Zácpa v těhotenství. Změna stravy, léky, babské rady?

mej
2.11.11 00:41

Recept na zácpu

Ahoj holky, jsem v 9tt. Už v 7tt jsem měla problémy se zácpou, nutno podotknout, že nikdy předtím mě to netrápilo. V 7tt jsem měla první zácpu a díky ní jsem se octla na pohotovosti s krvácením od spodku. Naštěstí mímošovi nic nebylo, bylo to „jen“ z děložního čípku. Od té doby mě tato problematika zajímala. A jelikož jsem chtěla předejít této vyhrocené situaci, začla jsem se pídit po tom, co by mi mohlo pomoct. Můžu doporučit: 8 lžic mladého ječmene smíchat s vodou, rychle vypít. Dále lžíci olivového oleje - vypít. Povařit švestky v troše horké vody, sníst a zapít dvěmi sklenicemi mléka. Do 30sekund se dostaví kladný výsledek :). Snad to někomu pomůže, jsem šťastná, že mám konečně od těchto problémů klid. Tak držím palečky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
terslova
2.11.11 11:23

emulips

mně pomohl Emulips na zácpu, lepší trávení, nabrala jsem jenom ty zdravé kilečka nahoru a navíc jsem Emulips mohla užívat i po porodu protože pomáhá taký na podporu tvorby materského mlíčka, zklidnuje koliky u miminka a mně pomohl zhodit par kil po porodu a to 11kg za 4 měsíce.
klidne pište o info. Jana T.

• Nahlásit
  • Citovat
29.6.12 20:23

Ahoj holky, tohle by vam taky mohlo pomoct…aspon na me to dost funguje:) V 80% pripadu jdu na zachod do 20 minut:)
Rano vypiju sklenici teple vody, chvili pockam…a pak si lehnu na zada a masiruju si bricho po smeru hodinovych rucicek…samo ze v mistech, kde uz je deloha a mimi netlacim, ale v horni casti bricha neni problem pritlacit. Fakt to funguje, streva se rozpohybujou:)
Nevim, jak dlouho to jeste budu moct praktikovat…jsem 24tt a brisko uz roste, ale jeste par tydnu to snad pujde, protoze to fakt na me zabira…;)
Jinak zkousela jsem jiny ruzny veci, treba svestky, zakysane mleko, jogurty…asi kilo tresni:DD…a nic moc…spis nic. Laktuloza docela zabira, ale s tou to neprehanim, ted uz jen vyjimecne lzicku nebo dve…Mejte se:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
30.6.12 10:35

@Jessamine1 masáž bříška rozhodně funguje, klidně i bez té teplé vody:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
10.7.12 22:54

Ja vyzkosela spostu veci, zelicko zabiralo, ale ne vzdy… na me tedy nejvice pusobi vodni meloun… po veceri si ho dam celkem dost a rano je vysledek zaruceny, stane se i behem dne… jeste ze ty melouny mame :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.12 08:27

Co mám dělat proti zácpě :nevim: Jsem dost odolnej člověk, takže na třešně si klidně můžu dát mléko a nic. Žádnou chemii do se cpát nechci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
12.7.12 08:31

@květinářka co teplá voda vypít pár skleniček? případně do toho přidat sůl, nebo masáž bříška i když nevím jak moc dobře to bude fungovat v těhotenstvý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.12 08:38
@lecka píše:
@květinářka co teplá voda vypít pár skleniček? případně do toho přidat sůl, nebo masáž bříška i když nevím jak moc dobře to bude fungovat v těhotenstvý

no masáž nevím jsem ve 26tt a bříško už je trochu větší, ale zkusím tu vodu a na chviklu si lehnout třeba :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
12.7.12 08:41

@květinářka me pomaha meloun, zkousela jsem i lnena seminka a nic a ted sem si zacla delat magnesiumkuli tvrdnuti bricha a pomaha to i na traveni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.12 08:44
@Aluse píše:
@květinářka me pomaha meloun, zkousela jsem i lnena seminka a nic a ted sem si zacla delat magnesiumkuli tvrdnuti bricha a pomaha to i na traveni

melounů v sezóně secpu tuny :mrgreen: a nic, zkusím i lněná semínka, prý se to doporučuje i k lehčímu porodu, mají se jíst od 34tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
12.7.12 08:50

@květinářka no tak ten mi pomoh ale musim vykusovat az fakt k duzine :mrgreen: ale ja je miluju takze je jimi kuli tomu :mrgreen: zkus ty seminka ja je teda mela namoceny ale nekdo tu psal i odvar a nebo namocit 24h.ja jsem 27+0

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
12.7.12 09:06

@květinářka zkus a uvidíš, mně ta voda vždycky pomohla trvalo mi to asi hoďku vždycky jsem chodila po bytě, někam ven z dosahu záchodu jsem neměla odvahu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.12 09:25
@Aluse píše:
@květinářka no tak ten mi pomoh ale musim vykusovat az fakt k duzine :mrgreen: ale ja je miluju takze je jimi kuli tomu :mrgreen: zkus ty seminka ja je teda mela namoceny ale nekdo tu psal i odvar a nebo namocit 24h.ja jsem 27+0

Z odvaru je takovej sliz a to já teda do sebe nedostanu. Prý stačí je pořádně rozkousat a hodně zapít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6659
12.7.12 09:29

Ahoj holky, já taky zažila strasti zácpi až s těhotenstvím…dost mě to trápí. švestky - čertsvé, sušené, lněné semínko, teplá voda na lačno…zkoušela jsem snad všechno a na akutní problém nepomohlo nikdy nic. Zjistila, jsem, že mi pomáhá v podstatě jediné - hlídat se, hlídat se a ještě jednou hlídat se co jím - musela jsem úplně vypustit bílé pečivo (hlavně rohlíky a sladké), jíst jedině to balené na kterém je skutečně napsáno z celozrnné mouky, lněné semínko je super třeba do jogurtu na celkovou úpravu střevní flóry, nalít do sebe minimálně ty dva litry tekutin denně a krmit se zeleninou i když na ní úplně nemám chuť…Pokud toto dodržuju tak nemám problém. Samozřejmě, že občas zvítězí mé špatnější já a sáhnu po pečivu, sladkém atd…no a za tři dny si můžu být jistá, že to odnesu luxusní zácpu :-( bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
12.7.12 09:37

@květinářka to me prave vubec nepomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu