nemate někdo radu jak mu pomoci aby se poradně vykakal a nemusel trpět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
95
2.3.21 12:05

Dobry den, co pouzit rektalni rourku? My jsme v tomhle veku pouzivali u obou deti, obcas - k zadne zavislosti to nevedlo… Muzete take udelat prestavecku par dni a zadne prikrmy nedavat, nebo zkusit nabidnout neco jineho (treba dyne - ta vetsinou na kakani pomuze, mrkev naopak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
2.3.21 12:08

Jinak ta rektalni rourka se musi umyt vodou s mydlem, pak se konec namaze detskym olejickem a staci zavest jen tak 1 cm (hluboko urcite nezavadet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
2.3.21 12:45

A rektální rourka funguje i na tuhou stolici? Používala jsem ji první 3 měsíce, když měl prdiky, tak to šlo, ale nějak si nedovedu představit, ze by to šlo s tuhým hovínkem. Jinak mrkvicku jsem dala jen jednou, moc mu nejela, dýně mu chutná, tak tu už baštil několikrát (i poslední 3 dny). Tak jedině budu muset opravdu na par dni přestat dávat prikrmy. Děkuji za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62998
2.3.21 12:47

Pokud měl mrkev, tak ta staví.. Takže nějakou šťávu, např svestkovou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14248
2.3.21 12:52

Přidáváš k příkrmu kousek másla nebo kvalitního oleje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
2.3.21 13:06
@Aweis píše:
A rektální rourka funguje i na tuhou stolici? Používala jsem ji první 3 měsíce, když měl prdiky, tak to šlo, ale nějak si nedovedu představit, ze by to šlo s tuhým hovínkem. Jinak mrkvicku jsem dala jen jednou, moc mu nejela, dýně mu chutná, tak tu už baštil několikrát (i poslední 3 dny). Tak jedině budu muset opravdu na par dni přestat dávat prikrmy. Děkuji za reakci

Nam fungovala. My jsme to obcas zastavili i na par tydnu a nevadilo to, pak uz to bylo lepsi. Holka mela stejny problem, tak jsme udelaly prestavku, pak jsem ji zacala davat jablicko - jen rano (stolice se zlepsila), a pak zase jsme vratily zeleninove obedy a cca od 7,5 mesicu uz to bylo vice-mene dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
2.3.21 13:11

Nahrivat bříško, cvičit, jestli má rád koupání napustit tolik teplé vody aby měl to bříško ponořené a pořádně se prohrálo. Dávat svestkovou šťávu, zkusit tu rourku, může pomoct. Kdyz to nepomůže dala bych mu glycerinovy cipek. Ten tu stolici uvnitř zmekci a pak se líp Kaká. A určitě dávat do prikrmu trochu oleje nebo másla. Držím palce ať je líp, ono to trvá než si na změnu trávení navykne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
2.3.21 13:43

Z příkrmů raději vynechat mrkev :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
2.3.21 14:07

Do prikrmu nic nepřidávam, protože zatím ze začátku kupuji ve skleničce Hami nebo Babylove. Ale díky za tipy, asi jich par zkusím. Líbí se mi po ránu to jablicko a i ta švestková šťáva. Plus začnu dávat olej (muže být olivový?) do prikrmu. A mám i nahrivaci tresnovy pecky, tak je znovu vytahnu. Ještě jednou díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 21:53

Začínáme s příkrmy a malá má stolici jednou za 3 dny, navíc to je malý tuhý bobek 8o Je to prosím normální???

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat