Zácpa už 14 dní v tehotenstvi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.9.21 10:19

Zácpa už 14 dní v tehotenstvi

Ahojky holky, mám takový trapný problém.
Jsem těhotná, na začátku. A mám zácpu nejde mi vůbec na velkou :,(

Používám glycerinové čípky, tak aspoň trošku s tím to jde, ale bojím se aby si na to tělo nenavyklo a pak bez toho to nepůjde už nikdy.. DR mi na to řekl ty čípky, ale já bych ráda nějaký dlouhodobejsi řešení. Bojím se aby to nějak neublížilo miminku, jsem z toho celá nafouklá. I břicho mám nafouklé, pochybuji ze v 7 týdnů už se zvětšuje břicho těhotenstvím. :mrgreen:

Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
22.9.21 10:33

Mě pomohla lactulosa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4736
22.9.21 10:35

Jo zácpa je můj stálý kámoš v těhotenství, měla jsem to u první dcery a mám to i teď, v dalším těhotenství. Stravu mám vyváženou, jim hodně ovoce, zeleniny i vlákniny a jsem schopná nejít i třeba týden. Což samozřejmě způsobuje bolesti a diskomfort. Mě se osvědčila lactulosa, čípky mi nepomáhaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
22.9.21 11:09

Kolik pijes denne tekutin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 11:11

@Alenkavrisidivu2 ahojky, taky s tim mam problem. Naposledy jsem nebyla cely tyden. Zacala jsem rano i vecer pit na prazdny zaludek kefir a davam si 1× denne lzici avokadoveho oleje jen tak do pusy a ono to asi zabralo, protoze jsem si konecne dosla na zachod :D
Uz jsem 16tt a tesila jsem se z bricha a najednou jsem zas uplne placata :lol:

Ps.: promin za anonym, ale jeste jsme to nikomu nerekli :D

• Citovat
  • Nahlásit
3400
22.9.21 11:24

Mě pomohla laktulosa, zácpu jsem měla dlouhodobě, způsobovaly mi ji léky. Začíná se menší dávkou a postupně zvyšuje až do požadované konzistence. Stravu, pitný režim a pohyb už máš asi upravený. Taky mi pomáhalo ráno hned po probuzení vypít malého panáka olivového oleje a tři deci teplé vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 11:25

Mě to potkalo až teď dva měsíce před porodem a k tomu mám ještě hemeroidy, splněný sen 😃 dám na holky a zkusím tu lactulosu

• Citovat
  • Nahlásit
2563
22.9.21 11:31

Švestky, přesnídávky, džusy, hodně tekutin… ale když to nepomůže, tak se nedá nic dělat, teď je tělo v jinym režimu a k tomu patří bohužel i ta zácpa :nevim:
Akorát než hned čípky, tak bych napřed zkoušela lactulosu a až potom čípky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 11:40

Taky jsem měla, používej z toho, co nevadí dítěti, cokoli co zabere. Mě pomáhaly hodně kefíry a méně masové stravy. Čípky neublíží. Neboj se, není to na stálo, i během těhotenství se ty stavy a potíže různě mění, tělo se zase dostane do normálu, nenavykne si.

• Citovat
  • Nahlásit
684
22.9.21 13:04

Zácpy jsem se zbavila asi měsíc před porodem. Přitom jsem s tím před těhotenstvím problém neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat