Zácpa v šestinedělí - co pomůže?

Anonymní
8.10.20 15:00

Zácpa v šestinedělí - co pomůže?

Hezký den všem,

potřebovala bych radu, jak vyzrát na zácpu. Mám necelé tři týdny po porodu a v podstatě zatím jsem si došla jen díky glycerinovým čípkům (pouze 2× jsem byla bez nich). To vyprázdnění je ale nedostatečné. Snažím se hodně pít, jím ovoce, zeleninu, sušené švestky, piju laktulosu. Bez výsledku. U mě se jedná navíc ještě trochu o psychický blok kvůli většímu vnitřnímu šití a nástřihu, ale tlačit už mi tolik problém nedělá. Do toho navíc hemoroidy :( to léčím dubovou kůrou a Faktu mastí. Chodit na záchod se pro mě v poslední době stává hororem. Navíc mám strach, že si na těch čípkách vytvořím závislost. Je možné použít i nějaké projímadlo na větší pročištění? Budu volat doktorce jen co bude v ordinaci, ale zkouším i zde vás. Děkuji za reakce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1221
8.10.20 15:12

Zkus klystyr spodem a horem laktulozu, to pomuze ba poradne procisteni…systemove to problem neresi, zacpu jsi nela i pred tehotenstvim? Pokud ne, tak vydrz, ono by to melo odeznit samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
8.10.20 15:20

Na glycerinových čípkách se závislost nevytvoří - fungují čistě mechanicky a působí jen v konečníku, takže toho není potřeba se bát. Rozhodně je to lepší než klystýr který narušuje mikrofloru tlustého střeva.

Laktulozu užívat můžeš - ale nic pročišťovat nepotřebuješ, střeva nejsou zanešená, jen teď je to komlikované hormonálně a změnou rytmu.

Určitě neuškodí nějaká probiotika - zkusila bych mléčný kefír 1l denně, pokud se ukáže že dítko nemá alergii na kravskou bílkovinu. Pokud jo, tak bych ho zaměnila za vodní kefír (tibi krystaly) a nebo za nějaké tabletky, kde bude alepsoň 6 různých kultur. Čím víc, tím líp.

Přidej do starvy tay dostatek tuku, pokud se ti daří jíst v pravidelný čas, tak se toho zkus držet a případně ráno a večer přidej jogu na pohyb střev https://www.youtube.com/watch?…

Jestli jste oba v pohodě, tak taky přidej procházky někde v přírodě - tak aby tam nebylo moc lidí a nikdo neměl potřebu prskat do kočáru jak je malej roztomilej :-D

K hemeroidům si ještě nech od lékaře napsat detralex - je to přáírodní extrakt z kůry citrusů a rozhodně se může jak v těhotenství, tak při kojení - a pomáhá kromě pevnosti cév s dalšími věcmi
https://examine.com/…/hesperidin/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.20 15:27

Zkus vyměnit Laktulózu za Makrogol (je hnusnej, ale dost účinnej). Pak také ty švestky se nemají jíst sušeny, ale nechat přes noc louhovat ve vodě, pak vypít ten sliz a sníst švestky. Pomůže taky pravidelný stravovací režim, tzn. každý den snídej, ideálně třeba vločkovou nebo ovesnou kaši a jablka, zkrátka potraviny, co mají hodně vlákniny a do toho pij hodně vody. Žádný drastický čištění nepotřebuješ, naopak to nedělá úplně dobře. Glycerinové čípky jsou taky ok a závislost na ně vyloženě nevzniká (jenom ten bobek změkčí a pak líp klouže ven, omlouvám se za explicitní popis). A ještě jeden tip, tu hemeroidí mast si namaž (nebo zaveď čípek) cca 5 minut před tím, než půjdeš na velkou, znecitliví tu oblast a vyhneš se bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 15:31

Moc děkuji za vaše rady, určitě vyzkouším, snad se to brzy zpraví! Musím prostě vydržet :) Zakl. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.20 16:16

Zkus jednou dvakrat denne kefir a pripadne treba pokud to zvladnes tak jednu lzici oleje denne a zkus pridat jeste psylium.

• Citovat
  • Nahlásit
36
8.10.20 22:21

Mě pomohla mineralni voda Šaratica. Koupis ji v lekarne je to hnusny, ale pomohlo mi to a je to bezpecny.
A to mi tenkrat poradne nezabiraly ani ty cipky, take jsem jela suseny svestky, pila hodne normalni vody, caje, jogurty, nic.
Az tohle, rekla mi to nejaka maminka, take po zkusenostech se zacpou. No a me to take krasne fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama