Zadaná a zamilovaná, rozejít se? A jak?

Anonymní
3.1.21 20:00

Zadaná a zamilovaná - rozejít se? A jak?

Ahoj,

s přítelem jsme spolu asi rok. Mám ho ráda, vím že on mě taky, ale poslední dobou asi nemůžu říct, že bych s ním byla šťastná. Máme každý jiné záliby, jiné názory, popravdě si s ním neumím moc představit vychovávat děti a kdyby mě teď požádal o ruku, tápala bych co odpovědět.

Veškeré pocity se ještě umocnily v momentě, kdy jsem v práci potkala nového kolegu. Zjišťuju, že doteď jsem asi nikdy nebyla do nikoho zamilovaná, do žádného z mých dosavadních přítelů, bývalých i současného. Do vztahu se to pokaždé přehouplo z přátelství, nikdy jsem z nich nebyla nervózní, nikdy jsem neměla ty motýlky v břiše když se na mě podívali, nikdy jsem na ně nemyslela celou noc a nemohla spát. Teď nevím co mám dělat. Kolega byl u nás jen krátce, teď zase přechází na nové pracoviště a já si říkám, že je asi dobře, že už ho nebudu vídat, na druhou stranu mě to strašně mrzí. Myslím, že i on o mě měl zájem, všimli si toho i další kolegové. Ale po tom, co jsem si ho přidala na facebooku se mi neozval. Hádám, že asi viděl společné fotky s přítelem a nechce nám zasahovat do vztahu.

Neustále přemýšlím, co dělat, cítím se jako strašná mrcha. Asi v sobě nedokážu najít tu vůli zachraňovat vztah s přítelem, myslím, že bych se dál trápila, postupně bychom se odcizovali a stejně by to dopadlo špatně. Ale je mi ho strašně líto, neudělal nikdy nic špatného. Nevím jak se s ním rozejít. Jeden velmi bolestivý rozchod už mám za sebou, tehdy to skončilo až u policie. Uvažuju, že mu napíšu dopis a pak mu navrhnu, že si můžeme kdykoliv osobně promluvit.

Kolegu z práce se snažím momentálně neřešit. Vlastně se smiřuju s tím, že já mu ani po rozchodu nenapíšu a k ničemu mezi námi dál nedojde.

Asi se vás tu najde spousta, co jste něco takového řešili. Jak to u vás dopadlo? Co byste poradili mě? Díky za přečtení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
981
3.1.21 20:08

Ahoj, predevsim si ujasni sama v sobe, zda opravdu se svym pritelem uz byt nechces, idealne bez ohledu na kolegu. Jsi smirena s tim, ze budes radeji sama a ze samotne ti bude lepe, nez se soucasnym pritelem? Nebude to tak, ze “zkusis” kolegu a pak prikluses zpet s prosikem a ponizovanim, protoze kolega te nechce nebo ma uz rozjetou jinou? Zatim znis, ze to sice pises, ale delas si velke nadeje, ze to s kolegou klapne. Coz samozrejme chapu. Jen si musis v hlave urovnat, ze pokud chces priteli ublizit a opustit ho, melo by to byt ze spravneho duvodu a nemela bys ho pak trapit znovuvracenim, zpravama o osamelosti a chybe a nevim cim vsim, co se bezne deje. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
3.1.21 20:14

Vztah s pritelem, se znaky, jak ho popisujes, dle meho nema moc sanci. Myslim, ze jsi jeste mlada a to je na vztah z rozumu fakt brzo. Zamilujes se, pokud ne do kolegy, tak jinde a pujdes za tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 20:18
@Galitea píše:
Ahoj, predevsim si ujasni sama v sobe, zda opravdu se svym pritelem uz byt nechces, idealne bez ohledu na kolegu. Jsi smirena s tim, ze budes radeji sama a ze samotne ti bude lepe, nez se soucasnym pritelem? Nebude to tak, ze “zkusis” kolegu a pak prikluses zpet s prosikem a ponizovanim, protoze kolega te nechce nebo ma uz rozjetou jinou? Zatim znis, ze to sice pises, ale delas si velke nadeje, ze to s kolegou klapne. Coz samozrejme chapu. Jen si musis v hlave urovnat, ze pokud chces priteli ublizit a opustit ho, melo by to byt ze spravneho duvodu a nemela bys ho pak trapit znovuvracenim, zpravama o osamelosti a chybe a nevim cim vsim, co se bezne deje. :kytka:

Díky za odpověď. To je to na co jsem poslední dobou zkoušela přijít. Ty pocity tu byly už předtím, než jsem potkala kolegu, ale je jasné, že můžu být poblázněná hormonama. Popravdě, to co mě přesvědčuje je, že u předchozích dvou vztahů jsem měla pocity stejné, nikdo další v tom nebyl. A po rozchodu jsem se vždy cítila mnohem líp. Jsem raději sama než být s někým kým si nejsem jistá.

• Citovat
  • Nahlásit
981
3.1.21 20:20
@Anonymní píše:
Díky za odpověď. To je to na co jsem poslední dobou zkoušela přijít. Ty pocity tu byly už předtím, než jsem potkala kolegu, ale je jasné, že můžu být poblázněná hormonama. Popravdě, to co mě přesvědčuje je, že u předchozích dvou vztahů jsem měla pocity stejné, nikdo další v tom nebyl. A po rozchodu jsem se vždy cítila mnohem líp. Jsem raději sama než být s někým kým si nejsem jistá.

Samozrejme je tady varianta si se soucasnym pritelem otevrit lahvinku a otevrene si promluvit o svych pochybach. Nekdy vypluji na povrch veci, ktere jsi doted netusila, city, ktere doted mohl nekde schovavat a kolikrat mas pred sebou najednou docela jineho cloveka (jaksi intenzivnejsiho). Nicmene ty pises, ze vas vztah prakticky bezproblemovy je, i tak bych ale doporucila to zkusit.

Mimochodem, co sex s pritelem? Je? Neni? Je dobry? Je skvely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 20:25

Rozejdi se s přítelem a kolegovi co nejdřív napiš. Pokud to nezkusíš, budeš si to do konce života vyčítat, že jsi to nezkusila. Znám to, vím jaké to je, mít někoho ráda a pak potkat někoho, díky kterému uvěříš, že láaska na první pohled existuje, že to, co se popisuje v příbězích, je pravda. Že ta pravá láska je tak úžasná, že bys přála každému člověku, aby našel to své druhé já. Já byla vždycky takový snílek, romantik, ale myslela jsem, že láska na první pohled nemůže reálně existovat, že je potřeba nejprve toho druhého trochu poznat a až pak se tvoří city. Nechápala jsem ty lásky, kdy lidem bez toho druhého nechutnalo jíst a nemohli spát. Nevěřila jsem, že pro každého člověka existuje pouze jeden-ten pravý, co ho dokáže kompletně doplňovat, skoro beze slov. Teď po 3,5 roce ti tady můžu napsat, že tyhle věci se opravdu dějí, reálně, v životě. Ale je potřeba-když cítíš, že je to ten pravý, nenechat ho ze svého života odejít.

• Citovat
  • Nahlásit
61610
3.1.21 20:31

Buď upřímná.. Jak sama k sobě tak k partnerovi.. Pokud to nevyhovuje, řekni mu to narovinu a nevod ho za nos.. Nejhorší je vždy být za blbce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
3.1.21 20:34

Rozešla bych se. Není fér zůstávat s někým, ke komu necítím to, co on ke mě. Sama jsem to zažila, po dvou letech vztahu mi chlap řekl, že mě nemiluje a vlastně asi nikdy nemiloval, ale bylo fajn, že měl s kým spát, a že mu někdo vařil, tak si na to zvykl. :zed: Jen bys ztrácela jeho i svůj čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 20:45

Jo a reakce na FB neber moc vážně, oni chlapi často neví, co vlastně psát a jde jim daleko lépe konverzace na živo. Takže se klidně připrav, že FB konverzaci budeš vést občas ty, my ženský dokážeme tak nějak víc konverzovat takhle na dálku.

• Citovat
  • Nahlásit
981
3.1.21 20:48
@Anonymní píše:
Jo a reakce na FB neber moc vážně, oni chlapi často neví, co vlastně psát a jde jim daleko lépe konverzace na živo. Takže se klidně připrav, že FB konverzaci budeš vést občas ty, my ženský dokážeme tak nějak víc konverzovat takhle na dálku.

Ja nevim, trosku se obavam, ze kdyby mel opravdu takovy zajem, na tom FB by ji napsal, i kdyby jen neco naprosto neskodneho, jen pozdrav a “jee to jsi ty”. Ale on nepise vubec, to mi prijde malicko zvlastni. Vlastne ani nenapsala jestli zadost prijal. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 21:19

Nejste manželé, nemáte děti, nic vlastně přítelovi nedlužíš, kromě slušnosti. A je slušnost si s partnerem promluvit, pokud jsi zamilovaná jinde.
Byla jsem v podobné situaci, ale já byla vdaná a měla děti. Odcházela jsem z práce já a byla ráda, že už ho neuvidím. On věděl, že jsem vdaná a taky jsem ho vždy utnula, když to vypadalo, že by se chtěl vyjádřit. Já byla doma vyloženě nešťastná a už pár let jsem uvažovala, že manželství ukončím, ale nechtěla jsem to udělat takto, pořád jsem se bála o děti a nemohla se odhodlat. Nicméně to manželství skončilo jen několik měsíců po mém odchodu od „pokušení“. Na nový vztah jsem si netroufala, byla jsem z manželství strašně zničená, přepracovaná, vystresovaná z rozchodu. Když to bylo lepší, občas jsem se tomu, do koho jsem byla pořád zamilovaná, ozvala, ale on sice reagoval, ale ne tak, jak bych čekala - no zcela logicky, když jsem ho odháněla. A já se na nějaké nadbíhání necítila. Takže to mám nevyřešené už taky 3,5 roku, ale pořád na něj myslím a přemýšlím, jak se s ním potkat, ale zároveň na to nemám koule. Bojím se ztrapnit, je tam potenciál, že spolu ještě někdy budeme spolupracovat a mohlo by se to dostat i mezi jeho kolegy, což je stejné - mohla bych s nimi ještě spolupracovat v budoucnu. Občas sama sebe přesvědčím, že on na mě už určitě nemyslí a určitě už není sám za tu dobu. A taky že už bych se mu nelíbila - někdy si říkám, jestli jsem se mu vůbec kdy líbila a jen si to nenalhávala. Pak zase mám období, kdy si říkám, že bych neměla propásnou šanci. Ale že by mě ta zamilovanost nějak opouštěla, to bohužel ne :?
Přeju ti, ať to zvládneš líp.

• Citovat
  • Nahlásit
9355
3.1.21 21:41
@Anonymní píše:
Rozejdi se s přítelem a kolegovi co nejdřív napiš. Pokud to nezkusíš, budeš si to do konce života vyčítat, že jsi to nezkusila. Znám to, vím jaké to je, mít někoho ráda a pak potkat někoho, díky kterému uvěříš, že láaska na první pohled existuje, že to, co se popisuje v příbězích, je pravda. Že ta pravá láska je tak úžasná, že bys přála každému člověku, aby našel to své druhé já. Já byla vždycky takový snílek, romantik, ale myslela jsem, že láska na první pohled nemůže reálně existovat, že je potřeba nejprve toho druhého trochu poznat a až pak se tvoří city. Nechápala jsem ty lásky, kdy lidem bez toho druhého nechutnalo jíst a nemohli spát. Nevěřila jsem, že pro každého člověka existuje pouze jeden-ten pravý, co ho dokáže kompletně doplňovat, skoro beze slov. Teď po 3,5 roce ti tady můžu napsat, že tyhle věci se opravdu dějí, reálně, v životě. Ale je potřeba-když cítíš, že je to ten pravý, nenechat ho ze svého života odejít.

Presne tak. Ta posledni veta vazne plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 21:46
Mimochodem, co sex s pritelem? Je? Neni? Je dobry? Je skvely?

Je, ale popravdě mě poslední dobou nějak nebaví.

Vlastne ani nenapsala jestli zadost prijal. :nevim:

Přijal, sám mě potom začal sledovat i jinde. Ale je možné, že si jen něco nalhávám.

Děkuju všem za povzbudivé (i méně povzbudivé) komentáře. Potřebovala jsem se z toho vypsat, nemám se komu svěřit.

• Citovat
  • Nahlásit
981
3.1.21 22:05
@Anonymní píše:
Přijal, sám mě potom začal sledovat i jinde. Ale je možné, že si jen něco nalhávám.Děkuju všem za povzbudivé (i méně povzbudivé) komentáře. Potřebovala jsem se z toho vypsat, nemám se komu svěřit.

Pak je to asi opravdu jen na tvem promysleni, ale musis v sobe procitit i variantu, ze muzes zustat (treba i po znamosti s kolegou) sama. A nebo taky ne :kytka: :srdce:

Jen pritele netahej za nos a nerozjizdej idealne zadne psani a otukavani s kolegou dokud jste spolu, nebylo by to k nemu fer. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3536
4.1.21 11:32
@Anonymní píše: .....Pak zase mám období, kdy si říkám, že bych neměla propásnou šanci. Ale že by mě ta zamilovanost nějak opouštěla, to bohužel ne :?
Přeju ti, ať to zvládneš líp.

Nevím proč ti nedocházejí dvě základní věci…

Zájem ztratil právě proto, že jsi „volná“ - Chtěl si jen užít a ne budovat vztah s cizími závazky…
Jsi platonicky zamilovaná do snu a ne do reálného člověka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat