Zácpa v těhotenství- rady

Anonymní
27.12.20 12:47

Zácpa v těhotenství- rady

Maminky, tehulky prosím poraďte.
Už od dětství trpím na zácpy, mám prý linejsi streva. Poslední rok, jeste před těhotenstvím jsem na zácpu trpěla dost často a tak na doporučení lékaře užívám každý den 1-2 dávky Lactulosy Al sirup. Přidala jsem i rozpustnou vlákninu(psyllium), která se pak zapije vodou. To se mi díky tomu zlepšilo, ale teď v těhotenství (6tt) je to zpět. Chtěla bych se zeptat zda jste take užívali lactulosu? Zda je vůbec v těhotenství vhodná a jestli se tedy může užívat každý den. To samé bych se chtěla zeptat ohledně té vlakniny. Někde jsem cetla ze psyllium v žádném pripade, jinde zase že se velmi doporucuje právě v těhotenství, kdy žeby často trápí zácpy. Zkoušela jsem lactulosu vysadit, ale bohužel já si jinak na toaletu nedojdu :roll:
Mít dostatek pohybu dodrzuji, piji kefiry, jím tak akorát ovoce zeleniny.

Máte případně nějaké své další odzkousene triky, rady vhodné v těhotenství?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3834
27.12.20 12:52

Úplně bude stačit, když ti jakýkoliv doktor předepíšev těhotenství magnosolv. Je to vhodné proti křečím a tvrdnutí břicha. Je to jen hořčík…a má jako vedlejší efekt změkčení stolice. Stačí saček před spaním a ráno si krásně dojdeš na záchod :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 12:54

@sediza to zní skvělé, děkuji za radu :)

• Citovat
  • Nahlásit
3574
27.12.20 13:11

V těhotenství vždy tak od 5-6tt jsem používala lactulosu denně, jinak to neslo. Měla jsem to tak i u mevydarenych těhotenství. Holt na me takhle působí ty hormony. Po porodu jsem nesla dva dny a pak se to srovnalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
27.12.20 13:40

Druhy trimestr jsem protrpela, zacpa, neodchazely ani vetry.. strava nepomahala absolutne, jedla jsem psyllium, kompoty, pila kefiry, probiotika, magnezko jsem mela taky na tvrdnuti bricha. Nepomohlo nic, tak jsem si kazde dva az tri dny zavadela glycerinovy cipek, abych se vyprazdnila. Jediny pomohl spolehlive. Ve tretim trimestru to ustalo a uz nevim co je to zacpa, a to beru zelezo po kterem se zacpa casto objevuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
27.12.20 13:57
@Anonymní píše:
Maminky, tehulky prosím poraďte.
Už od dětství trpím na zácpy, mám prý linejsi streva. Poslední rok, jeste před těhotenstvím jsem na zácpu trpěla dost často a tak na doporučení lékaře užívám každý den 1-2 dávky Lactulosy Al sirup. Přidala jsem i rozpustnou vlákninu(psyllium), která se pak zapije vodou. To se mi díky tomu zlepšilo, ale teď v těhotenství (6tt) je to zpět. Chtěla bych se zeptat zda jste take užívali lactulosu? Zda je vůbec v těhotenství vhodná a jestli se tedy může užívat každý den. To samé bych se chtěla zeptat ohledně té vlakniny. Někde jsem cetla ze psyllium v žádném pripade, jinde zase že se velmi doporucuje právě v těhotenství, kdy žeby často trápí zácpy. Zkoušela jsem lactulosu vysadit, ale bohužel já si jinak na toaletu nedojdu :roll:
Mít dostatek pohybu dodrzuji, piji kefiry, jím tak akorát ovoce zeleniny.Máte případně nějaké své další odzkousene triky, rady vhodné v těhotenství?

Mne doporučila doktorka Prebiolax. Také se rozpustí do vody ráno a večer před jídlem a pomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
27.12.20 16:26

Mně pomáhaly sušené švestky a meruňky, kedlubny, obecně opravdu se přejídat zeleninou a ke konci mě mile překvapilo lněné semínko, to fungovalo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 16:37

Díky za ponechání anonymity..
Já mohla dělat co chtěla, pitný režim, ovoce, zelenina po kilech, denně procházka, ale střeva jak zabetonovaný.
Pomohla mi šaratice, ano, ohřát denně na lačný žaludek cca 1dcl a problém byl za chvíli „vyřešen“ je to přírodní a tělo si na ni nezvykne
Sice na mě v lékárně koukali / Mají v Maxovi, ale jaksi mi to bylo jedno… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Popravdě na porod jsem se pak těšila, že se konečně budu moct… a měla jsem tak rychlý porod, že jsem ten krystýr ani nestihla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1921
27.12.20 16:49

Zkoušela jsem všechno možné a nakonec jsem zjistila, že mi funguje, když si dám každý den ovesnou kaši s bílým jogurtem (příp. něčím dochutit). Ale musela jsem to jíst denně, aby to fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
27.12.20 18:43

Lactulosu můžeš i jako těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.12.20 18:59

Dobrý den,

Já osobně moc fanoušek lactulosy nejsem, ale v těhotenství by neměla vadit. Co se týče té vlákniny, tak tu určitě ano… bez toho se pořádně nevysmolí nikdo :D To je prostě základ :D A když není dostatek ze stravy, tak se musí prostě trochu přidat :)… Dál bych zkusila výše zmíněné lněné semínko, to je taky super a švestkový čaj :) ten pomůže i tém, že do sebe dostanete dostatek tekutin :) A když už bude fakt zle, tak si po jídle vždycky nahřívat bříško… ono se pořádně prohřeje a prokrví a taky to může pomoct :)
Co se magnézka týče, nechala bych to na doktorovi podle krevního obrazu… ono sice má docela „projímavé účinky“, ale čeho je moc, toho je příliž a aby to neudělalo spíš neplechu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.12.20 19:18

Ahoj holky jsem 35+1tt a poslední týden trpím hroznými boletmi zad tvrdnuti břicha píchání no prostě nic nemůžu dělat dávám si sprchu, vanu ale stejně nic sotva vstávám s postele no záda bolej nehorázně moc nevím čím to je jsem po třetí těhotná a nikdy jsem takový pro lemi neměla bílá jsem těhotná dva kluky a to bylo těhotenství bez problémů jak kdybych nebila těhotná a tet třetí dítě čekám holčičku a můžu říct že se to nedá ty bolesti vydržet poradíte co dělat fakt mě bolej nehorázně moc záda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1921
27.12.20 19:49

@00Baru00 No nevím, já bych si břicho v těhotenství teda určitě nenahřívala.

Magnosolv obsahuje umělá sladidla.
A lněné semínko obsahuje fytoestrogeny, např. tady se těhotným vůbec nedoporučuje: https://katerinaburesova.cz/…lni-zabijak/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat