Zácpa v těhotenství (čípky, magnosolv?)

51
20.1.21 10:08

Zácpa v těhotenství (čípky, magnosolv?)

Zdravím dámy, už nevím, co dělat… Mám už tak měsíc ukrutnou zácpu (teď jem 18+3)… Už mám v břiše příšerné křeče, nemůžu se hnout, nemůžu sedět… mám pocit, že už se do mě nemůže vejít prostě nic, v noci mě to budí. Jsem ráda, když si dojdu jednou týdně s obrovským úsilím a výsledkem jsou hemoroidy. A mám pocit, že mi z toho i tvrdne snáz děloha…

Zkusila jsem už vše… Psylium, zelí, kompoty, švestky, lněné semínko, kefíry, zákysy, jogurty, sušené fíky, několik druhů ovoce, lactulosu, ze zoufalství i lžičku oleje… chodím 2× denně se psem, pohyb tedy mám, občas si zacvičím (když to bolest ze zácpy vůbec dovolí) a vypiju tak 2-2,5l denně… Jediné, co mě ještě napadá je glycerinový čípek a magnosolv. Je magnosolv bezpečný, i když netrpím žadným nedostatkem? Mamka ho užívá, tak by mi dala pár sáčků na vyzkoušení. K čípku už se odhodlávám, ale jsem už taková skeptická.

Jsem jak bych měla v břiše kameny. Pročetla jsem už tolik diskuzí, ale nic nového už nenašla… Máte ještě nějaký další nápad nebo zkušenost s těmi čípky či magnosolvem? Už bych potřebovala nějakou akutní a co nejrychlejsí pomoc… nevím co se sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
399
20.1.21 10:15

@Nick0000 Já tohle měla v pátém měsíci těhotenství. Používala jsem glycerínový čípky jinak bych si na velkou nedošla a na ty hemeroidy jsem si koupila v lékárně mastičku co můžou i těhotné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
20.1.21 10:18

Glycerinove cipky zkusit můžeš, s tím magnosolvem se porad s Dr, aby ses zas nepredavkovala, on je celkem silný, nebo ať ti Dr něco doporučí co jako těhotná můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
20.1.21 10:27

Mne Magnosolv a vsechny jine druhy horciku zacpu naopak zpusobovaly, tak s tim bych se urcite poradila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
20.1.21 11:10

Zkusila bych ty čípky, vím, je to strašně nepříjemné, ale pomůže to a uleví se Ti. Na hemeroidy bych se poptala v lékárně co doporučují pro těhotné. Vím, že je dobrá mast Faktu, ale jestli se může v těhotenství to nevím.
Jinak s Magnosolvem bych se poradila s dr. Já ho brala, a naopak zácpu jsem po něm neměla, vždy jsem šla pravidelně na záchod. Sice trochu prohnal, ale lepší než zácpa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
22.1.21 09:08

@Nick0000 mně pomáhá lactulosa sirup, je to šetrné projimadlo, musí se ale brát pravidelně pro lepší efekt, občas jsem musela i čipky… ještě je sirup LaxAktiv. Minerálka zaječicka hořká píšou že taky v těhotenství se smí… chutná ale fakt hnusně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
22.1.21 09:26

Měla jsem zácpu celé těhotenství kromě 9. měsíce a jediné co vždy pomohlo byly glycerinové čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.21 09:39

Také používám teď v 5.měsíci glycerínové čípky. Máme doma pro tříletou dcerku dětské, ty jsou malinké, ani dcerce nevadí a i pro mě mají stejný potřebný efekt. Tak zkus nejdříve třeba ty. Jsou podstatně menší než ty klasické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.1.21 18:30

Když už je nejhůře, pomáhají mi glycerinové čípky. Dostala jsem na ně recept od mé doktorky, takže je to posvěcené od gynekoložky ( v 2. trimestru), a v lékárně mi řekli, že příště můžu kupovat rovnou, že nejsou na předpis. Ale lékárnice mi řekla, že je třeba je nedávat často, spíš příležitostně. Já mám zácpu občas a někdy to jinak nejde, ale perfektně zaberou. Jinak mi taky NA LAČNO pomáhal švestkový kompot - nejen samotné švestky, ale i ta jejich šťáva a dát si na to hrnek vlažné vody (taky jsem do ní zkusila dát sůl, ale to je docela na zvracení, tak opatrně). :) Kompot jsem zkoušela i na večer, ale to se ti střeva rozpohybují, když jdeš spát a nic z toho nebylo. A samotné švestky mi taky nepomohly. Jinak mi ještě pomáhá jíst kedlubnu a papriku, jinak nejím bílé pečivo, jen žitný chleba se psyliem a nesmím sladké, což taky hodně dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
23.1.21 12:51
@Nick0000 píše:
Zdravím dámy, už nevím, co dělat… Mám už tak měsíc ukrutnou zácpu (teď jem 18+3)… Už mám v břiše příšerné křeče, nemůžu se hnout, nemůžu sedět… mám pocit, že už se do mě nemůže vejít prostě nic, v noci mě to budí. Jsem ráda, když si dojdu jednou týdně s obrovským úsilím a výsledkem jsou hemoroidy. A mám pocit, že mi z toho i tvrdne snáz děloha…

Zkusila jsem už vše… Psylium, zelí, kompoty, švestky, lněné semínko, kefíry, zákysy, jogurty, sušené fíky, několik druhů ovoce, lactulosu, ze zoufalství i lžičku oleje… chodím 2× denně se psem, pohyb tedy mám, občas si zacvičím (když to bolest ze zácpy vůbec dovolí) a vypiju tak 2-2,5l denně… Jediné, co mě ještě napadá je glycerinový čípek a magnosolv. Je magnosolv bezpečný, i když netrpím žadným nedostatkem? Mamka ho užívá, tak by mi dala pár sáčků na vyzkoušení. K čípku už se odhodlávám, ale jsem už taková skeptická.

Jsem jak bych měla v břiše kameny. Pročetla jsem už tolik diskuzí, ale nic nového už nenašla… Máte ještě nějaký další nápad nebo zkušenost s těmi čípky či magnosolvem? Už bych potřebovala nějakou akutní a co nejrychlejsí pomoc… nevím co se sebou…

Zamerila bych se na pitny rezim: 2,5 litry vody denne, zkus neperlivou Magnesii. Nekdy to udela zazraky. A kazdy den nalacno sklenici teple vody se lzici olivoveho oleje. Zkus, za zkousku nic nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
23.1.21 12:56

Mne glycerinove cipky nikdy nezabraly :nevim: Jen mne bolelo bricho a byla jsem nafoukla. Stolici to nenaredi. Hodne tekutin ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.1.21 19:21

Dobry vecer, maminky, mam na Vas velky dotaz. Setkala jste se nektera na zacatku tehotenstvi s krvi ve stolici?? Dle krve i pozitivnich testu jsem tehotna, 5+0, mam uz cca tyden zacpu a dnes jsem objevila ve wc krev. Myslite, ze to muze byt diky te zacpe?? Predem moc dekuji za rady a zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
13.2.21 09:49

Ahoj, já trpěla zácpou i před těhotenstvím, někdy jsem měla takové bolesti, že jsem se nemohla doplazit ani na záchod, takové vystřelující až do konečníku. Prošla jsem kolonoskopií a rektoskopií a nic nenašli. Když jsem otěhotněla tak jsem se modlila abych neměla takové bolesti i v těhotenství kór v posledních měsících kdy mimčo tlačí na střeva. Taky jsem vyzkoušela vše od psyllia přes švestky kompoty, přírodní sirupy, vlákninu apod.. Nakonec jsme s gynekologem rozhodli, že zkusíme magnosolv. Ikdyž jsem neměla tvrdnutí břicha a žádný deficit začala jsem brát magnosolv jeden sáček vždy ráno na lačno a pak večer. Magnézko ve větším množství změkčuje stolici a způsobuje průjem, takže jsme ho nasadila jak mi řekl doktor. Musím říct, že žádný zlepšení jsem asi po měsíci nepocítila, takže jsem večerní magnosolv vysadila. Začala jsem probírat všechny možné diskuze a příspěvky a nakonec jsem zůstala u kombinace: na lačno magnosolv, poté k snídani jogurt nebo ovesnou kaši a do toho lžíci lněných semínek, chvilku nechat ať trošku semínka nabobtnají + probiotika tabletku přes den + přes den alespoň 2l vody neperlivé, já piju vodu se sirupem. Celý tento proces dělám asi dva měsíce, teď jsem 35tt a musí říct, že chodím každý den, bez bolestí jak střev tak konečníku, důležité je být trpělivá a nevzdát to po týdnu, je to běh na dlouhou trať. Samozřejmě k zácpě jsem začala mít ještě hemeroidy a trhlinky (na to jsem používala krém z dubové kúry, faktu se v těhotenství nedoporučuje). Večer když si někdy dělávám zeleninový salát, tak do toho taky vrznu ještě lněný olej. Třeba pomůžu aspoň trošku mojí zkušeností. Zácpě sbohem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
13.2.21 22:37

Vsem, koho trapi zacpa v tehotenstvi, zkuste pit Zaječickou hořkou :palec: ja jsem trpela desne, ke konci tehu jsem mela takove hemeroidy, ze gynekolog, kdyz jsme resili cisare kvuli jinemu zdravotnimu problemu mi rekl, ze by mi ho snad indikoval, abych s tim nemusela tlacit. Zkousela jsem vse, kombinace, po nichz by se normalni clovek vy*** z podoby, vlakninu, lactulosu, tekutiny ve velkym, psylium, svestky, kysany veci, cipky, pila jsem olivovy olej! No a az asi tri tydny pred porodem mi zkusena doktorka v porodnici na poradne rekla, at piju Zajecickou hořkou. Funguje, jedina. Je to strasne hnusny, strasne, ale za me zazrak :lol: dodnes lituju, ze jsrm to nevedela driv. Tak treba pomuze nekomu dalsimu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat